Televisie Café „Populair" Reguliersbreesiraat 51, lel. 31996 SPUI 6 Amsterdam Telefoon 35614 Alles op gebied van Radio en Gramophones W edstrij dverslag Koop nu Uw bontmantel een lange kwaliteits Persiaiier Pattesmantel voor 43©.- Ajax-bestuur een beroep doe, is dit nooit tevergeefs. Daardoor is het mogelijk, dat een aantal scheidsrechters Woensdags avonds in de grote zaal aan indoortraining doet. Ook voor een klaverjaswedstrijd hebben wij wel gebruik van de accommoda tie mogen maken. Voorts hebben de arbiters eens in „Suisse" met Ajax de strijd op het biljartlaken aangebonden. Hoe luidt Uw mening over neutrale grensrechters Als bestuurslid van de S.V.A. zie ik een goede arbitrage als het belangrijkste. Het trekt dan ook steeds weer mijn aandacht, dat bij Ajax van het eerste tot het laagste elftal het grensrechterswezen zo beneden peil is. Heel vaak wordt er zo maar iemand langs de kant als grensbewaker aangesteld. Zijn er in Ajax nu heus niet enige mensen te vinden die zich in het grensrechteren willen bekwamen Sedert ons gesprek is er wel iets veranderd, want het eerste elftal kan nu op een vaste grensrechter bogen. Indien er van de zijde van het bestuur en de E.C. meer aandrang werd uitge oefend, zouden er heus nog wel meer candidaten te vinden zijn. Mijnheer La Fleur, zou het geen aanbeveling verdienen dat een aantal oudere Ajacieden door het volgen van een speciale cursus tot grensrechter werd opgeleid Dit is zeker gewenst, want niet iedere voetballer of oud-speler is een spelregelkenner. Indien er b.v. tien van zulke gegadigden waren, zouden zij in de vorm van een kleine cursus door de Scheidsrechterscommissie kunnen worden klaargestoomd. Acht U het noodzakelijk dat bondsscheidsrechters een aparte opleiding voor grensrechter ontvangen Mijn mening is, dat men op het grensrechteren een bepaalde visie moet hebben. Een goede scheidsrechter is lang niet altijd een goede grensrechter. Te dien aanzien was de stedenwedstrijd AmsterdamBrussel wel een sprekend voorbeeld. Hoe vindt U de spelregelkennis der spelers Hierop kan mijn antwoord kort zijn: slecht! Ik herinner mij, dat enige jaren geleden in de K.R.O.-studio een spelregelwed strijd tussen oud-internationals en sportjournalisten werd ge houden. De jury bestond toen uit de heren Van Veen, Pagano en wijlen Burgwal. De spelregelkennis van de oud-internationals bleek toen ontstellend gebrekkig te zijn, hetgeen pijnlijk is voor mensen die vele malen het oranjehemd hebben gedragen. Acht U het in het algemeen juist, dat K.N.V.B.-scheidsrech- ters er op 45-jarige leeftijd mee moeten ophouden? Mijn antwoord hierop is negatief. Men dient elk geval af zonderlijk te bekijken. Er zijn rechtsprekers die er met 40 jaar mee moeten uitscheiden, anderen daarentegen zijn tot 50 jaar nog vitaal genoeg. Indertijd heb ik in dit clubblad eens het voorstel aan de hand gedaan om scheidsrechters van boven 45 jaar als grensrechter te laten fungeren. Hierdoor behoeven 2e klasse en goede 3e klasse scheidsrechters niet aan hun taak te worden onttrokken om bij een eerste klasse-wedstrijd als „linesman" op te treden. Als er een beperkt aantal wedstrijden is vastgesteld, zou dit natuurlijk wel het geval kunnen zijn. Het komt mij niet juist voor .bedoelde scheidsrechters voor het grensrechteren in de le klasse aan de 2e en 3e klasse te onttrekken. De daarin uitkomende clubs hebben immers ook recht op een goede referee. Ik ben er een absoluut voorstander van, het bewaken van de lijn aan scheidsrechters van 45 jaar en ouder toe te vertrouwen. Er zijn naar mijn mening nog genoeg van deze mensen, die dit willen en kunnen doen. Tussen de bedrijven door hadden mevrouw en mijnheer La Fleur, alsmede hun dochter, mij correct bediend. Toen het tijd stip was aangebroken om aan ons gezellig praatje een einde te maken, bedankte ik voor de genoten gastvrijheid en nam af scheid van de man die veel voor het supporterswezen doet, het belang van goede leiding bij een wedstrijd terdege inziet en bovendien nog Consul Jaren Lang Fluitist en sinds 1948 donateur van Ajax is. ETÊ. Een Ajaxman drinkt na de sport Ook graag een borrel, bier of port Hij weet dan ook waar hij moet zijn 't Is „Populair" bij het Rembrandtsplein Hij kiest tijdens z'n dronk zijn eigen plaat Op het nieuwste Amer. Wurlitzer apparaat H. Fleijsman H.V.C. 3—AJAX 3 1—5. Wim Bruynesteyn opgebeld. Al onze wedstrijden afgelast, behalve die van eerste en derde elftal. Even later op weg naar het gebouw van het Gemeentevervoerbedrijf bij de Overtoom. Bus van Maarse Kroon en zeven spelers aanwezig. Draayer en Piet Schep ontbreken. Vertrekken naar Ajax-stadion. Pik ken hier drie spelers op, n.l. Van der Zwaag, de junior Butter en André Kraan, die toevallig komt aanwandelen. Neem voor alle zekerheid voetbalschoenen van Walter Crook mee, want je kimt nooit weten. Dan op naar Birkhoven. Bij Muiderberg stapt keeper v. 't Kruys in. Jo Behrens wordt tot aanvalsleider gebombardeerd. Terrein in Amersfoort uitstekend bespeelbaar. Goed bekeken om voorwedstrijd te laten spelen op hoofdveld in verband met H.V.C.A.F.C. Wedstrijd op behoorlijk peil. Ajax technisch beter. Uitvallen roodbroeken echter zeer gevaarlijk. Na een kwartier spelen scoort onze middenvoor. H.V.C. vecht terug en heeft vlak voor de rust succes; schot onhoudbaar voor onze doelman. Na de thee spoedig 31 voor Ajax, dank zij Behrens en But ter. Daarna 41 doordat spil der gastheren in eigen doel plaatst. Ten slotte 51 in ons voordeel door fraaie kopbal van „Stanley Matthews" (Been) na voorzet van linksbuiten Van der Zwaag. Mooie prestatie van onze ploeg. Spelers: keeper v. 't Kruys, uiterst betrouwbaar; captain Van Dijk, beste wedstrijd van dit seizoen; Rob Dukker, afnemen en opstellen doen denken aan Harry Denis; Eddie Drewes, junior met toekomst; Jan Looyen, rots in de branding en ook tech nisch uitstekend; André Kraan, aangeven zeer goed, in duel minder sterk; Henk v. d. Zwaag, voor het eerst na blessure, ruim voldoende; Freek Moinat, handige speler, doch pingelt soms te veel; Jo Behrens, prima spelverdeler met dodelijk schot; Jaap Butter, eerst wat onwennig, tweede helft heel goed; Rob bie Been, ruimschoots voldoende. That's all. WIM SCHOEVAART. Prima coupe en afwerking. Gespecialiseerd in grote maten. Onze 36-jarige ervaring is Uw waarborg. Indien gewenst betaling in overleg. Uitsluitend „BONTHUIS BEITER" Heiligeweg 2 (gesloten huis) Amsterdam-C. Telefoon 38789

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1954 | | pagina 14