SPORT Van de Redactie Gevraagd Goede prestaties 6 slechts 4 of 5 maal in het geweer behoeven te komen. Onze half- spelers Velder en Kraan wisten vele passes der tegenpartij te onderbreken en de door de lucht gespeelde ballen werden meest al een prooi van Jan Looyen. In de laatste vijf minuten bestond onze voorhoede uit negen spelers, onder wie de backs Klopper en aanvoerder Woltering. Geheel D.O.S. trok zich voor de goal terug en doordat het ons ook niet meezat, ging de beste ploeg met puntenverlies naar huis. Ons doelpunt kwam vlak voor de rust tegen de wind in tot stand, dank zij goed doorzetten van Burgers, die Goedkoop een vrije kans bood. De geelhemden hadden echter reeds in de tiende en twintigste minuut gescoord. Wie er bij ons goed of slecht waren Ach, dit is moeilijk te zeggen en wat doet het er eigenlijk toe? Vandaag is Jan en morgen Piet iets beter. Het belangrijkste is, dat er sportief en goed werd gespeeld. Is het niet wat waard, dat men tevreden is over een morele overwinning, ook al bleven de fel begeerde punten dan bij de tegenpartij SKIPPY. (Wij houden ons voor verdere pennevruchten aanbevolen. Red. A.N.). AJAX 3—ELINKWIJK 2 3—1. Ook al nemen wij in aanmerking, dat de onzen in lange tijd niet hadden gespeeld, dat het veld zeer zwaar was en dat de wind eveneens zijn invloed deed gelden, dan nog kunnen wij over het vertoonde spel niet opgetogen zijn. Het plaatsen liet zeer veel te wensen en de aanvallen waren meestal te door zichtig van opzet. Onze doelpunten ontstonden alle uit voor zetten. Reeds na 8 minuten bracht linkshalf Leibbrandt het leer goed op en besloot met een lage voorzet, die door middenvoor Draayer werd ingekopt. De keeper en een achterspeler be grepen elkaar blijkbaar verkeerd, want de bal huppelde langs hen in de touwen. Ons doel kwam in groot gevaar, toen R. Duk- ker terugspeelde terwijl keeper Van 't Kruys was uitgelopen. Gelukkig kon laatstgenoemde de knikker nog juist achter halen. In het vervolg roepen, doelman! Uit een vrije schop van Leibbrandt kopte Draayer tegen de lat. Na een pass van onze middenvoor schoot Van der Zwaag voor het doel langs, doch rechtsbuiten Dukker zorgde voor de juiste afwerking. Een ver schot van Leibbrandt ging juist over. Kort na de pauze knikte Moinat het leer naar Draayer, doch diens uithaal werd door de Utrechtse doelman vallende keurig gestopt. Een goal van de linksbuiten der blauw-witten werd wegens buitenspel afge keurd. Ajax had meer succes. Moinat plaatste naar Van der Zwaag, die rustig kon voorzetten. Hieruit wist onze aanvals leider, die zich overigens wel wat te veel aan pingelen bezon digt, er met een kopbal 30 van te maken. Na 25 minuten slaagden de gasten er eindelijk in een verdiend tegenpunt te fabriceren. Ferry Dukker Jr. kreeg na een afgeslagen aanval een schone kans, doch hij liet deze ongebruikt. Door een mistrap van een tegenspeler kwam Kikkert plotseling alleen voor de doelman te staan, doch deze liet zich niet verschalken. Ook voor Elink- wijk, dat in het veld zeker niet zwakker was, doch niet over schutters beschikte, deed zich enige malen de gelegenheid voor om tot scoren te komen. In het ene geval suisde de bal tegen de paal, in het andere hoog tegen het hekwerk. ETÈ. BLAUW WIT 4—AJAX 4 5—1. Door het ontbreken van Den Edel was ons elftal enigszins gewijzigd, hetgeen achteraf van nadelige invloed bleek te zijn. Rechtsback Van Vegten speelde nu linksbinnen, terwijl