ONZE JEUGD Harry Sacksioni Sigarenmagazij n 5 gebruikte doch nog zeer goede voetbal ad 1,50 kon betrekken. De Zanddijk Le Marché heeft het in het vorige clubblad reeds aangehaald was in wording en voor zover klaar nog te vers. Maar op het terrein van schele Mie, op de plaats waar nu het Van der Helstplein is, hebben we met deze onverslijtbare Ajax- bal een jaar lang geleld. En hoe! Het „Calvus, kom je met je bal?" was niet van de lucht. Huiswerk maken, Calvus schaamt zich het te bekennen, was er niet bij. Het was VoetbaLen ge blazen van half vijf tot etenstijd en van direct na het eten tot donker. Met dit verschil dat het op Woensdag en Zaterdag om 1 uur begon. Weer of geen weer. Is het te verwonderen, dat je je soms die paar passen naar huis moest voortslepen om aldaar als een blok op de divan neer te vallen, zo in je vuile voetbal- plunje? Maar voetballen leerden we. Toen dit zo een jaar had ge duurd, werd besloten hoe kan het anders een echte club op te richten. Aanvankelijk met schooljongens van Mulo en H.B.S. was er geen geld voor een grasveld met opstallen. Dan maar in de A.V.V.B. die toestond dat er op de Zanddijk getrapt werd. Deze vereniging, waarvan het karakter alras veranderde het accent kwam meer te liggen op „kapitaalkrachtige" jon gens die bij een baas in de leer waren en dus de vrij hoge con tributie ze.f konden verdienen bestaat thans nog en speelt thans in de voormalige A.V.B.. Liever dan ons voor De Meeuwen op te geven, de club van Jasper en van Wim Addicks en naar ik meen ook van Theo Schetters, wilden we baas in eigen huis blijven. De Meeuwen op gras achter de Zanddijk, wij erop. Een geweldige stimulans was, dat de Zanddijk inmiddels was gecovered met zwarte grond. Over hoe het ons verder verging en welke Ajacieden al daar zijn gekweekt, een volgend keer. CALVUS. ADSPIRANTEN-TOURNOOI OM DE IN „MEMORIAM WILLEM ANDERIESEN"-BEKER. Zondag 25 April a.s. houden wij ons Adspiranten-tournooi om de in „Memoriam Willem Anderiesen"-beker. Deelnemende verenigingen zijn: Blauw-Wit, D.W.S., D.W.V., De Spartaan, De Stormvogels, De Volewijckers, Z.F.C. en Ajax. Alle verenigingen komen uit men hun eerste adspiranten- elftal, zodat er gezien de verrichtingen van deze jongens in de competitie van heel goede wedstrijden sprake zal zijn. Wij wekken dan ook al onze leden op om deze Zondag niet van „hoger" voetbal te genieten, maar voor de verandering nu eens naar de jeugd te komen kijken. Bij voorbaat geven wij de ver zekering, dat niemand van de gang naar ons stadion spijt zal hebben. Aanvang der wedstrijden: v.m. 10 uur. DE JEUGDCOMMISSIE. Zondag 4 April 1954. Op deze door Pluvius wel zeer geteisterde dag, traden onze juniores 1 tegen „De Volewijckers" in het veld. Op een zeer glad terrein lieten de onzen zien, dat „goed voet bal" zeer zeker mogelijk is. Er werd aan beide zijden fris van de lever gespeeld en technisch stond deze ontmoeting dan ook op een zeer behoorlijk peil. Al spoedig keken wij tegen een 2O-achterstand aan, maar nog voor de thee was de stand gelijk door twee goede goals van Bartelmans en Franz. Na de rust maakte Jo Butter met een mooie omhaal 32 en Jan Franz met een keurige kopbal uit een goede voorzet van Moniat, 42. Een extra pluim voor Jo Butter, voor zijn buitengewone werklust, waardoor hij wel een zeer groot aandeel in deze overwinning heeft gehad. Zondag 11 April. Deze eerste Lentezondag leverde, in de prille ochtenduren een prettige verrassing op. Onze adspiranten 1 haalden het huzarenstukje uit, het sterke D.W.S. in eigen home met 32 te kloppen. Bravo!! Het leek er in het begin op, dat D.W.S. zeer gemakkelijk op een grote zege zou afgaan. Onze achterhoede kreeg maar geen vat op het vlotte spel der D.W.S.