Sportzegels ten bate van het verlamde kind AJAX VAMI 2-2 VAMI Restaurant - L Honkbal 18 commissie Dinsdags, Woensdags, Donderdags èn Vrijdags, tel kens van 5.45 tot 7.15 uur, training voor steeds een andere vaste groep van tien spelers die zich verplichten op de afgespro ken avond stipt op tijd aanwezig te zijn. Dan kan op ieder onder deel van het spel flink worden geoefend. Op de overige avonden kunnen de betrokkenen dan aan de normale training deelnemen. Na sluiting van het voetbalseizoen training op zuivere snelheid, o.a. looptechniek, korte en lange sprint en uithoudingsver mogen. Bij de aanvang van het nieuwe seizoen met deze 19- en 20- jarigen oefenwedstrijden spelen tegen elftallen van gelijke leef tijd van Zuidelijke eerste klassers als Willem II, P.S.V., Eind hoven enz. Hoe U er over denkt, geachte lezer, weet ik niet, maar dat dit recept wel baat en niet schaadt, daar ben ik zeker van. A. A. M. KNIJN. Er is in ons land een tekort aan nazorg- en onderwijsmogelijk heden voor de slachtoffertjes van kinderverlamming en analoge ziekten. De Nederlandse Stichting voor het verlamde kind, Mytylstichting (N.S.G.K.), een instelling voor alle gezindten, heeft zich ten doel gesteld voor zoveel mogelijk daarin te voor zien, door het oprichten van revalidatie-internaten met school. Het eerste internaat hoopt zij spoedig in het Kennemerland tot stand te brengen, doch de acties voor andere fondsen stellen de N.S.G.K. voor grote problemen. Dat is zeer te betreuren, aangezien het werk voor het verlamde kind toch doorgang moet vinden. Immers, onder moderne paedagogische en medische leiding zal het mogelijk zijn deze kinderen lichamelijk in een belangrijk betere conditie te brengen en zij zullen veelal in staat worden gesteld een voor hen geschikte taak in de gemeen schap te vervullen. De sportwereld helpt. Het spreekt bijna vanzelf, dat de sportwereld zich in het bij zonder het lot aantrekt van kinderen die als gevolg van kinder verlamming hun spieren niet meer kunnen gebruiken. In December van het vorige jaar werd een speciale commissie gevormd, bestaande uit H. A. Meerum Terwogt, Fannie Blan- kersKoen, Hannie Termeulen, mr. Cor Braasem, Abe Lenstra, H. v. Swol en Arie van Vliet. Deze commissie besloot de N.S.G.K. te helpen door het uitgeven van foto-sportzegeltjes en daarbij behorende albums. Het doel is in de eerste plaats financieel hulp te bieden, maar bovendien de belangstelling voor de sport bij de jeugd te stimu leren. Met deze zegeltjes kunnen n.l. prachtige verzamelingen worden aangelegd, want van vrijwel alle vooraanstaande sport beoefenaren in het bijzonder voetballers zijn zegeltjes verkrijgbaar. Uiteraard wordt nu ook verwacht, dat de sportwereld over Wat AJAX is voor de Meer (Een gezellig stadion) Is de Y.A.M.I. voor de Kalverstraat (Een gezellige lunchroom) Kalverstraat 171 - Telefoon 45027 PACHTER VAN DE AJAX-BUFFETTEN de gehele linie meehelpt deze mooie sportzegeltjes over het gehele land te distribueren en te verkopen. Want indien dat geschiedt, kan er ook werkelijk iets voor het verlamde kind tot stand komen. De N.S.G.K. hoopt de medewerking van alle sportvrienden daarbij te ondervinden. Het is zeer de moeite waardten eerste omdat die kinderen geholpen moeten worden, ten tweede omdat de foto-sportzegels ook mooi van uitvoering zijn en graag verzameld zullen worden De sportzegeltjes worden