.WEDSTBUD VEBfLAQEM F. DAZERT De Oester Bar Paleisstraat 3 ENGELS SCHOEISEL 4 HERACLES—AJAX 1—3. Eindelijk zijn we dan weer op stap gegaan om een compe titie-wedstrijd tegen Heracles te spelen. Het veld in Almelo was in prachtige conditie en onze jongens toonden al dadelijk, dat zij er zin in hadden. Daar er in de lange ijsperiode regel matig was getraind en voorts enige oefenpartijtjes waren ge speeld, was onze ploeg volkomen fit. In deze wedstrijd waren wij in het algemeen sterker dan onze tegenspelers. De techniek was bij Heracles maar zeer matig verzorgd, waartegen onze balbehandeling zeer gunstig afstak. Meestal gaven wij de toon aan. Heracles nam in deze wedstrijd een proef met Van der Eist op de midden-voorplaats. Deze twee meter lange reus boezem de door zijn harde manier van spelen zoveel ontzag in, dat Krist maar liever niet bij hem in de buurt kwam. Bij iedere hoge bal bleef Gerrit enige meters bij hem vandaan. Van deze vrijheid heeft de Heracles-tank, door gebrek aan voldoende techniek, geen gebruik kunnen maken. Zelden kwam van zijn schoen een goede pass. Het was bij ons alleen Bouwens, die keer op keer onze spil te hulp kwam en met Van der Eist een duel aandurfde. Vooral bij hoge ballen schakelde Co, door juist „timen", deze speler volkomen uit. Onze linkshalf speelde trouwens een prima wed strijd. We zagen hem steeds de bal snel afspelen en niet, zoals hij dat in vorige wedstrijden veel heeft gedaan, eerst ongeveer 25 meter met de bal lopen. Nu was het keurig. „Hij liet de bal het werk doen". Vrij spoedig bezorgde Klaas Bakker ons met twee goals een veilige voorsprong. Onze linkerwing was steeds gevaarlijk. Klaas en Arend combineerden goed en speelden aantrekkelijk voetbal, daartoe in de gelegenheid gesteld door de zwakke Heracles-verdediging aan hun kant. Onze rechtervleugel, met daarachter Bob Haarms, was dit maal minder goed op dreef. De talrijke voorzetten van Leeser waren te scherp en werden daardoor gemakkelijk opgevangen door de Almelose doelverdediger of gingen achter. Eerst na de rust vond Rolf de juiste richting; zijn voorzetten waren toen op maat. Aanvoerder Michels, die ons zo dikwijls van intelligent voet bal laat genieten, hield in deze wedstrijd de bal steeds te lang bij zich en ging er mee lopen in plaats van het leer direct met korte tikken naar zijn binnenspelers te passeren of met lange passen naar de vleugels te openen. Bij de rust luidde de stand nog 02 in ons voordeel, hetgeen niet voldoende was om de Twentenaren op de knieën te krijgen. Kort na de thee maakte Heracles uit een corner een goal, 12. Voor ons aan de kant wa^ het toen weer knijpen. De thuisclub kreeg weer moed en kwam door hard werken enige keren in de buurt van ons doel. Boskamp moest keer op keer hevige duels uitvechten met de vinnig spelende rechtsbuiten der zwart-witten. Het was Hans best toevertrouwd; bijna steeds bleef hij de baas. Scheidsrechter De Groot moest in deze periode dikwijls in grijpen wegens de al te stevige speelwijze en gaf de Heracles- rechtsbuiten een waarschuwing. Gerrit van Mourik reageerde eenmaal te fel, nadat hij wat al te hard was aangevallen. (Niet op reageren, Lena!) Zeer terecht kreeg hij daarvoor een waar schuwing. Onze doelverdediger kreeg verder geen moeilijk werk en I>e Parel van het Leidseplein en Visrestaurant LEID^iEPLiM ÏO, Tel. 32988 bleef de situatie meester. Het wegspelen van de bal deed Eddy enigszins slordig. Onze jonge doelman moet meer aandacht besteden aan het plaatsen