'Bonthuis „DE BLAUWVOS De Scheidsrechters op het groene laken BONTMANTELS - STOLA's - COLLIERS A. F. STRIKKERS 10 Het contact dat Ajax reeds enkele malen met de S.V.A. (Scheidsrechters Vereniging Amsterdam) in de vorm van klaver jaswedstrijden had opgenomen, is nu ten tweeden male uitgebreid tot de biljartsport. Evenals de vorige keer werden wij winnaar, doch de achter stand der gasten bleef ditmaal tot een minimum beperkt. De resultaten zijn van ondergeschikt belang. Om medailles of bekers wordt er niet gespeeld; enkele kleine prijsjes dienen slechts ter omlijsting. De hoofdzaak is, dat zo'n avond met de heren, die het de voetballers mogelijk maken gedurende het weekeinde te spelen, in de meest prettige sfeer verloopt. Voor de scheidsrechters zijn) het avonden, dat ze actief zijn zonder fluit en geen spelers naar de kleedkamer behoeven te sturen. In totaal werden er 32 partijen gespeeld. S-V-A. behaalde 30 en Ajax 34 punten. Dit resultaat toont aan, dat het voor de onzen geen zacht eitje is geweest. Voor twee deelnemers was het wel een speciale avond. Twee doelverdedigers uit het oude tijdperk, nl. G. Ziegeler en De Weert (Go Ahead) bekampten elkaar op het biljart. Beter uit trappen, dat altijd een sterke troef van Gerrit is geweest, bracht onze clubgenoot de zege. De deelnemers die gedroomd hadden door het winnen van een partij reeds in de prijzen te vallen, hadden het mis. In on derling overleg was vastgesteld, wie op een dergelijke herin nering aanspraak zou kunnen maken. Buiten de moyenne- en serieprijzen kwamen namelijk de hoogste serie in de zevende en elfde beurt voor beloning in aanmerking. Zouden de commissies hebben besloten een door A.F.C. in het afgelopen jaar ten uitvoer gebracht idee over te nemen, nl. óm de kleinste en de langste deelnemer een verrassing aan te bieden, dan was de aardigheid er voor de langste man al af geweest, daar het prijsje uiteraard bij de eerste-klasse scheids rechter Van Male zou zijn terechtgekomen. Leuke lui, die fluitisten. Sommigen reeds met een sym pathiek buikje en anderen met een haardos waaraan de kapper niet veel kan verdienen. Weet U wie er ook was? Scheepmaker, de meest neutrale clubgrensrechter van Blauw-Wit, op wiens advies wij een doel punt kregen toegewezen, dat door het overgrote deel van het publiek en de scheidsrechter niet geconstateerd was. De moyenne-prijzen vielen ten deel aan de S.V.A.'ers E. Zwickel en J. Grijzenhout en aan de Ajacieden H. Schuuring en Moinat. De scheidsrechters Jurriens en Defoix en onze vertegen woordigers Ziegeler en A. F. Strijkers gingen elk met een serieprijs naar huis. De fluitisten Van Wagtendonk en Van Gelder, met een hoog ste serie in de 7e resp. 11e beurt, en onze leden J. Hordijk en Levendig met dezelfde prestaties, behoorden tot de laatste prijswinnaars. Na afloop van deze titanenkamp werd nog het woord ge voerd door ons bestuurslid A. de Wit en de voorzitter van S.V.A., de heer La Fleur (hoe komt iemand aan zoveel vrije tijd?). Onder dankzegging voor de genoten gastvrijheid deelde laatstgenoemde mede, dat het voor de S.V.A. wegens het ge ringe aantal biljarts in haar clublokaal onmogelijk was, ons op eigen grond te ontvangen. S.V.A., tot de volgende keer! C. E. de V. MICHELS WEER IN HET ORANJEHEMD. Na lange tijd is er weer eens een Ajacied in het Nederlands elftal gekozen. Rinus Michels, die enkele weken geleden in het bondsteam als rechtsbinnen tegen een Londense combinatie speelde, was Zondag 4 April j.l. als middenvoor opgesteld in de landenwedstrijd tegen België te Antwerpen. Hans Boskamp ging mee als reserve. Voor de wedstrijd tegen België B op 3 April te Den Haag werd Gerrit Krist als spil van de Nederlandse B-ploeg aange wezen. VAN WAPENROK TOT VOETBALBROEK. Nederland zal deelnemen aan het internationale militaire voetbaltournooi, dat in België wordt gehouden. Tot de geselec teerden behoren de Ajacieden Van Mourik, Van der Wel en Elzer. Z.F.C. JUBILEERT. Dezer dagen zal het 50 jaar geleden zijn, dat genoemde ver eniging werd opgericht. Vele malen zijn de eerste elftallen van Z.F.C. en Ajax tegen elkaar in het strijdperk gekomen en heel vaak werd het dan een pittig partijtje. Namen als Lust, Van 't Kaar, Rep, Hoogmoed, Klopper, Dijkstra e.a. hebben bij de ouderen onder ons nog een bekende klank. Aan deze ontmoe tingen kwam in 1937 een einde, want toen degradeerden de Zaandammers naar de tweede klasse. Wel hebben ze nadien nog verschillende malen aan de poorten van de eerste klasse geklopt, doch zonder resultaat. Ook dit jaar zullen ze het wel niet halen. Niettemin hopen wij Z.F.C., met welke club wij door het tweede elftal, de juniores- en adspirantenploeg, toch nog contact op het groene veld hebben, spoedig in de hoogste klasse terug te zien. Thans wensen wij haar van harte geluk met het gouden feest. UIT DE ZIEKENKAMER. Onze clubgenoot Asbeek Brusse, iedere bezoeker van de kienavonden wel bekend, die anders de thuiswedstrijden van het eerste elftal geregeld volgt, heeft al enige weken verstek moe ten laten gaan wegens een ernstige ziekte. Bij het ter perse gaan van dit nummer deed zijn echtgenote ons echter de verheugende mededeling, dat de patiënt met de dag vooruit gaat, al zal hij nog wel enkele weken het bed moe ten houden. De heer Asbeek Brusse verblijft op het ogenblik in kamer l van de Centr. Isr. Ziekenverpleging, Jacob Obrecht- straat 92. Indien er Ajacieden zijn, die hem willen bezoeken, gelieven zij zich vooraf even telefonisch (54251) met zijn echtgenote in verbinding te stellen. Wij hopen ons lid spoedig gezond en wel terug te zien. ADSPIRANTEN 2 KAMPIOEN. Adspiranten 2 legde Zondag 21 Maart j.l. niet alleen beslag op beide punten, doch ook op het kampioenschap, doordat zijn concurrent, Zeeburgia adsp. 2, een nederlaag leed. Wij wensen onze tweede kampioensploeg, bestaande uit W. Meester, K. Huis, C. J. Papavoine, B. Muller, W. Jesse, G. A. Booy, H. Wijdogen, J. A. de Haan, A. Hof, J. H. Baartscheer, J. H. Amende en M. R. Hulshoff (geblesseerd geweest), met dit fraaie resultaat van harte geluk. Moderniseren Bontbewaring Reparatie KONINGINNEWEG 255, Tel. 95701, Amsterdam-Z b.d. Amstelveenseweg, tramlijn 1-2-16

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1954 | | pagina 10