Burgerlijke Stand Malle gevallen 7 Daar het competitierad op Zondag 14 Februari j.l. niet draai de, trok Ajax naar Houtrust om een oefenwedstrijd tegen H.B.S. te spelen. Na een aardige strijd won onze ploeg -waar in Geelhuizen de plaats van Van Mourik innam met 43. De week daarop bekampten het eerste en tweede elftal elkaar binnen de muren van ons stadion. Wij vragen ons echter af, of het niet beter was geweest, op een der voorterreinen te trainen. Het hoofdveld zag er na afloop deerlijk uit. Geboren Alfred Willem, zoon van de heer W. Niepoth en mevrouw A. NiepothGeude- ker. Antonie, zoon van de heer en mevrouw DusseldorpSuurendonk. Getrouwd: De heer J. H. de Sterke en mej. M. D. van Dierendonck. Adres: Nic. Witsenstraat 12 hs. De heer Joop Michels en mej. Hetty Leupen zullen Zaterdag 27 Februari a.s. in het huwelijk treden. De voltrekking vindt plaats ten Stadhuize om 10.30 uur. Receptie Zaterdag 27 Februari van 14.3016.30 uur in het Apollo-paviljoen, Apollolaan 2. De heer Jan Neefjes en mej. Adriana Cornelia Boers zijn voornemens Zaterdag 6 Maart a.s. om 12 uur ten Stadhuize in het huwelijk te treden. De kerkelijke bevestiging zal plaats vinden om 15.30 uur in de Emma-kerk, Middenweg 74. Toekomstig adresZeeburgerdijk 15. Onze hartelijke gelukwensen. Een der redactieleden vroeg mij telefonisch, of ik misschien in het tekort aan copy kon voorzien. Nu herinner ik mij een geval, dat een tijdgenoot mij eens heeft verteld. Vroeger kwam het meermalen voor, dat de Ajax-familie een bootreis maakte. Het einddoel was dan bijvoorbeeld Bergen aan Zee, waar diverse wedstrijden, o.a. een kruiwagenrace, werden gehouden. En in het zilte nat was het een gestoei van je welste. Bij een andere gelegenheid was als ik het goed heb ont houden Lemmer het punt van bestemming. Tijdens de vaart werd evenwel besloten het bij Urk te laten. Toen het gezelschap op een boot van de „HollandFriesland-lijn" nauwelijks de Oranjesluizen achter zich had gelaten, begon een zekere me neer Schelvis (hoe bestaat het!) al ruzie met het water te ma ken. In ieder geval slingerde hij wat in die richting. Hij dreigde zelfs van boord te springen, doch het bleef gelukkig bij een poging. Joop schijnt aan dat uitstapje niet veel plezier te heb ben beleefd. Naderhand gingen er tten gevolge van de korte golfslag nog veel meer clubgenoten vreemde dingen doen. Dit werd nog erger, toen verschillende luiden zich op Urk aan een soort van paardeworst hadden gewaagd. Was het op het schip kil, het water bleek heerlijk van tem peratuur te zijn en noodde tot zwemmen. Op een gegeven ogenblik dreef het hoofddeksel van een Urker op de baren. Mijn zegsman dook „het ding" na, doch kreeg terstond concurrentie van de oud-Ajacied George Koning. Het slot van het liedje was, dat de visser zijn eigendom in flarden terug kreeg. „Een hoed van vier goelden", bracht de man uit, maar er werd niet op gereageerd. Op de terugreis was de helft der schepelingen geen gewoon mens meer. Degenen die nog in hun gewone doen waren, had den echter honger als een paard. Dit bleek wel bij de maaltijd in het Tolhuis. De man van mijn informaties liet zich tweemaal opscheppen en nam en passant een portie van zijn tafeldame voor zijn rekening. Voorts nog 3 flesjes tafelwater en 7 petites fours. De voorzitter vroeg hem daarna, of hij nog een palinkje zou lusten, maar dit aanbod werd vriendelijk van de hand gewezen. Tja, die bootreizen. Schone herinneringen! Eerst dokken, dan de voetbalmatch. Van den Berg: „Laat die supporters van Ajax en Wageningen maar schieten!" Van Dam: „Net zo je zegt, die hebben altijd een doel voor ogen!" Op het veld stond het dubbelblank. Kouwenberg: „Ik vind het vandaag snertweer!" Happee: „Rode en witte kool valt ook niet te versmaden!" Prof aan amateur. Prof: „Hoe denk jij over die nieuwe beroepsvoetbalbond?" Amateur: „De bestuursleden van die bond hebben gezegd, dat ze al hun werk voor niets doen!" Van Reitdiep tot Schelde. Halenbeek: „Ze moesten jaarlijks ook maar eens uitmaken wie de beste Nederlandse sportverslaggever was." Pennock: „Dan zou een druppel de beker kunnen doen over lopen." De hond in de pot. Pezie: „Het gaat de leden die wedstrijden verslaan, de laatste weken niet naar den vleze!" Stoltenkamp: „Ik meen, dat ze juist een kaantje hebben!" Een mooie baan voor doorlopers. Stroeve: „Heb jij je nog op glad ijs gewaagd?" Sliphorst: „Dat is te zeggen, ik heb wat gekrabbeld voor het clubblad." Het kost heel wat pondjes vet. Offerman: „Om aan zo'n Elfstedentocht te kunnen deel nemen, moet je goed in de papieren zitten." Van Opstal: „Ja, anders is het kouwe bene!" Praatjes vullen geen laatjes! Sietzes: „Heb jij je contributie voor het tweede halfjaar al betaald?" Castel: „Nee nog niet, maar de penningmeester zal in de afgelopen weken evengoed wel heel wat pegels hebben gezien." Trek aan de bel. Gonggrijp: „De noodkreet om kopij heeft toch nog enig suc ces gehad." Kuivenhoven: „Ja, zo verloor Calvus wel zijn haren, maar niet zijn (penne) streken." Zo sneer, zo Knegt. Sargentini: „Nou hebben wij het ijs gehad en daar komt de sneeuw uit de lucht vallen." Van Gelderen: „Het is een sterk verhaal, maar er is zelfs een Vlokkie op de redactietafel terechtgekomen." Na 't zweten noten toe! Post: „De distributie van aanschrijvingen zet Bruynesteyn voort; die van de radio heeft hij afgeschreven." Kamlag: „Ja, nu behoeft Wim niet meer met zijn handen in het haar te zitten om de korte golf te krijgen!"

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1954 | | pagina 7