Broodje van Kootje Klare wijn, K.N.V.B. Adspirant bood helpende hand Xerxes jubileert Copy volgend nummer AmsterdamZwaluwen 16 In het Officieel Orgaan van 15 Februari j.l. liet het Bonds- bestuur het volgende opnemen „Zoals uit de Officiële Mededelingen in dit nummer van de Sportkroniek blijkt, heeft het Bondsbestuur voor Zondag 28 Fe bruari a.s. een inhaalprogramma vastgesteld. Mogelijk zullen velen zich afvragen waarom hiertoe is besloten. Vooral nu de afwerking van de competitie door het afgelasten van de wedstrijden wegens weersomstandigheden en de toe stand der terreinen enkele weken heeft stilgelegen, leek het gewenst, de competitie zo spoedig mogelijk op volle toeren te doen draaien. Wellicht zal men zeggen, dat het Bondsbestuur weer eens een prachtige gelegenheid heeft laten voorbijgaan om de afwerking van de competitie te bespoedigen. Mogelijk zal men ook op merken, dat het Bondsbestuur weinig begrip heeft voor de be langen van de zomersporten. Het Bondsbestuur streeft echter wel degelijk naar het zo spoedig mogelijk beëindigen van de competitie. Het heeft echter ook de plicht te zorgen voor een zo regelmatig mogelijk verloop van de competitie. Hoewel de afwerking, dank zij de gunstige weersomstandig heden, tot eind December een vlot verloop heeft gehad, is er nadien in vrijwel alle competities een tamelijke achterstand ont staan. Met het oog op een regelmatig verloop is het vooral in de tweede helft van de competitie van belang, dat de clubs zoveel mogelijk gelijk op spelen. Hierdoor wordt voorkomen, dat de strijd om de onderste of bovenste plaats door onbekende facto ren wordt beïnvloed. Om deze redenen was het noodzakelijk voor Zondag 28 Fe bruari a.s. een inhaalprogramma vast te stellen. Practisch komt het neer op een normaal programma, omdat op een enkele uitzondering na, voor alle competitie-afdelingen een vrijwel compleet programma is vastgesteld." Bij het bovenstaande zou ik het volgende willen aantekenen. Ofschoon het op zichzelf te waarderen is, dat het Bonds bestuur omtrent het verloop der competitie eens iets heeft laten horen, moet het mij van het hart, dat zijn betoog niet bepaald overtuigend klinkt. Dat men wellicht zal zeggen, dat het Bondsbestuur weer (sic!) een prachtige gelegenheid heeft laten voorbijgaan om de afwerking van de competitie te bespoedigen, komt mij niet geheel onbegrijpelijk voor. Ik had liever gezien dat er van bondszijde nu eens ruiterlijk was toegegeven, dat er van Sep tember t.m. December, toen de weersomstandigheden voor voetbal uiterst gunstig waren, te veel Zondagen zonder com petitievoetbal zijn geweest. De verklaring van het Bondsbe stuur, dat de competitie in genoemde periode vlot is verlopen, meen ik dan ook als onjuist te moeten qualificeren. Ik zou voor de vuist weg heel wat verenigingen kunnen noemen, die er met mij anders over denken. Trouwens, ik behoef te dezer zake slechts te verwijzen naar een artikel van een Zuidelijke mede werker in hetzelfde nummer van de Sportkroniek. Op het ogenblik is de situatie zo, dat de meeste eerste-klas- sers 15 van de 26 wedstrijden achter de rug hebben. Als wij dan in aanmerking nemen, dat het Nederlands elftal nog tegen Engeland, België en Zwitserland uitkomt en de 4 afdelings kampioenen nog 6 wedstrijden extra hebben te spelen, leert een eenvoudig rekensommetje ons, dat het „gesloten seizoen" dit Leidseplein 20, Telefoon 32036 Spui 28, Telefoon 37451 Rembrandtsplein 12, Telefoon 36513 maal eerst op 11 Juli zal ingaan, tenminste als alles verder meeloopt. Dat het Bondsbestuur begrip zou hebben voor de belangen van de zomersporten, is tot dusver helaas niet gebleken. Met het oog op een regelmatig verloop is het vooral in de tweede helft van de competitie van belang dat de clubs zoveel mogelijk gelijk op spelen. Hierdoor wordt, aldus het Bonds bestuur, voorkomen dat de strijd om de onderste of bovenste plaats door onbekende factoren wordt beïnvloed. Ten aanzien van het in de laatste zin vermelde zou ik onder de aandacht van het Bondsbestuur willen brengen, dat het niet denkbeeldig is dat verschillende elftallen, die een veilige plaats op de ranglijst innemen, t.z.t. niet meer in hun sterkste opstel ling zullen uitkomen, omdat er spelers zijn die in de zomer maanden ook wel eens een andere sport dan voetbal willen beoefenen. Heren van de K.N.V.B., gunt de kleinere sportbonden ook een graantje! Dat zal de voetballers eveneens ten goede komen! ETÉ. Onlangs schreef Dagboekanier in Het Parool o.a. het vol gende: „Rinus Servais, Derde Oosterparkstraat 96-111, en Peter Ho- man, Beukenplein 28-1, zijn maar jongens, maar zij wisten toch maar de 6-jarige Theo Peereboom uit de Ringvaart bij de Schalk Burgerstraat te vissen, toen dat jongetje door het ijs was ge zakt. Maar de volwassen kerels, die dat kind schreeuwend kopje onder zagen gaan en die toch met hun handen in hun zakken kleumend bleven staan toekijken of dat kind nu zou verdrinken of niet die "hadden zij van mij achter elkaar dat wak in mogen schoppen. Voor de redders de Dagboekhulde-van-de-dag met Amster dams Iepenloof Rupsen en voor de toekijkers ons aller diepste verachting." Mochten wij een hele tijd geleden gewag maken van het feit, dat een onzer jeugdleden zich een redder in de nood had ge toond, uit bovengenoemd stukje blijkt, dat zijn kordaat optreden navolging heeft gevonden, want Rinus Servais is adspirant van Ajax. Het bewieroken van bekende sportfiguren heeft dikwijls een verkeerde uitwerking, doch onze 13-jarige clubgenoot en zijn metgezel willen wij gaarne een compliment maken, want door hun moedige daad kunnen zij andere jongelui en vooral ook de ouderen ten voorbeeld worden gesteld. Maandag 1 Maart a.s. zal het de dag zijn waarop Xerxes vóór 50 jaar werd opgericht. Het is al weer geruime tijd geleden, dat wij deze clubdie in staat is de sterkste ploeg te verslaan, doch ook van een zwakkere tegenpartij kan verliezen in de competitie hebben ontmoet. Wanneer zal dit opnieuw het geval zijn? Hoe het ook zij, wij wensen de zebra's uit de Maasstad van harte geluk met hun gouden feest! Copy voor het volgende nummer wordt gaarne uiterlijk Woensdag 17 Maart a.s. ingewacht. Redactie-adres: Molen kade 9, Duivendrecht. Deze wedstrijd zal Zaterdag 6 Maart 1954 in het Ajax-stadion worden gespeeld.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1954 | | pagina 15