SiWH 2 Kort geleden hebben we U verteld van die sport journalist, die een buitengewoon prettige Zondagavond heeft ,als A.P.C. en De Meer na afloop van een match aan de onvoordelige kant van de score staan. We zouden U er nooit over hebben kunnen vertellen, als de sportbeschrijvende heer zijn innerlijke roer selen binnenboord had gehouden. In een erg openhartige bui deed hij dat niet, pakte een blank stuk papier en legde met zwarte letters zijn ziel bloot. A.F.C.-ers kregen het knappe stukje journalistiek te lezen, met het gevolg: „Storm aan de Wandelweg". Logisch! Zou er in plaats van A.F.C., Ajax heb ben gestaan, dan hadden wij ook niet van vreugde op onze knie- en geslagen. Enfin, de A.F.C.-ers namen dat hoogstaande brok je reclame voor het métier niet en dienden zeer terecht een klacht in bij de Raad van Tucht der Federatie van Nederlandse Journalisten. Nu zult U misschien zeggen: „hadat zal een gezellige Ronde-tafel-conferentie zijn geworden". Mis, vrien den, hardstikke mis! 't Is, om in moderne stijl te blijven, „water verf" geworden. Er waren U kent de geijkte uitdrukking „geen termen aanwezig" en zonder nader onderzoek is de klacht van de mannen met de rode truitjes terechtgekomen in de mand, waarin U en wij o.a. proppen papier deponeren. Aan de ingang van het A.F.C.-veld staat een bord. Een keurig geschil derd bord. „Keep smiling" staat er op. Straks wandelt bedoelde sportbeschrijvende heer misschien langs dat tot lachen en vrolijk zijn uitnodigende bord. Misschien wordt hij dan een „smiling" heer! Toen wij in de „A.F.C.-schakel" van die niet aanwezige termen lazen, moesten we ook „smilen", maar beslist niet om dat bord. Zo in de loop van de week vallen er heel wat clubbladen in onze brievenbus. Uit alle windstreken. Dat hebben we U al eens eerder verteld. Er staan vaak heel goede en ook wel eens minder geslaagde artikelen in. Begrijpelijk, want het zijn na genoeg allemaal „real" amateurs, die de bladen vullen. Zelden of nooit wordt er in de clubkrantjes aanmerking gemaakt op de leiding van de scheidsrechter. Al is de goede man in nog zo'n slechte bui geweest U weet, dat komt helaas vaak genoeg voor men valt hem er vrijwel nooit over aan. De clubblad redacteuren weten drommels goed, dat de man met de fluit absoluut nodig is en het „fluiten" ook voor z'n lol doet. Zeker, we hebben in de loop der jaren een paar artikeltjes gelezen, die nu niet bepaald vleiend voor de „fluitende stand" waren, maar U weet het uitzonderingen bevestigen de regel. Vreemd deed het ons dan ook aan in „De Scheidsrechter" te lezen: „te veel wordt uit het oog verloren, dat men b.v. maar niet altijd op de scheidsrechter grapjes kan blijven maken, al wordt van die zijde een goede grap heus wel gewaardeerd. Misschien verwacht men nu van mij, dat ik hier een concreet feit annon- itm/m Directie CAREL C. KAMLAG en TOM MANDERS ceer. Dat doe ik niet, het wekt maar haat en nijd en daarvoor is ons mooie orgaan in de allerlaatste plaats geschikt." Dat laatste vinden we prachtig, maar vragen ons toch af, of de volgende zin ook voor het orgaan geschikt was. Hier komt ie!! „De kennis van de auteur is meestal omgekeerd evenredig aan het aantal door hem neergepende woorden". I De penneridder die het stukje schreef, moet wel een uitge breide kennissenkring hebben, dunkt ons zo! Ook moet hij van de parate kennis van al die kennissen goed op de hoogte zijn. Hij schreef zijn verhaal in het voetballoze tijdperk. Er was nogal veel ijs. Sommige lieden hebben dat ijs beslist nodig. Waar? Met Leeuwarden hadden we nog een voetbalgevalletje op te knappen. U herinnert zich misschien nog wel die drienul, aan het begin van dit seizoen. Nu was het binnen een kwartier gebeurd. Michels en Huis (2x) droegen daar zorg voor. Leeu warden stelde er niets