l/foicfó-écdvtmcle Uit andere Clubbladen 19 tweede plaats afsloot, werd beide malen gewonnen. De kam pioen, De Spartaan 1, behaalde op onze reserves de volle winst, al hadden dezen zich in eigen omgeving de zege niet mogen laten ontgaan. Ondanks enige inzinkingen was het voor Ajax 2 een prettig seizoen. Tweede klasse A.: De Spartaan 14 10 3 1 23 O.V.V.O. 2 14 9 1 4 19 Ajax 2 14 8 0 6 16 T.I.W. 2 14 7 1 6 15 H.E.D.W14 7 0 7 14 P.S.V14 6 0 8 12 A.B.C. 2 14 4 1 9 9 Blauw Wit 2 14 2 0 12 4 Het weder inschrijven met een derde seniores-negental had tot gevolg, dat onze vertegenwoordigers zich eerst na een nek- aan-nek-race met The Catchers 2 het kampioenschap zagen ontglippen. In ieder geval hebben zij er hard voor gewerkt. Ajax hoopt van dit team ook in de aanstaande competitie veel plezier te beleven. 4e klasse A., afd. Amsterdam: The Catchers 2 14 13 0 1 26 Ajax 3 14 12 0 2 24 A.B.C. 3 13 7 1 5 15 Animo 12 6 0 6 10* J.O.S. 2 13 5 0 8 10 D.C.G. 2 13 3 0 10 6 De Meteoor 13 2 2 9 6 T.I.W. 4 10 1 1 8 1* punten in mindering w.n.o. De resultaten van onze jeugdnegentallen waren niet zo gunstig, hetgeen voornamelijk aan onvolledigheid moet worden toege schreven. Het is beslist noodzakelijk, dat de jeugdcompetitie zo spoedig mogelijk in Mei aanvangt. In de vacantieperiode is het nu eenmaal zo, dat menige jongen er met zijn ouders op uit trekt. Ondanks de zeer korte tijd van voorbereiding mocht ook het achtste AjaxV.V.G.A.-jeugdtournooi weer geslaagd heten. Ons A.-team verkreeg de 4e prijs. De Honkbalcommissie hoopt, dat vele jonge spelers zich dit seizoen voor deze mooie zomersport zullen opgeven. Tot de volgende keer. ETË. De Roodbroek (Haarlem). Wat de „Gijsbrecht" al niet teweeg kan brengen. Wij waren getuige van de ,,Gijsbrecht van Aemstel" in de Stadsschouwburg te Amsterdam, kort na Nieuwjaar. Vondels treurspel nog eens overpeinzend, moet ik toch zeggen, John, dat wij Haarlemmers in die tijden toch heel wat mans waren. Wij bestonden het toch maar om zij het met een weinig hulp van Friezen en Utrechtenaren na een kortstondig beleg de machtige „Heer van Aemstel" en de zijnen de wijk te doen nemen naar het eiland Marken, dat volgens de toenmaals gel dende begrippen een wel zeer veilig en onbereikbaar toevluchts oord geweest moet zijn. Dat wij, Haarlemmers, onderweg naar Amsterdam zo slordig weg een paar kloosters leegroofden en platbrandden en met derzelfder inwoners allerlei griezelige dingen uithaalden, siert ons blazoen minder. Toch was mijn eindindruk wel deze, dat als wij volgend jaar weer eens een bezoek aan Ajax brengen, het uitrusten van ons eerste elftal met de volledige tekst van Vondels treurspel en het toepassen van de hierin aanbevolen kunstgrepen „in het nette" d.w.z. dat wij de suikerfabriek in Halfweg zullen passeren zonder tot plundering over te gaan Marius Koolhaas en de zijnen toch zeker in „de rust" zal nopen, via de Muidertrekvaart tijdelijk op Pampus tegen onze fiere Haarlemse roodbroeken beveiliging te zoeken. Tjonge, dat zou wat zijn. Wij, de poorten van het Ajax-stadion rammeiend en boven op de trans Marius Koolhaas en de zijnen, de Ajax-vlag in handen, op dramatische toon uit roepend: „Vaarwel, gij Amsterdam, 't Ajax-stadion krijg' een andere Heer!" U moet dan wel op enige tegenstand rekenen, Haarlem-vrien den! (Red. A.N.). Waardering voor onze grensrechter Woltering in de R.I. „Houtrustica" (U.N.I., Bandoeng). Ajax' sporteer. Wij stemmen van harte in met het applaus dat het Groningse publiek bij de rust bracht aan deze grensrechter, die Ajax' sporteer op voorbeeldige wijze hooghield. Wageningen Clubnieuws. „Verbeter de voetbalwereld, begin bij Uw vereniging." Deze titel mag dan een prozaïsche vrijheid zijn, Wageningen en Ajax en haar beide supportersverenigingen maken dit waar. Het stempel, dat op de ontmoetingen van deze clubs gedrukt staat, is er een van het beste soort. Weer reden er bussen met spelers en supporters naar de hoofdstad des lands en het werd voor allen een dag met prettige herinneringen. De spelers op het veld, en de supporters langs de lijn, die behalve met kijken naar een sportieve strijd hun ogen de kost gaven tijdens een door de Ajax-supporters georganiseerde excursie naar de ter reinen der Nederlandse Scheepvaart- en Dokmaatschappij, zul len aan dit alles met plezier terugdenken. Voor de supporters was het koud aan de boorden van het IJ op deze jonge Zondagmorgen, maar de ouverture van de door deskundige mensen geleide rondgang gaf warmte. In een grote, op deze rustdag verlaten, cantine stroomde de dampende koffie, verraste men ons met koek en sigaret. Dan ging het, inwendig versterkt, langs enorme dokken, waar Neerlands varende am bassadeurs hun reparaties ondergingen, om straks onze vlag weer over de wereldzeeën uit te dragen. De pompen, die met een enorme capaciteit deze dokken leegzuigen, maakten een machtige indruk. De tocht voerde ons door een kolossale ma chinehal, waar het ook door de Zondag niet onderbroken rhyth- me van de scheepshamer klonk. Een excursie die de scheeps bouw in al zijn facetten aan ons voorbij liet gaan. Deskundig toegelicht door mensen, die bleken met hart en ziel verbonden te zijn aan de scheepvaart. Alle lof voor het bestuur der suppor tersvereniging Ajax, dat deze excursie organiseerde. Een dag gaat snel voorbij, vooral wanneer de uren gevuld worden met louter prettige dingen. Rood-wit en groen-wit hadden elkaar weer gevonden. In het Ajax-restaurant werden tot besluit waarderende woorden gesproken en het driewerf hoera op Ajax en Wageningen was nu eens geen formaliteit, doch een welgemeend afscheid van twee verenigingen en haar supporters, die de weg bewandelen waar onze gehele Neder landse voetbal-maatschappij op moet. Want wanneer wij indachtig het „Verbeter de (voetbal) wereld, begin bij Uw vereniging" in de practrjk toepassen, zoals Zondag in Amsterdam, dan leggen deze verenigingen de grond slag voor een ideale beoefening van de mooie voetbalsport. C. E. d. V. UITSLAGEN. 24 Januari 1954: AjaxWageningen0—0 H.V.C. 3—Ajax 3 1—5 14 Februari 1954: H.B.S.Ajax (vriendsch.) 34

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1954 | | pagina 18