-aanval; speciaal de twee kwieke en goed voetballende buitenspelers waren onze boys steeds te vlug af. Beide backs waren er geheel uit. Halve en hele missers volg den elkaar regelmatig op en het verwonderde dan ook nie mand, dat D.W.S. een 2O-voorsprong nam. Dat de score niet hoger was, danken wij aan Wim v. d. Werf, die enige malen verkeerd teruggespeelde ballen en halve missers met snoek sprongen uit zijn doel moest halen. Wim werd hierdoor grondlegger van onze overwinning. Bo vendien stopte hij op werkelijk keurige wijze een door Dick v. d. Berg veroorzaakte penalty. Direct daarop maakten wij door Ben Dijkstra 21. Bijna werd het nog 22, maar de D.W.S.-doelman hield het schitte rend schot van dezelfde speler op sublieme wijze uit zijn goal. De wegspringende bal werd, jammer genoeg, door Ed. Klok- kers, over het open doel gelepeld. Na de rust zagen we weer een iets beter spelend D.W.S., maar de achterhoede kon nu, zij het met kunst en vliegwerk, de zaak klaren. Dijkstra, gebruik makend van een misser van de centerhalf der D.W.S.-ers, zag kans gelijk te maken en dat gaf onze boys nieuwe moed. Jac. Swart, die de hele wedstrijd prima voetbal liet zien, werd grondlegger van de winnende goal. Een beheerste dribbel op het middenveld, een prachtige center naar Dijkstra, en onze kanonnier besloot zijn korte ren met een prachtig schot, waar naar zelfs Pieters Graafland bedenkelijk gekeken zou heb ben (3—2). Jongens, een compliment voor jullie ijver. De juniores 3 grossieren in doelpunten. Z.S.G.O. werd met een 20I-nederlaag naar huis gestuurd. Als oefening mag deze match dan geslaagd zijn, als voetbalwedstrijd lijkt mij dit „evenement" minder geslaagd. Ondanks hun ongeslagen record, hebben onze jongens nog slechts 2 punten voorsprong op hun naaste concurrenten. Nog 3 wedstrijden staan op het program ma, dus volhouden, knapen! De adspiranten 3 verloren ongelukkig. Met 62 van D.W.S. 3, maar het team was nogal gehavend door een misverstand bij de meldingen der terreinafkeuring. Bad luck boys! Volgende keer beter! H. SMIT. (Aan de heer Smit, onze hartelijke dank voor de medewer king. Red.) D.O.S. 3—AJAX 3 1—2. Met invallers voor doelman 't Kruis, mid-half Looyen en linksback Van Dijk is ons derde elftal er in geslaagd haar voor laatste wedstrijd te winnen. Op een hard droog terrein stelden de beide teams zich op, onder leiding van scheidsrechter Terschegget. Onze formatie was als volgt: Doel: Fortuin; Achter: R. Dukker, v. Vegten; Midden: Beh- rens, Van Veen, Brienen; Voor: F. A. Dukker, Goedkoop, Kik kert, Moinat, v. d. Zwaag. Reeds dadelijk bleek, dat het harde veld voor sommige spelers grote moeilijkheden opleverde, vooral het „dood-maken" van de bal bleken de meesten nog lang niet onder de knie te hebben. (Werk aan de winkel voor Walter Crook.) Toch zijn wij de ge hele wedstrijd veel sterker geweest dan de Utrechtenaren en de strijd speelde zich dan ook voor het grootste deel op de Utrecht se speelhelft af. Evenwel opende D.O.S., door haar rechtsbuiten, na een kwartier spelens de score. Een blunder van, de overi gens goed spelende, linksback Van Vegten, gaf hem een kans, Rijnstraat 63 Telefoon 726558 De zaak met de grootste sortering van Zuid Verkoop van Ronson-aanstekers en Denicotea-pijpjes Wij bezorgen ook gaarne aan huis Te laat Dan in de automaat!

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1954 | | pagina 5