verkocht a 5 cent en de daarbij behorende albums 0.50 per stuk. Ze zijn verkrijgbaar bij de Nederlandse Stichting voor het Gebrekkige Kind, Singel 451 453, Amsterdam-C., telefoon 31513. Langzamerhand nadert weer de tijd, dat de honkbalsport onze aandacht gaat vragen. De bondsvergadering wordt eind Februari gehouden, in welke maand tevens met de training in onze zaal zal worden begonnen. Binnenkort zullen de werpers en vangers worden uitgenodigd zich wat los te gooien. Geleidelijk aan zullen ook de overige honkballers daartoe worden opgewekt. Als wij ons nog even de door onze negentallen in 1953 be reikte resultaten voor de geest halen, kunnen wij op een goed seizoen terugzien. In de eerste klasse waren de eindstanden: Afdeling A.: O.V.V.O. 14 12 1 1 25 R.C.H 14 9 0 5 18 14 7 2 5 16 T.I.W 14 7 1 6 15 Schoten 14 6 2 6 14 ing B.: H.H.C 14 9 1 4 19 V.V.G.A 14 6 1 7 13 Blauw Wit 14 5 0 9 10 A.B.C 14 3 1 10 7 Kennemerland 14 1 1 12 3 Uit de in dat jaar voor het eerst gesplitste eerste klasse blijkt dus, dat Ajax in afdeling A slechts twee punten meer had dan de hekkensluiter Schoten. V.V.G.A., dat in de andere afdeling op de tweede plaats eindigde, had echter drie punten minder dan de onzen. Zo men zich waarschijnlijk nog zal her inneren, kwam elke ploeg eenmaal tegen de clubs in haar eigen afdeling uit en bond twee keer de strijd aan met de teams uit de andere afdeling. In het algemeen heeft deze gang van zaken geen bevrediging geschonken. Trouwens, ik ben er geen voor stander van geweest, dat het aantal negentallen in de eerste klasse, dat voorheen 8 bedroeg en nu tot 10 clubs was vergroot, over enige tijd tot 16 zal worden uitgebreid. In ons clubblad van Maart 1953 schreef ik o.a. het volgende: „Hoort men bij voetbal steeds meer stemmen opgaan om het aantal eerste klassers te verminderen, de K.N.H.B. gaat juist tot uitbreiding over, in de hoop dat de eerste klasse niet louter uit Haarlemse en Amsterdamse clubs bestaat, maar ook uit die van andere plaatsen. Er zit echter wel een gevaarlijke kant aan. Op het ogenblik zijn er 6 Amsterdamse en 4 Haarlemse eerste-klassers. Inder daad is het een honkbalbelang als eerlang bijvoorbeeld ook een Utrechtse of Rotterdamse club tot het dorado toetreedt. Maar men dient af te wachten, of dit inderdaad geschiedt. Het is im mers best mogelijk, dat na de komende competitie wéér uitslui tend Amsterdamse en Haarlemse clubs aan de poorten der hoogste klasse kloppen. Dit nu acht ik niet in hét belang van de honkbalsport. Het zou namelijk van het goede te veel zijn, de financiële consequenties nog daargelaten. Gedane zaken nemen echter geen keer. Ik hoop, dat t.z.t. zal blijken, dat het bondsbestuur het bij het rechte eind heeft ge had en dat de uitbreiding niet tot daling van het spelpeil heeft geleid." Het afgelopen seizoen hebben de nummers 1 en 2 van beide af delingen der Overgangsklasse zich het recht verworven in 1954 in de hoogste klasse uit te komen. De betrokken clubs, n.l.- T.Y.B.B., H.C.K., E.D.O. en E.H.S., zetelen alle in Haarlem. Deze stad telt thans niet minder dan 8 eerste klassers. Dit nu acht ik ik herhaal het van het goede te veel, de financiële consequenties nog daargelaten. Het tweede negental legde in de tweede klasse A beslag op de derde plaats. Van O.V.V.O. 2, dat de competitie met een

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1954 | | pagina 17