VAMI Restaurant - L Jeugdvoetbal en nog iets AJAX VAMI 2-2 11 Twaalf eindeloos lang schijnende weken liggen achter ons. Drie maanden zijn voorbijgegaan zonder dat onze jongens zich op het groene veld konden uitleven. Iedere Zondag opnieuw was het mis; geen wedstrijd ging er door. Keer op keer moest met lede ogen worden aangezien, dat voetbal taboe was. Wel verschafte het schaatsenrijden aan sommigen nog een zekere genoegdoening, maar de meesten kon dit toch geen bevredi ging schenken. Allen zagen met verlangen uit naar de tijd, waarop zij hun lievelingssport weer zouden kunnen beoefenen. Menigmaal werd dan ook de verzuchting geslaakt: ,,Hoe lang zal de winter ons nog in zijn greep houden?" „Wanneer zal eindelijk de tijd aanbreken, dat er weer geregeld kan worden gevoetbald?" Een schrale troost was de gedachte aan de lente, die eerstdaags haar intrede zou doen. Zou deze nu werkelijk een periode inluiden die de misère in de afgelopen maanden kon doen vergeten? Zou de gure Noord-Ooster ten slotte plaats maken voor een fris voorjaarswindje? En inderdaad, deze schijnbaar vrome wens leek zelfs nog eerder vervuld te worden dan we gehoopt hadden. Het onverwachte gebeurde; we wer den verblijd met een koesterend.zonnetje dat weldadig aandeed, terwijl de zachte wind onze verbleekte wangen streelde. Na twee dagen kwam echter al weer de ommekeer. Wel bleef de regen ons bespaard, maar de temperatuur kreeg weer een on aangenaam karakter, zodat we ons opnieuw in onze duffel moesten hullen. Ondanks deze tegenvaller konden we ons ge lukkig prijzen, dat op Zondag 14 Maart een volledig wedstrijd programma voor de jeugd kon worden afgewerkt. Alvorens evenwel de resultaten daarvan te vermelden, willen we nog even een paar feiten memoreren, die ons aller belang stelling verdienen. Het kan ons o.a. niet anders dan genoegen doen te consta teren, dat de T.C. van de K.N.V.B. in de laatste tijd wat meer aandacht besteedt aan de spelers van ons eerste elftal. Rinus Michels, Gerrit Krist, Hans Boskamp, Arend v. d. Wel en Eddy Pieters-Graafland werden voor vertegenwoordigende elftallen gekozen en hebben daarin hun taak met succes vervuld. Boven dien behoorden Co Bouwens en Wim Huis tot de uitverkorenen voor het Amsterdams elftal, zodat in totaal 7 Ajax-spelers de aandacht der voetbal-officials op zich hebben gevestigd. Voorts verheugt het ons, dat ons kranig eerste elftal er in geslaagd is de bovenste plaats op de ranglijst van zijn afdeling te veroveren. Hulde aan Michels en zijn mannen! Na enige jaren van afwisselend succes is het hun weer gelukt Ajax aan de kop te brengen. Het zal ongetwijfeld zwaar zijn zich daar te handhaven, maar met de gedachte aan het spreekwoord „Waar een wil is, is een weg", zullen zij daarin slagen. Good luck, boys! Tot onze spijt moeten we na deze optimistische klanken nog een minder aangenaam geluid doen horen. Onze „allround" speler Co Bouwens heeft namelijk tijdens de wedstrijd tegen Leeuwarden een arm gebroken. Hoe dit is gebeurd, weten we niet; aan ongeoorloofd spel is het zeer zeker niet te wijten. We hopen, dat er zich geen complicaties zullen voordoen en wensen onze sympathieke voor-, midden- en achterspeler een spoedig, algeheel herstel! Na deze inleiding zal men benieuwd zijn, of er van het jeugd voetbal nog iets te vermelden valt. Veel is het natuurlijk niet, maar laten we bij voorbaat