Café VERWOEST 5 net over onze doellat. Uit een voorzet van deze linksbuiten kopte Luppens goed in, doch Pieters Graafland tipte het leer over zijn heiligdom. Enkele voorzetten van Leeser waren te scherp. Onze rechtsbuiten veroorzaakte onnodig enige vrije schoppen. Niet doen, Rolf! Een angstig moment voor onze veste ontstond, doordat een geval van buitenspel onbestraft bleef, doch Stelling kogelde tegen de onderkant van de lat. Door de afwezigheid van Bouwens en Van Mourik ook de thuisclub telde twee invallers had Haarms kennelijk opdracht zich niet te ver naar voren te wagen. Dit kwam de stootkracht van onze aanval evenwel niet ten goede. Een voorzet van Leeser belandde bij Van der Wel, die met een kort tikje Huis een schit terende kans gaf. Wim zocht het echter te hoog. In de tweede helft had Stormvogels nauwelijks afgetrapt, of een zijner achterspelers bewerkte in het beruchte gebied de bal met de hand. Krist kwam naar voren, doch duwde het bruine vod zacht en ver naast het doel. Luppens kon aan de overzijde evenmin de juiste richting vinden en een kopbal van zijn ploeg genoot Luitjes uit een vrije schop werd gekeerd. Na 8 minuten werd Leeser in buitenspelpositie aan het werk gezet. Ondanks heftige tegenstand bleef hij in het bezit van de bal. Na zijn voorzet werd Kraak gepasseerd, doch Van den Oever trad als reservekeeper op. Na een ,,sportconferentie" van enkele minu ten kreeg Van der Wel andermaal de gelegenheid de bal van 1 meter afstand hard in het net te jagen. Overigens werd de IJmuider doelman voor weinig problemen gesteld. Slechts bij een schot van Burgers moest hij handelend optreden. Van de voorhoede der gastheren ging evenmin veel kracht uit. Of schoon onze rechtsachter Geelhuyzen in het doelgebied onklaar was geraakt, werd er rustig doorgespeeld. Bijna hadden de gastheren hiervan geprofiteerd, maar Freriks schoot tegen Eddy aan. Bij een aan Ajax toegestane doelschop gaf Krist te kennen dat het een corner was, die dan ook werd genomen. Al was onze 20 voorsprong niet in overeenstemming met het spelbeeld, toch hadden wij met nog slechts weinig speeltijd de zege niet meer mogen laten glippen. Bij een opkomende bal in ons strafschopgebied raakte Bakker het bruine monster met zijn vingers aan. Een deel van het publiek loeide voor de zo veelste maal om een penalty, die ook werd toegekend. Snoeks Jr. verkleinde de achterstand van zijn club tot 12. Luttele minuten vóór het eindsignaal stuitte een schot van Freriks tegen de paal, waarna de inmiddels naar voren gekomen links half Westers de beste man van het veld -voor de verdiende gelijkmaker zorgde. Is een „draw" in een moeilijke uitwedstrijd nog niet zo'n slecht resultaat, over het spel der onzen kunnen wij ditmaal minder enthousiast zijn. Het miste overtuiging. De vuurlinie kwam zelden tot een goed schot. Onze rechtsbuiten dient bij een aanval over links veel meer in te komen. Voorts moeten wij ook eens bijzondere aandacht aan het ingooien besteden. Hoewel er lang niet altijd voor werd gefloten, was het aantal verkeerd ingeworpen ballen zeer groot. Enfin, mannen, de volgende keer een schepje er bovenop Ons elftal werd gevormd door: Pieters Graafland, Geelhuy zen, Boskamp, Haarms, Krist, Bakker, Leeser, Huis, Michels, Burgers en Van der Wel. ETÊ. AJAX—ENSCHEDESE BOYS 2—2. Toen Huis na 7 minuten keurig voorzette en linksbinnen Burgers met een even fraaie kopbal voor de openingstreffer zorgde, waren de vooruitzichten op een goede wedstrijd niet slecht. Zoals evenwel meer is gebeurd, speelden de onzen na dit vroege succes alsof daarmede de overwinning hun niet meer kon ontgaan. Dit onderschatten van de tegenpartij en dienten gevolge zonder voldoende geestdrift spelen had ons bijna twee punten gekost. Een onzer halfspelers wist vlak voor de valreep het verlies tot één punt te beperken. Na ons eerste doelpunt hield de druk op het Twentse doel voorlopig aan, doch daarna konden de bezoekers het spel ver plaatsen. Van der Wel kreeg na 20 minuten een heel mooie kans, toen de goalie der Oostelijken uit zijn heiligdom was, doch Arend schoot te haastig en daardoor naast. Vijf minuten later kwam rechtsbuiten Welink alleen voor Pieters Graafland te staan, maar zijn schot was slecht gericht. Michels zette flink zijn bol onder een voorzet van