Café „Populair" Het feest was weer best Reguliersbreestraal 51, lel. 31996 Sigarenmagazijn Grote sortering Sigaren, Sigaretten en Tabak Rembrandt Halvemaansteeg 21 Vlokkie schrijft: 3 naar het rode achterlicht. Zeg, jongens, nu geen flauwe kul, maar uit de resterende zes matches moeten twaalf punten komen. We rekenen er op! Zondag nog even naar IJmuiden geweest. Op de pieren was het goed toeven, maar op het veld van de StormpietenWat een ongezellige wedstrijd. Collega Van Tuyl vertelt U er meer van. 't Kan nooit een opgewekt verslag worden. So long! BROWN. le KLASSE, AFDELING A t.m. 4 A; Haarlem 18 12 4 2 28 Ajax 19 11 6 2 28 N.E.C. 18 9 8 1 26 D W.S. 18 9 5 4 23 Stormvogels 19 8 5 6 21 Wageningen 19 6 8 5 20 Ensch. Boys 19 5 8 6 18 Elinkwijk 18 6 5 7 17 Heracles 19 6 5 8 17 Leeuwarden 18 7 2 9 16 Zwolse Boys 19 5 4 10 14 Be Quick 19 4 5 10 13 Oosterparkers 18 3 4 11 10 R.C.H 19 1 7 11 9 Na het verschijnen van het Februari-nummer bleek niet iedereen over het programma voor onze jaarlijkse feestavond enthousiast te zijn. Smaken verschillen nu eenmaal. Bovendien stonden er enige artisten geannonceerd, wier namen men nau welijks kende, laat staan hun capaciteiten. De pessimisten werden echter wel zeer in het ongelijk ge steld, want het is een zeer geslaagde avond geworden. De humorist André Meurs had met zijn kolder en grimassen de lachers geheel op zijn hand. De charmante cabaretière Tonny Huurderman was eveneens een aangename verrassing. Het trio Kalmar, met de „dodensprong" door een van vele messen voorziene hoepel als hoogtepunt, oogstte ook veel succes. Het degelijke vakwerk van de komische cascadeurs Wikkel Co. viel al evenzeer in de smaak. Wat de laatste twee nummers betreft, zullen onze voetballers wel met jaloerse blikken naar zoveel souplesse hebben gekeken. Eddy Canzoni gaf enige Napolitaanse liederen ten beste. De dans- en stemmingsmuziek werd verzorgd door het orkest van Frans Popti met zang van Mirjam van der Haar en Eddy Christiani. Ook de aanwezigen in de zaal kregen gelegenheid him stem te laten horen. Een apart woord van waardering voor de pianist Harry de Groot, die nagenoeg de gehele avond (en nacht) in touw was. Onze clubgenoot J. Smit, die met zijn echtgenote binnenkort naar Canada emigreert, werd door voorzitter Koolhaas toe gesproken en had behalve goede wensen een presse-papier met inscriptie als herinnering in ontvangst te nemen. Echtpaar Smit, het ga U goed! Mogen wij t.z.t. nog eens iets van U horen? Een verloting ten behoeve van het Jeugdfonds, met prijzen als een ontbijtservies, een kleed, een half mud aardappelen en een kamer behangen, leverde mede dank zij de hulp van een aantal lieftallige dames eveneens een gunstig resultaat op. Conclusie: een beste 54e verjaardag van Ajax. Een Ajaxman drinkt na de sport Ook graag een borrel, bier of port Hij weet dan ook waar hij moet zijn 't Is „Populair" bij het Rembrandtsplein Hij kiest tijdens z'n dronk zijn eigen plaat Op het nieuwste Amer. Wurlitzer apparaat H. Fleijsman le huis vanaf Rembrandtsplein Telefoon 37835 Beleefd aanbev. G. J. Hulscher Zondag, 14 Maart 1954. Dorp op de Veluwe. Ja, ja, ik was er bij! Bij AjaxLeeuwarden! En het was in een kwartiertje bekeken! Het Friese volkslied behoefde niet gespeeld te worden. Maar mogelijk heeft de radio-technicus na het eindfluitje van de goede arbiter Ver kerk onze roemruchtige mars doen daveren? Want ik heb de t&reede helft maar voor een stukje meebeleefd, ten einde me met spoed naar de Veluwe te doen terugwielen. Zeer voldaan en zeer tevreden. Het diner smaakte bijzonder na zo'n prettige middag. Er is me niets ontgaan. Ik heb weer eens iets meegemaakt in de Meerse sportkathedraal. Ik heb Marius de hand gedrukt en zijn sonore geluid door de loudspeaker horen daveren. Ik heb Brown himself kunnen complimenteren met de wijze waarop hij het lijfblad van ons koestert en ik heb waarempel Mr. Jan Hoven, die nog precies op Mr. Nevoh van vroegere, verre jaren leek, weer eens gesproken. Met ijzige kalmte (uitwendig) be kijkt deze nestor (yes, Sir!) in zijn waardigheid van N.R.C.- publicist de capriolen van het bruine monster en je krijgt reine voetbal-les, als je het voorrecht hebt naast deze grote onder de voetbalverslaggevers te zitten. Ik heb Egeman begroet, deze trouwe en sterke Ajacied, die de hele, lange geschiedenis van Ajax met zich draagt en een symbolische figuur wordt rond onze velden. En dan was er natuurlijk de nijvere Cerberus van de „gereserveerde", die overal tegelijk is en elke Ajacied van haver tot gort kent! Neen, er is me niets ontgaanofschoonofschoon Ik heb eigenlijk wel iets gemist. Onze bestuursdamesWaar waren toch vandaag deze liefdevolle, clubgetrouwe gardisten? Weggedoken in pelsjasjes en stola's misschien! Het is name lijk zó, dat men tussen deze getrouwen gezeten immer de chronique Ajaxeuse hoort afwerken, van hoe het met aanwak kerende verlovingen of afwapperende huwelijken en zo gaat, welke Ajaxfamilie-uitbreidingen er op til zijndrommels ja, dat heb ik gemist! Maar dat kwam omdat er hedenmiddag iets niet in orde was met ons eigenste club restaurantIk ben in dat restaurant dorstig naar een kopje thee wel ge weest, doch ik kon me niet bewegen. Twee meter er in geperst (vergeet de r niet!) en daarna er uitgewrongen. God dankend voor het behoud van mijn ribben! Maar anders was alles bij het oude! Ajax maar goals maken. Het publiek zich met de leiding bemoeien, onder het uiten van niet zo bar nette terminologie. En wat nu de wedstrijd en de Ajacieden betreft: een ploeg met pit en voetbal zoals ik het in het Veluwse dit jaar (en het vorige jaar!) nog niet gezien heb. In de stijl van Pieters Graaf land zit iets aparts. Is het élégance? Krijgen we een Göbel terug? En dan Michels! Het gaat goed zo. De kampioenskoek is nog wel niet voor het grijpen, maar als ik me niet stierlijk vergis, wordt er aan gebakken! En dan nog dit: Ik zag in lange tijd niet zo'n nette wedstrijdals U me begrijpt! So long, broeders! VLOKKIE.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1954 | | pagina 3