van de bal naar een vrijstaande man. Deze fout werd ook door onze veldspelers te veel ge maakt. Eerst kijken en dan de bal plaatsen, zuiver plaatsen enlangs de grond. Dat is een van de belangrijkste onder delen van ons mooie spel. Arend maakte met een prachtig schot in de uiterste boven hoek aarn alle onzekerheid een einde (13). Huis kwam nog een keer alleen voor de ver uitgelopen Heracles-doelman, maar hij wist het probleem niet op te lossen. Even later kwam Klaas Bakker in precies dezelfde situatie en wipte de bal beheerst over de uitgelopen doelmannaast. Uit een goede voorzet van Leeser maakte Wim Huis nog een vierde doelpunt, dat echter wegens buitenspel werd afgekeurd. Van onze plaats leek het, of er geen vuiltje aan de lucht was. Toen de referée inrukken blies, waren wij; blij dat wij deze gevaarlijke klip omzeild hadden. Doordat N.E.C. een punt aan Wageningen verspeelde, zijn wij aan de top van de ranglijst gekomen. Daar moeten we blijven! j. r. STORMVOGELS—AJAX 2—2. Dank zij het vriendelijke gebaar van een onzer donateurs arriveerde ik Zondag 21 Maart j.l. tijdig in het sportpark Schoo- nenberg. Voor de hekken werd het Nieuws van de supporters vereniging „De Stormvogel" gratis verspreid. De „wachttijd" op de tribune duurde niet lang, want twee jeugdelftallen gaven een fris spelletje ten beste. Tot zover ging alles op rolletjes. Toen het fluitje voor de laatste maal had geklonken, vormden de jongens een erehaag voor de groten. Nadat Ajax het veld had betreden, spoorde een heer met een toeter niet op de tribune, doch op de promenade het publiek aan, de spelers van Stormvogels bij hun verschijnen hartelijk te verwelkomen. Deed dit enigszins zonderling aan, nog vreemder was het, dat die „betoeterde" man tegen het einde van de match, toen de thuisclub nog een kans op een beter resultaat dan een nederlaag rook, de toeschouwers op de overdekte verzocht de stormpieten luid aan te moedigen. Zulks kan men van een aanhanger op een der rangen verwachten, echter niet van iemand, die met de zelfde „geluidsversterker" vóór de wedstrijd heeft gevraagd zoveel mogelijk in te schuiven. Voordat de wedstrijd een aan vang nam, had ik even in het mij aangeboden programma ge keken. De daarin vermelde opstellingen strookten niet bepaald met de werkelijkheid, maar ja, men mag een gegeven paard niet in de bek kijken. In de voorbeschouwing las ik o.a.: „dat het zal spannen, is zeker. Het zijn bovendien altijd prettige wed strijden, door de sfeer om het veld." De schrijver zal deze laatste woorden na het treffen wel niet hebben herhaald. Wat er zoal op de tribunes werd geuit, was niet fijn. Reeds dadelijk viel waar te nemen, dat de Vogels zich met vuur in de strijd wierpen. Het initiatief ging dan ook van hen uit. Bij een doorbraak trok Michels de bal fraai voor het doel, doch geen zijner medespelers was ter plaatse. Aan de an dere kant bood Luppens de geheel vrijstaande Freriks een prachtige kans, die echter niet werd gegrepen. Na 20 minuten brak Michels er weer eens tussenuit, doch toen hij naar binnen wilde drijven, kwam hij door een voet van rechtsback Van den Oever ten val. Ik zou echter niet durven beweren, dat hier van opzet sprake was. Hoe het ook zij, de scheidsrechter wees naar de witte stip, onder hevig protest der blauwhemden. Van der Wel knalde hard in. Het publiek begon zich nu pas goed te roeren. Na een hoekschop zeilde een ferm schot van Stelling

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1954 | | pagina 4