ASBEEK BRUSSE Wim Bruynesteyn gehuldigd W aar scli inving Borneostraat 8-14 - Tel. 54251 ERKEND PHILIPS SERVICE 4 Juist in de tijd dat er enerzijds vaak over te weinig lust om te trainen wordt geklaagd en er anderzijds over beroepsvoetbal wordt gepraat, herdacht de heer W. F. C. Bruynesteyn het feit, dat hij 12 y2 jaar geleden het secretariaat der Elftallencommis- sie op zich nam. Dat de club wekelijks wel iets meer dan een paar uur van zijn vrije tijd (om van zijn echtgenote nog niet te spreken) opeist, moge uit het volgende (blijken: Maandag: vergadering der Elftallencommissie. Dinsdag: verzorgen der aanschrijvingen. Woensdag: typen en verzenden der opstellingen en pro gramma's. Donderdag: aanwezig zijn bij de training. Vrijdag: naar clubavond voor het ophangen der opstellingen. Voor de spelers die de komende Zondag niet kunnen voetballen, zo mogelijk plaatsvervangers aanwijzen. Zaterdag: 's middags en 's avonds thuis om eventuele afzeg gingen aan te nemen. Zondag: 's morgens vroeg thuis voor telefoontjes van spelers die plotseling verhinderd zijn. Daarna op het veld. 's Avonds telefoongesprekken met leden der E.C. over de gespeelde wed strijden en behandeling der wedstrijdformulieren. Ter gelegenheid van zijn koperen jubileum werd Wim met zijn gezin uitgenodigd om Zaterdag 23 Januari 1954 naar het Ajax-stadion te komen. Het was jammer, dat het aantal be langstellenden tegenviel. Het bestuur en de commissies waren behoorlijk vertegenwoordigd, maar de opkomst der spelers liet beslist te wensen. Te 15.45 uur richtte voorzitter Koolhaas zich allereerst tot mevrouw Bruynesteyn. Mevrouw, het doet ons buitengewoon veel genoegen U hier in ons midden te hebben. Daardoor is het ons mogelijk U hartelijk dank te zeggen voor het vele werk, dat. ook U voor Ajax hebt gedaan. Mag ik U hierbij als bewijs van erkentelijkheid een bloemstuk in de rood-witte kleuren aan bieden? Ook de dochter van het echtpaar Bruynesteyn werd niet vergeten, (applaus). Hierna richtte de president zich tot het feestvarken. Menig een zal van oordeel zijn, dat het vervullen van een functie ge durende 12V2 jaar heus niet belangrijk is. Wij denken daar anders over. Wij weten, dat het waarnemen van het secretariaat der E.C. zeer veel tijd vergt en tot de ondankbare baantjes be hoort. Wim, je hebt deze taa kaltijd met veel liefhebberij ver richt. Natuurlijk kreeg je wel eens critiek te horen als een speler een elftal gezakt was of een reserve-aanschrijving had ontvan gen, maar daar heb je je nooit iets van aangetrokken. Ik hoop, dat je nog lang in de gelegenheid zult zijn deze functie te bekle den. Als eens de tijd nadert dat je er mee wilt uitscheiden wij hebben nu nog geen vervanger zou ik willen zeggenkom in het bestuur, want daarin zitten toch zoveel oudjes. Tijdens je afwezigheid heb ik met je vrouw over de aard van het aan te bieden cadeau gesproken. Je vrienden hebben er voor gezorgd, dat wij thans iets ten geschenke kunnen geven, dat klinkt als een klok. Als je van avond thuis komt, kun je er meteen gebruik van maken, want de antenne is reeds aangebracht. Wij hopen, dat jij en je vrouw er veel plezier van zullen hebben. Inmiddels was het doek over een prachtig radiotoestel weggetrokken, (applaus). Vervolgens nam de heer R. Vunderink het woord. Waarde Wim. Uit hoofde van mijn beroep heeft het mij veel moeite gekost om hier te komen. Toen mijn vrouw echter hoor de dat het voor Bruynesteyn was, kon ik dadelijk gaan. Ik ben thans voor het eerste jaar voorzitter der E.C. en moet eerlijk bekennen, dat ik