tegenover, alhoewel de beste speler der rood-witten, Van der Ley, een paar goede kansen kreeg. Hij wist er geen raad mee. Michels liet na een felle sprint zien, hoe je uit een heel moeilijke positie kunt scoren. Het leverde ons een doelpunt en hem vermoedelijk een plaats in het Bondselftal op. Viernul dus en geen vuiltje meer aan de lucht. Gedurende de tweede helft hebben de Leeuwarders verwoede pogingen gedaan om iets aan de score te wijzigen. Het gelukte niet en aangezien onze ploeg de weg naar het net bijster was geraakt, bleef het bij de reeds gememoreerde stand. Voor Bouwens kreeg de match nog een naar slot. Even voor het einde van de strijd brak Co n.l. zijn arm. Behalve het slachtoffer, had niemand er iets van ge merkt. Van ruw spel was geen sprake, trouwens, dat kwam in het hele stuk niet voor. Aan de Friezen dan ook onze hulde voor hun fair play, 't Moest eigenlijk overbodig zijn zo'n papieren krans uit te delen, maar jawe leven in het Hoofdklasse- en Burgwal-tijdperk. Helaas! Co, kerel, onze beste wensen en een spoedig herstel. Voor ons kwamen in het veld: Pieters Graafland, Bouwens, Boskamp, Haarms, Krist, Bakker, Leeser, Huis, Michels, Van der Wel en Standaar. Ger van Mourik mocht buiten de lijnen blijven. Eén ogenblik van onbedachtzaamheid tijdens de match tegen Heracles, waar het niet zo erg vriendelijk toeging, kostte hem een waarschu wing. Gevolg: uitsluiting voor ten minste twee wedstrijden, 't Is lang geleden, dat een Ajacied voor enige tijd op het strafbankje moest gaan zitten. Laat het de laatste keer zijn. 't Ligt onze club nu eenmaal niet. De reünie van „de Bordjesclub" zit er weer op. 't Was een schone avond, mannenAan het comité, gevormd door de heren Meyer, Verburgt en R. Vunderink, alle eer. Het had voor een best muziekje en een prima conferencier, Frans Eykhof we kunnen hem met een gerust hart aanbevelen gezorgd. Zoals altijd, was vriend Kolman met de tafelversiering bezig geweest. Rood-witte anjers, gratis voor niemendal. Jan en Jacob Swee- ring ook geen jongens „van-dat-benauwde" hadden hun chef-kok opdracht gegeven een paar goede pannen op het vuur te zetten, zodat er na het kleine borreltje een best dinertje op de schalen lag. Ze werden schoon leeggemaakt. Koolhaas was tafelpresident. Hij liet de nieuwe lichting bij zich komen. Een ploeg van zes man: Piet van Reenen, Evert van Tuyl, Herman Bakker, Jan Elzenga, Joop Thiry en Cor Timman. Allemaal een gevoelig woord en het ereteken van de club. Het bordje met de Ajax-kop. Achttien Maart was allang voorbij, toen de laatste man van de club uit de club zijn boordeknoopje niet los kon krijgen. Dat komt na zo'n avond voor! Het volgend jaar komen we terug. De zeventig die er nu waren beslistMaar de rest van de honderddertig? Hoe zit het daar nu eigenlijk mee? De vloer van „Atlantic" is sterk genoeg, dus dat kan onmogelijk een be zwaar zijn en die vijf papiertjes van honderd centen! Toe nou! Ajax 2 is voor het kampioenschap uitgeschakeld. Een neder laag tegen D.O.S. 2 (21) en een gelijk spel tegen U.V.V. (22) gaven de doorslag, 't Volgend jaar maar weer proberen, mannen! Of D.W.S. 2 zou zo vriendelijk moeten zijn wat neder lagen te gaan incasseren. Neen, dat geloven we echt niet. Ajax 3 klopte Elinkwijk 2 met 31 en speelde in Utrecht tegen de vermoedelijke kampioen, Velox 2, met 00 gelijk. Een behoorlijke prestatie, maar niet voldoende om het de Utrechte naren nog lastig te maken. Ook voor de drielingen dus geen kampioenschap. Jammer, boys! Ajax 4 leed tegen een van de medegegadigden voor de onder ste plaats, Blauw Wit 4, een gevoelige nederlaag (51). Brrr! Het behaalde tegen D.W.V. 2 echter een kostbaar puntje (11). Liefst zeven elftallen uit deze afdeling kijken met angst

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1954 | | pagina 2