Schön war es! 8 Dat was het de vorige malen ook, toen wij de K.J.C. „Storm vogels" in IJmuiden een bezoek brachten. Het zijn altijd avonden die door sportiviteit en gezelligheid uitmunten, waar je nog eens oude collega's van het groene veld ontmoet en die er zeer veel toe bijdragen om goede verstand houdingen te consolideren en zo mogelijk nog te versterken. De ijverige Clubavondencommissie, bestaande uit de heren Louwaard, A. de Wit, Zwang en L. Volkers, had voor de deel nemers (onder wie verscheidenen met dame) weer de gebruike lijke aanlegsteigers uitgestippeld. Dank zij de buitengewone accuratesse der polshorloges lagen wij bij de laatste halte en kele minuten op het tijdschema voor. Wij ondernamen de reis met een „Happy Days" touringcar, welke titel ik voor de vol gende tochten naar IJmuiden graag omgedoopt zag in „Happy days and nights car". Een vaste halte op deze route is het Concertgebouw, waar de lieden instappen van wie men dag en nacht kunt horen: „ik heb maling aan geld", een lijfspreuk die de zeer amicale Van Es van Stormvogels zich letterlijk en figuurlijk tot de zijne heeft gemaakt. Een vaste klant bij deze halte was ditmaal afwezig, n.l. Herman Uriot. Slechte medewerking van de benen en ob- sternate zenuwen houden hem aan het bed gekluisterd. Her man, van deze plaats het allerbeste, kop op en stuur die zenu wen gelijk met je lege fust naar oe Markthallen! Was de stemming in de bus reeds goed, ze werd bij het bin nenkomen nog beter door het sympathieke gebaar van Storm vogels om voor ons Mokummers een gramofoonplaat te laten draaien, getiteld: Aan de voet van die ouwe Wester, gezongen door Frans v. Schaik. Het juiste contact was hiermede tot stand gebracht, want de IJmuidénaren zongen dapper mee. Het trok ieders aandacht, dat de heldentenorstem van onze donateur Joop Smit boven alles uitklonk. Persoonlijk geloof ik wel te weten waarom hier een prestatie la Frans Vroons geleverd werd. Het zal namelijk een van de laatste clubherinneringen van de heer en mevrouw S>mit betekenen, daar zij 3 April a.s. gaan emigreren. De baas des huizes kon zich dus nu nog eens uitleven. Van deze plaats onze enige wens: Moge het jullie in geen enkel opzicht teleurstellen! Vanzelfsprekend is er eerst een periode om te acclimatiseren, die de een benut om een babbeltje te maken en anderen deden besluiten om hun kansen in een „natte partij" op het groene laken te wagen. Wagen is nu niet bepaald het juiste woord, want het waren onze keien A. de Wit (lief spelertje) en Louwaard, die een duel aangingen. En wat denkt U? Niet dat benauwde! Een driebanden-partij, waarin Louwaard werd afgeslacht, wat ik tussen commissieleden onder elkaar niet fair kan noemen! Maar ja, Arie liet het talrijke publiek genieten van prima bil jartspel. Het werd zo langzamerhand tijd voor de eerste ronde. Eerst loten voor de samenstelling der koppels. Wij konden na afloop moeiljjk zeggen, dat wij best uit de bus waren gekomen. Twee overwinningen en vier nederlagen brachten ons puntenaantal op 8003, tegenover 8551 voor Stormvogels. J. SmitR. de Wit met 1601 en SchroderSamson met 1589 aan onze zijde, waren tegenover TolHeilig met 1546 en Van der Steen—Stum met 1526 de topscorers in deze eerste ronde. Wie de jeugd heeft, heeft de toekomst, was de leuze voor de volgende ronde. Diverse jongeren, gekoppeld aan enkele oude rotten, werden in de tweede ronde ingezet en met een ver blijdend resultaat. De achterstand van 548 punten werd