MAX SMEER Voor Dames- en Herenstoffen Nieuws van het Honkbalfront 1 lage prijzen Sint Antoniesbreestraal 98 - Telef. 43363 13 Zaterdag 27 Februari j.l. werd in de grote zaal van het American Hotel de jaarlijkse algemene vergadering van de K.N.H.B. gehouden. In zijn openingsrede maakte voorzitter Beets allereerst gewag van de groei van de bond. Met betrekking tot de propaganda in de grote dagbladen kon hij met voldoening vaststellen, dat thans ook het laatste bolwerk was genomen. Het amateurisme is, aldus de spreker, in onze bond thans nog geen probleem, doch zou het kunnen worden. Waakzaamheid is dus geboden. Onze reglementen blijken op dit punt niet voldoende houvast te bieden. Wij moeten weten wat wel en wat niet geoorloofd is. Anders zouden wij in een moeilijke situatie kunnen komen te verkeren. Ook besteedde de president aandaqht aan de vorming van de jeugd. Hij vroeg zich af, of het niet mogelijk zou zijn de niet- aangesloten jeugd op vrije Woensdagen met de honkbalsport kennis te doen maken. Van Engelse zijde was een uitnodiging ingekomen om het Nederlands B.-team de haringvijver te laten oversteken. Al vorens hierop in te gaan, zullen nadere inlichtingen worden ingewonnen. Het bondsbestuur had besloten het gebruik van de (lichte) Engelse bal in 1954 nog toe te staan, doch de vergadering was van oordeel, dat deze niet meer moest worden gebezigd, daar er zowel Amerikaanse als goede Nederlandse ballen te verkrijgen zijn. Voorts dienen in het vervolg voor alle competitiewedstrij den dus ook die voor de jeugd krijtlijnen te worden ge trokken. Nogmaals werd er de aandacht op gevestigd, dat elk negental uniform gekleed dient te zijn. De reportagedienst van de N.C.R.V. is voornemens van Za terdags te spelen honkbalwedstrijden opnamen te maken. O.V.V.O., dat voor de vijfde achtereenvolgende maal op het landskampioenschap beslag had gelegd, mocht wederom de fraaie Bleesing-beker in ontvangst nemen. De slugger", welke voor een jaar in het bezit komt van de persoon of commissie, die zich voor honkbal het meest verdien stelijk heeft gemaakt, was toegekend aan de heer A. Balink, die reeds zoveel goeds voor de honkbalsport in Nederland had verricht. De werper van H.H.C., Jan Smidt, die thans de eer te beurt was gevallen enige weken in Amerika te mogen trainen, had hem inmiddels de prijs overhandigd. In de plaats van het aftredende bestuurslid K. van Vessem (Sparta) werd op voorstel van Ajax en Quick de heer P. J. Tau (Blauw Wit) gekozen. Toen deed zich de eerste moeilijkheid voor. Ten aanzien van de promotieregeling voor de derde klassers bleek er over de interpretatie van het begrip „kampioen" verschil van mening tussen het bondsbestuur en een aantal afgevaardigden te be staan. Deze aangelegenheid zal nader aan de orde worden ge steld. Over de benoeming van een redacteur „Honkbalnieuws" werd vele uren gesproken, zonder dat het tot een beslissing kwam. Het bondsbestuur, alsmede de twee andere leden der redactie commissie, kon namelijk niet instemmen met het beleid van de verantwoordelijke redacteur, de heer G. v. d. Heyden, al had het wel waardering voor diens capaciteiten. Een der verenigingen wenste laatstgenoemde echter her kozen te zien, tenzij het bondsbestuur argumenten aanvoerde, waaruit zou blijken dat de betrokkene inderdaad niet meer aanvaardbaar was. Dat de vergadering niet volkomen achter het bestuur stond, was klaarblijkelijk het gevolg van enige minder gelukkige