Van der Wel. Een der backs gebruikte echter ook zijn hoofd en wendde het gevaar af. Toen Welink plotseling voorgaf, greep Krist niet in. Ook zijn belager was enigszins verrast, want diens omhaal deed de bal achter ons net neerdalen. Even later schoot onze spil tegen de middenvoor aan, waar door rechtsbinnen A. Selderhuis zijn geluk kon beproeven; deze zocht de ruimte tussen lat en palen eveneens op een verkeerde plaats. In een periode dat Ajax werkelijk slap speelde ook in het ophalen van de bal schoot men tekort bracht de Ensche- dese centervoor de balans in evenwicht. Niet lang daarna zag de rechtsbuiten der Boys twee clubgenoten vrij voor onze doel lijn. Tenslotte gaf een der drie Selderhuizen het beslissende tikje (1—2). Na de rust bleken Van der Wel en Burgers van plaats te heb ben verwisseld. Een schot van laatstgenoemde schuin bezijden het doel wist de doelverdediger opspringend onschadelijk te maken. Aanvalsleider Selderhuis zwenkte naar rechts en trachtte toen zijn linkervleugelman te bereiken. Voordat deze gevaarlijk kon worden, had Van Mourik ten koste van een hoek schop uitkomst gebracht. Een harde schuiver van Klaver Jr. werd door Eddy netjes gestopt. Een verre trap van Leeser zou waarschijnlijk succes hebben opgeleverd, als Burgers het ronde ding voor de in een veel gunstiger positie staande Bakker had laten lopen. Nu kopte Piet over. Toen Selderhuis Jr. er weer eens in zijn eentje op uitging, dook Pieters Graafland op zijn bekende wijze op diens schoen; in ieder geval liet hij het Jhet verder dan tot een corner komen. Zo zoetjes aan begon Ajax de ernst van de situatie in te zien. De versterkte verdediging der gasten verweerde zich echter in alle standen. Bovendien liepen onze voorwaartsen maar al te vaak in de buitenspelvel. Een individuele poging van Bakker resulteerde in een hoekschop. Al had doelman Koster niet over geluk te klagen, hij bleek uit „het goede hout gesneden te zijn". De jongste Klaver mikte nog een keer binnen het bereik van onze uitgelopen keeper. Eerst 8 minuten vóór de laatste fluit - stoot van de rustig leidende scheidsrechter Schot, nam links midden Klaas Bakker na een lage voorzet van Leeser de stel lig verdiende gelijkmaker voor zijn rekening. Gezien het feit, dat onze nederlaag zeer nabij was, mochten wij met het eind resultaat nog tevreden zijn. Willen wij ons als kampioenspre tendenten handhaven, dan zullen wij in de resterende wed strijden beslist uit een ander vaatje moeten gaan tappen. Evenals tegen Stormvogels was het vertoonde allerminst goed te noemen. Mannen, een wedstrijd duurt nog altijd 1% uur. Laten wij er dan ook de volle 90 minuten voor blijven strijden. Slechts dan zal het spelen van een voetbalmatch voldoening schenken. Onze spelers waren: Pieters Graafland, Van Mourik, Bos kamp, Haarms, Krist, Bakker, Leeser, Huis, Michels, Van der Wel en Burgers. ETÉ. D.O.S. 2—AJAX 2 2—1. Dat het dragen van het Ajax-shirt een eer is, maar ook moeilijkheden kan meebrengen, bleek o.a. in deze wedstrijd. D.O.S. streed niet alleen om de punten, maar meer nog om van Ajax te winnen. Dat de kanaries daarin geslaagd zijn, hebben zij echter niet geheel aan eigen kunnen te danken. Hun tweede doelpunt was een presentje van onze spil. Had onze linksbuiten een zeer fraaie kans voorbij laten gaan, Groen deed het niet beter, want hij miste een penalty. Had Dries de roos getroffen, dan zou de wedstrijd met nog een kwartier te spelen wellicht onbeslist zijn geëindigd. Enkele minuten voor tijd wist Ajax de bal zowaar in het doel der Utrechters te werken. Bij een scrim mage schoot Goedkoop namelijk hard in. Onze jongens juichten reeds, maarde belangrijkste man van het veld, de scheids rechter, had niet geconstateerd dat, alvorens de bal werd terug getrapt, deze een halve meter over de doellijn was geweest. Weg gelijk spel, waarvoor zo hard en sportief gestreden was. Dat leider Keizer ons elftal na afloop voor het vertoonde spel een compliment gaf, was zeker niet onverdiend. In de tweede helft was Ajax steeds sterker geweest. Keeper Van Drecht had De supporters van Ajax, die vindt U beslist na afloop van de wedstrijd bij Verwoest voor de kist. Rembrandtsplein 16 - Telef. 33423 - Amsterdam-C.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1954 | | pagina 5