maar aannemen, dat door de kwa liteit de kwantiteit zal worden vergoed. Het oordeel laten we deze keer aan de lezer over! In totaal werden er 11 wedstrijden gespeeld, en wel 3 op 17 Januari en 8 op 14 Maart, waarvan er 8 gewonnen, 1 gelijk gespeeld en 2 verloren werden. De uitslagen volgen hieronder: Juniores 1 behoort tot de misdeelden. Het elftal van Eddy Drewes kwam geen enkele maal in actie. Juniores 2 bleek goed overwinterd te hebben. Lodewijk Dol- lee en zijn makkers bleven A.F.C. met 53 de baas. Juniores 3 deed het minder goed en moest de punten met V.V.A. delen. De uitslag was 22. Adspiranten 1 verloor van D.W.V. met 13 (foei!), doch maakte veel goed door de moeilijke uitwedstrijd tegen Z.F.C. met 10 te winnen. Adspiranten 2 behaalde 2 gedecideerde overwinningen. D.W.V. kreeg met 61 en Swift 1 met 71 klop. Het elftal van Wim Jesse staat er met 13 gewonnen wedstrijden en slechts 1 verloren match prachtig voor. Adspiranten 3, het kampioenselftal, toonde zich, volgens on ze verwachtingen, de meerdere van De Volewijckers en Swift. Met 32 resp. 51 werd het lot van deze ploegen bezegeld. Adspiranten 4, dat ook tot de kampioenspretendenten be hoort, versloeg V.V.A. 3 met 41 en bleef daardoor in de running. Adspiranten 5 ging roemrijk ten onder na een heldhaftige strijd tegen het sterke Blauw-Wit. Het noodlot wilde, dat de keeper van ons elftal plotseling ziek werd en verstek moest laten gaan. Er was op dat ogenblik geen plaatsvervanger aan wezig, zodat een voorhoede-speler ons doel moest verdedigen. Joh. Severijnse kreeg deze moeilijke taak te vervullen. Hij heeft zijn best gedaan, maar kon ons keeper Beems toch niet doen vergeten. Met groot genoegen hebben we deze wedstrijd gadegeslagen, daar er dikwijls samenspel werd vertoond, dat menig ander elftal ten voorbeeld had kunnen strekken. De uitslag 35 was dan ook enigszins geflatteerd voor de Sta dion-club. Adspiranten 6 had, zoals vanzelf spreekt, moeite met Water graafsmeer 4. Toch wisten Rud. Hillebrand en zijn dapperen met 32 te zegevieren. Doe je bést, jongens! Een goede plaats op de ranglijst zal jullie dan niet kunnen ontgaan. Adspiranten 7 is nog steeds in zijn winterslaap. Er is dus niets van te vermelden. Zie zo, jongens, dat is het dan weer. De competitie zal ver der wel een vlot verloop hebben. Houdt je dus gereed en zorgt er voor in goede conditie te zijn. Vergeet daarom vooral de training niet! p. VAN OS. SPORTDAG VOOR ADSPIRANTEN. Na een onderbreking van enige jaren, zal er Zondag 25 April a.s. op onze velden voor de tweede maal een adspirantentoumooi worden gehouden, met als inzet de In Memoriam Willem Ande- riesen-beker. De volgende verenigingen hebben voor deze jeugddag inge schreven: Blauw Wit, D.W.S., D.W.V., De Spartaan, Storm vogels, De Volewijckers, Z.F.C. en Ajax. TREKKING LOTERIJ V.V. HANSWEERT. Ten behoeve van hen, die loten van genoemde voetbalvereni ging hebben gekocht, delen wij mede, dat de prijzen op de vol gende nummers zijn gevallen. 2078 542 2282 1847 387 1709 1388 1142 2089 2377 1787 1136 142 2176 2474 1186 806 2305 2190 1195 1654 1581 1966 1952 2256 1692 2241 107 Wat AJAX is voor de Meer (Een gezellig stadion) Is de V.A.M.I. voor de Kalverstraat (Een gezellige lunchroom) Kalverstraat 171 - Telefoon 45027 PACHTER VAN DE AJAX-BUFFETTEN

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1954 | | pagina 11