3 naar akefietje de Oosterparkers namen het niet zo nauw met de sportiviteit -maar de vreugde over het loon een 62-overwinning was er niet minder om. Huis (2), Michels (2), Ditmeijer (1) en Van der Wel (1) scoorden. Boskamp speel de een prima partij en volgens onze zegsman iemand, die er kaas van heeft gegeten was Jan Ditmeijer(!) de beste man van het veld. Hoe is het mogelijk! Jan van Drecht, invaller voor de in dienst zijnde Pieters Graafland, deed zeer behoorlijk werk en kon de twee tegenpunten werkelijk niet voorkomen. Ook de niet genoemden hebben goed gespeeld. Leeser voor de rust zelfs heel goed, na de eerste helft werd zijn spel een stuk minder. Jammer! Door practisch niet te reageren op het grove spel der Groningers en door snel combineren en vlug afgeven van de bal de enige en juiste manier om zich baltrappers van het lijf te houden werd deze overwinning behaald en bleef onze kans op het kampioenschap behouden. Volhouden mannen! Naar Groningen gingen: Van Drecht, Van Mourik, Boskamp, Haarms, Krist, Bakker, Leeser, Huis, Ditmeijer, Michels en Van der Wel. Nog zes wedstrijden staan er op de kalender. Thuis: Be Quick, Elinkwijk en D.W.S. Uit: Haarlem, Zwolse Boys en R..C.H. Zoals men ziet, nog een heel moeilijk programma, dat onze jon gens hebben af te werken. Drie degradatie-candidaten, één grote concurrent voor de eerste plaats en twee clubs, die o zo graag van ons willen winnen. In het zicht van de haven zijn vele schepen gestrand. Ons is dat ook wel eens overkomen. Mannen, de tanden op elkaar, het roer stevig in de knuisten en recht vooruit. Einde Mei staan we op de kade van de kampioens haven. Het schip, dat binnenvaltals dat nu weer eens de rood-witte Ajaxvlag in top had! In het clubblad van „Wageningen" lazen we een interview. Charley van der Weert was onder het „redactionele mes" ge weest. Deze eerlijke en sympathieke voetballer had aardige ge valletjes te vertellen. Aan het einde van het vraaggesprek deelde Charley mede, dat hij wel eens een kampioenschap zou willen meemaken. Een Oostelijk!, want tegen Haarlem, D.W.S. en Ajax opbotsen viel niet mee! We gunnen Charley gaarne een kampioenschap. Vooral een Oostelijk! Het zou betekenen, dat we weer een gezonde compe titie-indeling hadden. Schrijf eens aan de K.N.V.B., Charley! Niettegenstaande we je graag op ons veld terugzien; onze adhaesie heb je! Maandag 19 April. Vandaag een brokje heel, heel „Oude Glorie" op ons veld gehad. Be Quick, uit het hoge Noorden. De aanwezigheid van de Groningers riep herinneringen op aan. reeds lang vervlogen jaren. Jaren, toen Be Quick nog de schrik in het nette dan van alle Noordelijke clubs was en er ook in het Westen met eerbied over de voetbalprestaties van de boys uit „Timber Town" werd gesproken. Herinneringen aan een tijd, dat we nog kónden voetballen! Vandaag, hebben we Be Quick, dan teruggezien. Dezelfde shirts, dezelfde broekjes, maar eerlijk, Tetzners, Bulders, Van Lingens, Hazen of Rodermonds, namen met een heel bekende klank, waren er niet bij. Misschien zaten die kérels van de oude garde zich op de banken van ons stadion te verbijten, mis schien zaten zij, net als wij, in gedachten te spelen met wat scherven van oud-voetbalgeluk Misschien zaten zij in gepeins verzonken, een paar brokken voetbalromantiek aan elkaar te lijmen, ofte piekeren over „hoe dat nu kon"; dat, hun club, zo schreeuwend duidelijk aan de lagere wal van het voetballeven was geraakt. Misschien be grepen zij er niets van, ofmisschien was het die oud-gardis ten volkomen duidelijk. Het grijnzende degradatiespook!! Dat, hadden zij in hun tijd niet gekend, daar hadden zij nooit mee van doen gehad. Hün tijd, tja, toen was het even anders, toen trainden zij veel, met grote animo en met veel liefde voor het spel. Zij oefenden met in Groningen geïnterneerde