grote bewondering voor je werk heb. In het clubblad stond vermeld, dat je in al die jaren een respec tabel aantal aanschrijvingskaarten en wedstrijdformulieren hebt ingevuld en honderden vergaderingen hebt bijgewoond. Jij bent de kleine man met de grote zaken. Bij de Gemeente doe je sociaal werk, bij Ajax al evenzeer. Ik weet, dat je niet houdt van schuitjes losmaken enz. enz. Zo juist heb je een prachtig toestel ontvangen. De leden der E.C. meenden niet te mogen achterblijven; daarom overhandig ik je mede namens hen een Ronson-aansteker met inscriptie, (applaus). Voorts zorgde het dochtertje van het echtpaar Knijn, Anne- marie, voor een bloemenhulde. Ten slotte kwam Wim zelf aan het woord. Geachte aanwezi gen. Ik ben geen redenaar en zal het daarom niet wagen een speech af te steken. Inderdaad heb ik wel eens overwogen het bijltje er bij neer te leggen, ten einde in de familiekring eens wat meer tijd te hebben. Het is er door mijn warmkloppend hart voor Ajax echter niet van gekomen. Ofschoon Marius Koolhaas geen deel van de hengelploeg uitmaakt, heeft hij toch gevist. Ik moet zeggen, dat hij een gevoelige snaar heeft ge raakt. In de oorlog ben ik mijn radiotoestel kwijtgeraakt (niet ingeleverd!). Tot nu toe moest ik mij met distributie behelpen. U kunt dus wel begrijpen, dat ik met dit fraaie toestel en ook met de andere geschenken uiterst blij ben. Ik hoop nog jaren in staat te zijn mijn beste krachten aan de Ajax-belangen te wijden en dank U allen mede uit naam van mijn vrouw voor de buitengewone verrassingen, (applaus). ETÈ. Naar aanleiding van de berichten in de pers omtrent een opgerichte of in oprichting zijnde beroepsvoetbalbond in Nederland, wenst het bestuur van de K.N.V.B. al zijn leden met nadruk te wijzen op de reglementsartikelen van de K.N.V.B. en zijn afdelingen, volgens welke ieder, die zich bij een beroepsvoetbalbond aansluit, hetzij als speler, hetzij als scheidsrechter, als organisator of als gewoon lid, door de K.N.V.B. in de beroepsklasse moet worden geplaatst, met als gevolg, dat een terugkeer naar de K.N.V.B. voor langere tijd beslist is uitgesloten. Het beschikbaar stellen van terreinen aan en het spe len van wedstrijden tegen een niet tot de K.N.V.B. toe gelaten vereniging of combinatie is eveneens volgens de reglementen van de K.N.V.B. verboden. Het bondsbestuur begrijpt, dat er leden zullen zijn, die de reglementen niet voldoende kennen om de draag wijdte van bepaalde daden of gedragswijzen ten aanzien van het beroepsvoetbal te kunnen beoordelen. Daarom stelt het bondsbestuur, Verlengde Tolweg 6 te 's-Graven- hage, zich beschikbaar om alle gewenste inlichtingen aan de leden te verschaffen. Nimmer zal in de toekomst een beroep op onwetend heid ten aanzien van de reglementen van de K.N.V.B. als verzachtende omstandigheid worden aanvaard. Om moeilijkheden voor de leden nu of later zo veel mo gelijk te voorkomen, laat het bestuur van de K.N.V.B. bovenstaande ernstige waarschuwing horen en verzoekt hiervan goede nota te nemen. vanaf 197,50 v.a. 11 3.* p. week Ruime sortering Yelie gashaarden, Kolenhaarden (div. merken), Kachels, enz. De nieuwste serie Radio's, Gramophoons en kasten. Televisie, Rijwielen, Gasfornuizen, Stofzuigers, Keukenuitrustingen, Wringers, Meu belen, Woningtextiel, Electrische klokken, Kinderwagens, Scheerapparaten, Inphraphil en hoogtezon apparaten Tevens Speciale Reparatie-inrichting voor Radio, Haarden, Kachels, Rijwielen enz. Desgewenst op termijn

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1954 | | pagina 4