omgezet in een voor sprong van 523 punten. Vijf overwinningen en één nederlaag hadden ons 9395 punten opgeleverd, waar Stormvogels 8324 punten tegenover kon stel len. Topscorers in deze ronde waren aan onze kant Reitema Schuring met 1691 tevens het beste totaal van de avond en MittemeyerAbraas met 1632. TolOpbergen met 1509 en Van EsVan der Steen met 1452 noteerden voor de IJmuide- naren de hoogste score. Voor de ouderen was deze tweede ronde een welkome ge legenheid om zich een paar trappen te laten zakken en daar een massaal kurkje te spelen. Daarin blonken R. de Wit en Robert uit. De gebruikelijke tombola, vóór de laatste ronde gehouden, bracht weer de nodige gelukkige gezichten en tevens een mooi „platmakertje" in de vorm van paling voor het par lement. Helpers weg, laatste ronde! Er moest getracht worden om onze gastheren een nederlaag met een groter verschil dan 500 punten toe te brengen. Ondanks slechts twee zegepralen is deze poging geslaagd. De voorzitter van Stormvogels kon ons aan het slot mededelen, dat de einduitslag luidde Ajax 25790 punten en 9 marsen; Stormvogels 25125 punten en 6 marsen. RobertSchroder met 1601 en TakR. de Wit met 1536 waren onze kampioenen, terwijl Van EsP. Heere met 1643 en De GraafTol met 1586 zich bij de tegenpartij in deze slotronde van hun beste zijde hadden laten zien. Er moeten nu nog twee of drie verenigingen komen. Het staat dus te bezien, of wij de „Zilveren Vuurtoren", die wij als houder keurig netjes gepoetst vóór de aanvang inleverden, voor de tweede maal in ons bezit zullen krijgen. Waar ik wel van overtuigd ben, is, dat de sportiviteit van de IJmuidenaren dermate groot is, dat zij zich tot het uiterste zullen verdedigen, ten einde het aantal verloren wedstrijden tot een minimum te beperken. Alvorens het slot van deze avond te memoreren, die altijd tot een bruiloftsstemming leidt, laat ik enkele details volgen. Hier hebt U de beste vijf (2 x gespeeld) 1. Schroder 3190 2. R. de Wit 3137 3. Samson 3099 4. J. Smit 3084 5. Robert 3060 Aan Stormvogels-zijde (3 x gespeeld) luidde de volgorde der kopgroep 1. Tol 4641 2. Van Es 4596 3. Van der Steen 4490 4. De Graaf 4410 5. Broerse 4338 Ik heb een oude bekende gesproken, die er minder goed uit zag, n.l. Arie Schoorl. Ik heb iets horen smoezen over een op stapel staande wedstrijd om de „Zilveren Kotter" (voor een miniatuur-exemplaar ben ik bij voorbaat „in"). Ik hoop Arie dan weer in blakende welstand te mogen ontmoeten. Jaen wat nu nog U te vertellen van de sfeer na afloop Ik aanschouwde een voetbalwedstrijd in een speelkast, waarbij Jaap Hordijk zich een uiterst productieve middenvoor toonde, doch A. de Wit en Schroder maar zeer matige doelverdedigers bleken te zijn. Ik hoorde zeer sterke verhalen aan van experts in de vissport, t.w. Samson, Zwaan, Mittemeyer, Th. Bos en Vrenegoor. Ik zag laatstgenoemde keurig opgepoetste vestiaire nummers uitgeven voor gouden tientjes (foei, Toon!), de com missie-bonnetjes aftekenen, omdat het „iets later" was gewor den, Schuring oude mottenballen van Toon uit de lijmkit, dank zij de geweldige capaciteiten van de kok (in?) van huize Koster, laten omtoveren in croquetten en constateerde met genoegen, dat alle aanwezigen er net zo over dachten als ik. Voor wij de terugtocht aanvaardden, zongen wij allen uit volle borst: Schön war es. Stormvogels, onze hartelijke dank en tot de volgende keer! C. E. d. V.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1954 | | pagina 8