Engelse sol daten. Lang en dikwijls. Zij leerden ervan het waren goede leerlingen enbrachten de lessen van deze meesters in practijk. Zij werden geziene en gevreesde -gasten op alle voetbalvelden van ons kleine land. Gezien, omdat unfairness in hun voetbalwoordenboek niet voorkwam, gevreesd, omdat zij het spel van bal en palen aardig onder de knie hadden. Engelse soldaten hadden de zwart-witte boys uit Groningen getraindBuitenlanders dus (voelt U het fijne!). Met suc ces! Hun leerlingen droegen het geleerde uit. Goed en na drukkelijk! Clubbestuurders, commissieleden, of spelers, die de intelligentie en de wil bezaten, om van het spel der Gronin gers iets op te steken, deden dat, omdat zij begrepen, dat het goed was enomdat zij terecht geloofden, het niveau van de zwart-witten ook te kunnen bereiken. Be Quickers, die nu mis schien op onze tribune zaten, hebben dus lang geleden er veel toe bijgedragen, dat in ons land voetbal groeide en bloeide. De groei is tot staan gekomen en over de bloei zullen we het maar niet meer hebben. U kent de story, vermoedelijk wel uit uw hoofd. Mannetjes, érg belangrijk en érg interessant zijn op stoelen gaan zitten, waarop zij beslist niet behoren. Dank zij hun machtige stem, zijn er voetbalwetten tot stand gekomen, die funest waren en nóg zijn voor ons spel. Vandaag hebben wij het weer eens extra onderstreept bemerkt. Klokke vier uur kwa men sportieve Be Quickers hun excuses aanbieden voor het vertoonde spel. Onder het genot van een klein drankje beken den zij „anders spelen wij nooit zo, maar voor het behoud van onze club moeten wij wel. We wisten vooruit, dat, als we gin gen proberen om werkelijk te voetballen, wij bij voorbaat ver slagen waren. Wat bleef ons dus over, om minstens één punt te bemachtigen Verdedigen, hardnekkig verdedigen, desnoods met z'n allen. Ieder puntje, dat wij binnenhalen is kostbaar, kostbaar als goud. Nogmaals het spijt ons, schamen ons ook een beetje, maar toch zijn wij blijU begrijpt!" We begrepen het en niettegenstaande onze spijt over dat, voor ons ook zo kost bare, verloren gegane puntje, waren we blij. Blij voor de Gro ningers, want clubs als Be Quick mogen voor de eerste klasse niet verloren gaan. U weet nu meteen, waarom onze jongens het niet tot een overwinning konden brengen. Zij hebben er werkelijk voor ge zwoegd, maar dank zij de elf vastberaden Be Quickers en o.i. wel de voornaamste factor de harde, onberekenbare wind, moesten zij met een doelpuntloos gelijk spel genoegen nemen. Eddy Pieters Graafland, kreeg slechts één heel moeilijke bal te verwerken. Kort voor het einde van de belegering van het Be Quick-doel. Eddy stopte het harde schot van onze ex-club- genoot, De Groot, keurig en redde hiermede het gelijke spel. Onze gehele ploeg, met Boskamp, Haarms en Krist als uit blinkers, heeft zijn uiterste best gedaan om tot een goal te komen. Het lukte niet en zo ging dan geheel onverwacht een punt verloren. Ons elftal, met invallers voor Van Mourik en Van der Wel, die geen vrijstelling van dienst konden krijgen, zag er als volgt uit: Doel: Pieters Graafland; Achter: Bouwens (weer geheel her steld, gefeliciteerd, Co!), Boskamp; Midden: Haarms, Krist, Bakker; Voor: Leeser, Michels, Ditmeijer, Huis, Van Dijk. Zondag a.s. gaan we naar Haarlem. Daar vindt de grote strijd tegen de roodbroeken plaats. De club, die wint, doet een goede gooi naar het kampioenschap. Haarlem, staat één punt op ons voor. Aan een gelijkspel hebben wij dus beslist niet ge noeg. Mannen, het kan, dus we rekenen op jullie. Good luck! BROWN. Verloofd De heer Wieger Blom en mejuffrouw Ida de Vries. De heer Cor van Dekken en mejuffrouw Annie van Dijk Onze hartelijke felicitaties. jmwA Directie CAREL C. KAMLAG en TOM MANDERS

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1954 | | pagina 3