2 Zondag 24 Januari zijn elf voetballers uit Wageningen en een •even groot aantal knapen uit onze kring het veld opgestapt met het vooropgezette doel wat doelpunten te gaan maken. Daar is niet zo heel veel van terecht gekomen. Eén buitenspel goal, gefabriceerd door Michels, werd het resultaat van twee maal drie kwartier ,,uitkijken-dat-je-niet-op-de-grond-valt". Die grond was n.l. nogal hard. Deed sterk denken aan ge wapend beton. Voor voetbal goed voetbal dan altijd be slist ongeschikt en voor „eerste-klasse-knokvoetbal" zelfs levensgevaarlijk. Gelukkig spelen de Wageningers geen „knok- voetbal", zodat het een net partijtje ping-pong werd. Hoe gek het ook klinkt; geen enkele maal moest er voor een gewonde speler worden gestopt. ,,Een bewijs, dat het dus best kan", horen we een bestuurslid uit het hoge Noorden al zeggen. De goede man schreef het in zijn clubblad. Hij vertelde er ook nog bij, dat er in België rustig wordt doorgespeeld. Beton of geen beton! Helaas, voor hem, wisten iwe dat allang, maar hier leven we niet in België en zijn we gelukkig nog steeds ama teurs. Het is natuurlijk erg prettig bij een zeer lage tem peratuur op een tribune te zitten en te kijken naar 22 lieden in sporttenue, die verwoede pogingen doen een bal te raken en op de been te blijven, maar met sport heeft dat onzes inziens niet zo heel veel te maken. Enfin, ieder zijn meugWie zei dat ook weer? Voor de rust is Wageningen driemaal door dat beroemde oog van de naald gekropen. Wij éénmaal. Boskamp speelde op een gegeven ogenblik bij vergissing nogal hard de verkeerde kant op. Pieters Graafland moest een lange sliding over het portland maken om een doelpunt te voorkomen. Hij deed het in smetteloze stijl. We hebben het niet gezien, maar vermoedelijk was de zijkant van zijn body zeer geschikt voor een broodje tartaar. Dat Wageningen zonder brokken half time haalde, hadden de groen-witten beslist aan het veld te danken. Na een goede MichelsVan der Wei-combinatie kreeg Bakker de geheide kans om een deuk in het Wageningse mo reel te slaan. Klaas accepteerde de kans niet, want hij schoot hard over het doel. Wim Huis klein van stuk en dus met kwetsbare plekken nogal dicht bij de grond voelde zich op het cement tamelijk thuis, maar kon toch ook niet de kracht opbrengen iets aan de score te doen. Met nog steeds dubbel blank zijn we warme voeten, een droge neus en thee gaan halen. De thee kwam wel, de rest niet zo erg best in orde. Na de rust heeft Wageningen getracht Haarlem en N.E.C. verder van ons weg te schieten. Die opzet is niet geslaagd. Haarms, Krist, Bouwens, Van Mourik, Boskamp en Eddy had den een muurtje neergezet er was toch cement genoeg waar geen bres in te schieten viel. Wel scheelde het soms niet veel Ditmeyer, Huis, Bakker en Van der Wel moesten vaak hulp verlenen en een beetje geluk kwam er ook nog bij maar Directie CAREL C. KAMLAG en TOM MANDERS Ajax tracht aan het woord te komen, doch doelman Geutjes van Wageningen maakt een afwerend gebaar Foto Desmit het bouwsel bleef heel. Gelukkig maar, want onze voorhoede is er nagenoeg niet meer aan te pas gekomen. Op een eenzame plek, diep in de achterhoede der Wageningers, stond Michels in z'n dooie eentje op een bal te wachten. Een bal die niet kwam, omdat de groen-witte halves steeds de gelegenheid kregen de door onze spelers slecht geplaatste knikker op hun slof te nemen. Ze deden het gretig. Zelfs te gretig, waardoor Charley van der Weerd hij speelde weer een prima partij en zijn makkers geregeld stuiterballen hadden te verwerken. U weet het, dat is een moeilijke karwei en ligt niet iedereen. De Wa geningse voorhoede lag het slecht en zo haalde ons team, vooral door het goede spel van Boskamp, het doelpuntloze einde. Eén punt waren we dus kwijt we hadden er écht niet op gerekend maar eerlijk gezegd (al hebben we vóór de rust de kans op een overwinning gehad) we zijn er nog goed afgekomen. Aan de Wageningers ons saluut voor hun sportief optreden. Ook scheidsrechter Aussum een bedankje voor zijn prima leiding. Hij vertelde ons, dat het een zeer gemakkelijk fluiterijtje was geweest. We twijfelden er niet aan. Misschien weet U het niet meer, maar we staan nu met 22 punten op de tweede plaats. Een weinig geflatteerd. N.E.C. heeft 21 punten, maar een wedstrijd minder gespeeld. Dat kan dus met 23 punten de eerste plaats voor de Nijmegenaren wor den, zodat wij dan naar de derde etage afzakken. D.W.S. ligt vier punten op ons achter en Stormvogels relatief één wed strijd meer gespeeld 7 stuks. In de rug zijn we dus voorlopig gedekt. Een prettig gevoel. Hoe het verder zal gaan, weten we natuurlijk niet. De ijsperiode kan ons goed Rolf Leesers bles sure zal wel genezen zijn misschien slecht hebben gedaan. Dat laatste geloven we echter niet, want vorstperioden zijn we in de loop der jaren meestal goed te boven gekomen en getraind is er weer. Dus afwachten maar, vrienden, de tijd zal het ons leren. Zaterdag 20 Maart gaan we feest vieren. In Krasnapolsky, het gerenommeerde huis van de heer Staal. Allemaal in het Zondagse pak en met feestgezichten. We zijn dan 54 jaar neen, U niet mevrouw de club natuurlijk! Marius Koolhaas op de planken. Neen, niet aan de piano, maar met een daverende rede. We horen onze president al: „Dames en heren, ik ben trots op onze jongens, die het weer hebben bestaan de bovenste plaats van de ranglijst te veroveren. Nog acht wedstrijden in hetzelfde tempo en over een paar maanden kunnen we Rinus Michels en zijn jongens niet zijn eigen, hoor! feliciteren met het behaalde kampioenschap. Het even nakijken acht tiende! Jawel, het achttiende!" ApplausZakkenha lenZeg, vrienden, als dat eens waar was! Toe, gunt Ma rius en ons de lol. De leden van de „Bordjesclub" komen ook weer bij elkaar. Zo omstreeks 18 Maart moeten de kelkjes geheven worden. Het

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1954 | | pagina 2