Van, der Pol op diens oorspronkelijke plaats stond opgesteld. Al ver diende Blauw Wit de overwinning ten volle, de uitslag mag toch wel ietwat geflatteerd worden genoemd. De tegenpartij, die over enige verdienstelijke voorhoedespelers beschikte, was phy- siek sterker. De doelpunten der thuisclub ontstonden niet zozeer uit goed aanvalsspel, doch veelal uit het afstraffen van fouten in onze verdediging. Vooral de ondergetekende was ditmaal volkomen uit vorm. Keeper Kluft ging evenmin geheel vrij uit. Je achterhoede dirigeren, Wim! Nadat de zebra's de stand op 40 hadden gebracht, ver huisde Van Vegten weer naar achteren terwijl Van der Pol linkshalf en Timp linksbinnen ging spelen. Het vlotte bij ons toen veel beter, doch de voorhoede scheen, evenals in voorgaan de wedstrijden, niet de kracht te bezitten de veste der gast heren te doorbreken. Qua voetbal weten wij de weg wel en ook in deze ontmoeting waren wij stellig niet de minderen, doch de durf om een aanval met een schot op doel af te sluiten, ont brak. Na de rust, toen Blauw Wit zijn voorsprong reeds tot 50 had opgevoerd, was Ajax heel vaak in het offensief. Dat ons enige doelpunt door spil Van Veen werd gemaakt, zegt genoeg. Laatstgenoemde behoorde met de backs Van Vegten en Geel- huyzen tot de beste spelers in onze ploeg. Door de uitslagen van de laatste tijd is het vierde elftal ang stig dicht in de buurt van de onderste plaats gekomen. Bekijkt men de resultaten die ons team tegen de sterkste ploegen in zijn afdeling heeft behaald, dan is zo'n ongunstige positie be slist niet nodig. H. v. d. POL. 'T CENTRUM 2—AJAX 8 6—2. Aangezien het kleedlokaal niet de geriefelijkheid bood als bij zulk guub weer wel gewenst was, mochten de spelers van Ajax 8 zich, dank zij een O.V.V.O.-official, in het clubhuis van diens vereniging verkleden. Uiteraard werd dit vriendelijke gebaar door ons zeer op prijs gesteld. Over de wedstrijd zal ik niet uitweiden, daar de onzen blijk baar slecht hadden overwinterd. Trouwens, de uitslag spreekt voor zichzelf. Wel dienen de half spelers te bedenken, dat zij niet alleen een aanvallende, doch ook een verdedigende taak hebben. Een woord van waardering aan het adres van A. Spanjaard is hier zeker op zijn plaats, daar hij op die onbehaaglijke Zon dagmiddag gedurende de gehele wedstrijd in voetbalkleding als grensrechter optrad. Het getuigt van sportiviteit en clubliefde, dat hij als reserve van het laagste seniores-team van Ajax, zijn plicht deed (ondanks het feit, dat het eerste elftal thuis speelde. Red. A.N.). Bravo, clubgenoot! JAN DE WIT. Door omstandigheden verscheen dit blad iets te laat, waar voor onze verontschuldigingen. COPY VOOR HET VOLGENDE NUMMER. Copy wordt gaarne uiterlijk Woensdag 14 April a.s. inge wacht. Redactie-adres: Molenkade 9, Duivendrecht. Wie kan ons lid Karei van der Lee, Thomsonlaan 81, Den Haag, tegen een redelijke prijs helpen aan de jaargangen 1932 en 1934 van de „Revue der Sporten" zijn slechts mogelijk als U in het bezit bent van een perfecte lichamelijke conditie en uitstekend schoeisel en kleding (Leo v. d. Kar) weet wat U nodig heeft Ceintuur haan 149-153 Telefoon 28987 tegenover Rialto theater Manfield Hotspur schoenen Engels Import Wist U dat wij een speciale afdeling hebben voor le klas sportieve kleding Voor Uw wintersportreis slaagt U bij ons stellig

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1954 | | pagina 6