uit latingen van de voorzitter. Deze haalde namelijk enige gevallen aan, die met de waarneming van het redacteurschap niet zo erg veel te maken hadden. De aanwezigen aan de andere zijde van de tafel kregen dan ook de indruk, dat het niet voornamelijk de redacteur, doch de persoon Van der Heyden gold. Na de vele woorden, die er over deze kwestie waren gespro ken, bleek de bondscandidaat K. Zeylstra de functie van ver antwoordelijk redacteur niet meer te ambiëren. Verder bedankte de heer M. Bremer als redactielid. Toen het bondsbestuur werd gevraagd hoe het zou reageren als de heer Van der Heyden werd herkozen, antwoordde de heer Beets na rijp beraad met zijn medebestuursleden dat het bondsbestuur dan in zijn geheel zou aftreden. De heer Van der Heyden gaf daarna te kennen, dat hij zijn candidatuur in trok. Gezien het late uur en de vele nog niet behandelde punten van de agenda, werd besloten Zaterdag 3 April a.s. weder bijeen te komen. In een der weekbladen vergeleek de journalist Martin Duy- zings deze vergadering met een rioleringsdebat in een ge meenteraad ergens ver in de Balkan. Nog afgezien van het feit, of deze pennevoerder op genoemde vergadering dan wel in de Balkan is geweest, wil ik hem er op attent maken, dat een debat over rioleringswerkzaamheden zeer wel op hoog peil kan staan. Heeft deze volksvoorlichter echter iets anders be doeld, dan prijs ik mij gelukkig dat ik die „drabbige" woorden niet heb geschreven. ETÈ. HET HONKBALSEIZOEN NADERT. Over enkele weken zal op menig veld het slag en wijd van de scheidsrechter weer klinken Onze werpers en vangers hebben zich intussen in de grote zaal al wat losgegooid. In het vervolg zullen alle spelers in dien de weersomstandigheden dit toelaten Zaterdagsmiddags buiten kunnen trainen. Op het ogenblik worden pogingen aan gewend om vóór de competitie nog enige oefenwedstrijden te spelen. De werper van het eerste negental, Gijs Duinker, gaat zijn geluk bij een andere vereniging beproeven. Onze spelers zitten echter niet bij de pakken neer. Zij zullen er van maken, wat er van te maken valt. Ons team zal aan het tournooi van A.B.C., dat dit jaar 20 jaar bestaat, deelnemen. Inmiddels is, wat de eerste klasse betreft, de indeling bekend. Afdeling A.: Ajax, E.H.S., Kennemerland, O.V.V.O, Schoten, T.Y.B.B. en V.V.G.A. Afdeling B.: A.B.C., Blauw Wit, E.D.O., H.C.K., H.H.C., R.C.H. en T.I.W. In elke afdeling wordt een dubbel rooster gespeeld. Volgens deze formatie moet ons eerste negental zich in de eerste klasse kunnen handhaven. Indien wij, evenals verleden jaar, met drie senioresploegen in de competitie willen uitkomen, zullen er zich nog een aantal honkballers per omgaande moeten opgeven, want de leden lijsten zijn reeds ingezonden. Verschillende adspiranten hebben zich al aangemeld om aan de jeugdcompetitie (voor spelers die op 15 Mei nog geen 17 jaar zijn) te kunnen deelnemen. Gaarne zouden wij zien, dat het aantal jonge honkballers nog wat werd uitgebreid. Wie zich tot deze »mooie zomersport voelt aangetrokken, wende zich onverwijld tot de ondergetekende, bij wie ook het leerrijke boekje „Honkbal in de practijk" 0.50) kan worden besteld. E. H. VAN TUIJL, secretaris, Fahrenheitsingel 43, A'dam-O. GEVONDEN. Na afloop van de wedstrijd AjaxEnschedese Boys is er een paar zwarte dameshandschoenen gevonden. Terug te bekomen bij de heer J. Lens, p.a. Ajax-stadion.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1954 | | pagina 13