SPUI 6 Amsterdam Alles op gebied van Radio en Gramophones 9 dikwijls twee aanschrijvingen voor een Zondag zond, daar deze toch ausdauer genoeg had. Het was een prettige gewoonte het tweede elftal altijd een Kersttour te laten ondernemen en wanneer je er acht of negen hebt medegemaakt, kun je zoals Wesling dit als je mooi ste periode in Ajax beschouwen enje hebt nog wel eens wat beleefd. Hij was altijd een speler waar je tot de laatste minuut profijt van had, met een korte, zware, driftige sprint, zoals van een draver die van start gaat, en een keihard schot. Deze laat ste eigenschap zou hem uiteindelijk helpen aan de bijnaam: Pawnee Bill", de man met het Turkse schot. De bemanning van een oorlogsschip uit Turkije zou namelijk op Oud-Roosenburgh tegen onze marine spelen. Pawnee was reeds om 8 uur voor de athletiektraining aldaar aanwezig, toen hem het verzoek bereikte een gastvoorstelling als middenvoor bij de Turken te geven. Drie goals waren het resultaat en bij het laatste doelpunt moest de wedstrijd gestaakt worden, daar lat, doelpalen en keeper tegen de grond lagen. Kunt U nog lachen?, lach dan mee; we gaan op Kersttour. Onder leiding van Jan Grootmeyer, voor wiens talenten als organisator Wesling grote waardering koesterde, was er een trip met drie wedstrijden: 1. M.V.V. in Maastricht, 2. Wilhel- mina in Den Bosch en 3. D.O.S.K.O. in Bergen op Zoom. Op weg naar Bergen op Zoom moest overgestapt worden in Breda. Drie kwartier boden Wesling volledig (de kapper ten dele) de gelegenheid een heer van zich te laten maken. Na 20 minuten stond hij weer op het perron. Tot zijn verwondering was het gezelschap reeds weg en een volgende trein zou hem pas na de wedstrijd ter plaatse kunnen brengen. Een aange houden motorrijder was bereid om hem voor een vrijkaartje naar Bergen op Zoom te brengen. Een duo-zitting was niet aan wezig en de jas dus maar uit en op de bagagedrager gelegd. Buiten de motor moest ook de berijder tanken en deed zulks in de vorm van drie borrels. Hoe meer de berijder de stal rook, hoe doller hij werd. Net toen de spelers het veld betraden, tufte hij de Raayberg-wieler- baan op, want hij had het in zijn hoofd gezet ook op de baan te gaan rijden. Een valpartij en enkele schrammen waren de be loning van dit optreden, maar binnen de 10 minuten stond Wes ling in het veld. Alle wedstrijden werden gewonnen. Een goed advies voor alle voetballers om nooit je schoenen op de gang in een hotel te zetten, heeft hij overgehouden uit een Kersttour naar Den Bosch. Zijn kamergenoten waren Wim Meyer en Jan Smit. Belhamels uit het gezelschap hadden in de schoenen van dit trio ontbijtkoek gedaan, deze daarna behoor lijk nat gemaakt en er een papje van gemaakt, waardoor het bedrieglijk veel opU weet wel, leek. De brij werd er met een paplepel uitgeschept onder toezicht van leider Jan Schoe- vaart, wiens advies luidde: gauw drogen in het fornuis. Na een uur waren de schoenen gekrompen tot maat 6 en er zat niets anders op dan een monsterzending te laten komen. Weslings keuze viel op een paar schoenen met knopen, zich niet realise rend, dat je daar een knoophaakje voor nodig had, waardoor hij met losse schoenen moest lopen. In de rust hadden nieuwe grappenmakers de knopen er al afgeknipt. Revancheplannen broeiden in zijn brein. Vijf minuten vóór het einde verliet hij het veld voor een gefingeerde blessure. Deze kleine voorsprong op de anderen was voor hem voldoende om alle veters uit de schoe nen te halen en van de bolhoed van Levendig een gleufhoed te maken. Een klossende massa ging naar het station. Naar zijn mening speelde hij de mooiste wedstrijd in Apel doorn, waar Robur met 50 werd geklopt. Dit zat de Apel- doorners dwars en een verzoek om een returnmatch leidde het volgende jaar, mede dank zij een „technische" voorbereiding, tot een volledige revanche. Ons gezelschap werd n.l. vóór de wedstrijd getracteerd op een lunch (lees: uitgebreid diner), waardoor de spelers geen pap meer konden zeggen. Voor ze het wisten leidde Robur met 30 en het eindresultaat was 51. Toen ik op het punt stond een enkele vraag te stellen, kwam er uit zijn mond nog een verzoek om iets in het interview met Jo Bieshaar te rectificeren. Het ging om het geval, dat Wesling in de wedstrijd tegen D.F.C. 2, waarin het hard tegen hard ging en de spelers door de warmte extra-prikkelbaar waren, een speler tegen een bepaald lichaamsdeel zou hebben geraakt en zelf maar direct naar de kleedkamer was gegaan. De werkelijke toedracht was, dat de scheidsrechter hem aanvankelijk naar de kleedkamer had verwezen. Dank zij de bemiddeling van Dirk Lotsy had de rechtspreker hem echter in het veld gelaten. Twee D.F.C.-ers hadden hem namelijk met enkele uitlatingen uit zijn tent gelokt. Op 35-jarige leeftijd trok hij zich uit competitievoetbal terug om daarna nog vele jaren in veteranen-elftallen te spelen. Ten slotte kreeg ik de kans om Wesling, die met De Kruyff nog enkele jaren in de trainingscommissie zitting had, te vra gen of hij nog wat op zijn hart had. Er klonk een volmondig ja! Ten eerste wil ik Jack Reynolds, die ik behalve een prima trainer, een groot paedagoog heb gevonden, bedanken voor zijn lessen en persoonlijke vriendschap. Ten tweede hoop ik nog*te beleven: terugkeer van de getolereerde faire charge; een jaarlijkse sportdag voor de gehele Ajax-familie; een hoofdklasse met ruimere amateurs- en overschrijvings bepalingen. Wij hebben verder nog een zeer geanimeerd gesprek gevoerd en ik kon met voldoening constateren, dat de man die Marius Koolhaas indertijd in „De IJsbreker" als bestuurslid voorstelde, nu nog in het bezit is van de attributen, die hij altijd in zijn voetbalkoffertje meedroeg, n.l. Moed, Lenigheid en Wilskracht. Pawnee, nog vele jaren! C. E. d. V. Telefoon 35614

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1954 | | pagina 9