„PALERMO" Hotel - Café - Bar - Dancing REMBRANDTPLEIN 40-42 TELEFOON 37329 Vanaf heden Johnny Milstone Rla Joy zang 14 m.m.v. Zondag mat. 4-6.30 uur Worden er bij uitwedstrijden altijd kaarten voor de suppor ters gereserveerd Door bemiddeling van de heer Elzenga is dit altijd prima in orde. Wij behoeven nooit de aan de voorverkoop verbonden kos ten te betalen. Hoe lang bent U lid van de supportersclub Ik ben van het begin af lid en fungeer ongeveer 11 jaar als voorzitter. Voor de oorlog bezocht ik geregeld de uitwedstrij den, doch daarna is mij dit bijna onmogelijk geworden door de verschillende functies, die ik waarneem. Wat de supportersclub betreft, behoren tot mijn competentie het afsluiten van bus contracten, het treffen van voorbereidingen met de Rijksver keersinspectie, het organiseren van reizen, het onderhouden van het contact met het Ajax-bestuur en het verstrekken van inlichtingen aan supporters van andere verenigingen. Geeft Uw club ook nog op andere wijze van haar aanhanke lijkheid aan Ajax blijk? Ja zeker. Wanneer het eerste elftal een kampioenschap heeft behaald, krijgt elke speler een stoffelijke herinnering, waarvan de kosten hoofdelijk over de supporters worden omgeslagen. Dezen krijgen in dat geval dus een extra-portie te betalen, maar dat hebben zij er natuurlijk graag voor over. Zo hebben wij na de oorlog o.a. een vaantje met een vredesduif, een sigaretten koker en een schemerlampje gegeven. Ook bij het afscheid als voetballer van Fischer en Potharst, alsmede bij het huwelijk van Gerard van Dijk, hebben wij van onze waardering doen blijken. Onze supportersvereniging stelt het altijd op prijs, als zij voor een dergelijke gebeurtenis een uitnodiging ontvangt. Ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van Ajax werd een fraai tegelbord met een afbeelding van het Ajax-stadion over handigd. Bij het jubileum van de heer Volkers resp. Koolhaas en Elzenga waren wij eveneens vertegenwoordigd. Bij de opening van het nieuwe kleedlokaal op het Voorland terrein werd een bedrag toegezegd voor een verlichtings-instal- latie. Tot mijn spijt is deze echter nog niet aangebracht. Hebt U ook contact met andere supportersclubs Inderdaad. Met Wageningen staan wij in nauwe relatie. De supportersclub van D.W.S. is met onze medewerking tot stand gekomen en wij onderhouden daarmede regelmatig contact. In dertijd hebben wij haar een D.W.S.-vlag met een Ajax-kop ge schonken. Voorts hebben wij door bemiddeling van de heer Elzenga o.a. de supporters van Stormvogels en U.V.S. van re glementen voorzien. Onze reizen naar Wageningen zijn altijd hoogtepunten, want hierbij wordt het nuttige aan het aangename gekoppeld. Zo hebben wij meermalen onder deskundige leiding de Landbouw hogeschool bezocht. Voorts zijn wij geweest in Hotel De We reld, waar de wapenstilstandsovereenkomst werd ondertekend. Daarenboven hebben wij de omgeving van Wageningen ver kend. De ontvangst was altijd voortreffelijk en wij hopen, dat dit altijd zo zal blijven. Op hun beurt hebben de Wageningse supporters een bezoek gebracht aan Artis, Aquarium, Schiphol en een rondvaart door de grachten gemaakt. Bij hun laatste reis zijn zij door de D.W.S.-supporter Den Bakker rondgeleid in het bedrijf van de Nederlandse Dok- en Scheepsbouwmaatschappij. Deze excursie mocht zeer geslaagd heten. Het Ajax-bestuur bood onze gasten voor de wedstrijd een vertering aan. Worden de supporters ook in de spelregels ingewijd en wor den er voor hen ook wel lezingen gehouden Dit alles is zeer belangrijk, maar ik heb er helaas geen tijd voor. Ik overweeg echter wel zulks in de toekomst te doen. Heeft Uw vereniging ook niet eens een wisselbeker beschik baar gesteld Inderdaad hebben wij na de bevrijding een wisselbeker ge offreerd met het verzoek hieraan de naam van wijlen Willem Anderiesen te verbinden, ten einde ook de jongeren aan onze onvergetelijke sportvriend te doen herinneren. In een adspiran- tentournooi zou dan om het kleinood worden gespeeld. Tot dus ver is dit sportevenement evenwel slechts één keer gehouden. Wij hopen, dat dit voortaan jaarlijks het geval zal zijn. Intussen kunnen wij de prettige mededeling doen, dat de Jeugdcommissie plannen koestert deze jeugddag in het voor jaar weer te organiseren. Is er een organisatie van supportersclubs Er moest eigenlijk een landelijke organisatie zijn, maar tot dusver werd hiertoe niet besloten. Ik herinner mij, dat enige jaren geleden een groep aan hangers van Ajax niet per bus naar Enschede mocht, ofschoon op diezelfde dag bij het D.W.S.-terrein een aantal bussen van een Oostelijke vereniging stond. Reist U liever per bus en zo ja, komt U daardoor dan soms niet voor moeilijkheden te staan? Wanneer de Rijksverkeersinspectie, van welker hoofdinspec teur, de heer De Waal Malefijt ik altijd veel medewerking heb ondervonden, daartoe geen toestemming geeft, vervalt natuur lijk het reizen per bus. Dit was o.a. het geval toen Ajax het vorige seizoen in Heemstede tegen R.C.H. moest spelen. Wij zijn er toen met een rondvaartboot naar toe gegaan, welke tocht ongeveer 3V2 uur duurde. De kosten waren 100.Het reizen per spoor is voor supporters niet aantrekkelijk. In de eerste plaats kan men in de wagons niet zo gezellig met elkaar babbelen en bovendien worden er geen plaatsen voor ons ge reserveerd. Het lijkt ons niet prettig, vooral bij een verre reis, te moeten staan. Hebt U met de bussen wel eens pech gehad Gelukkig behoort dit tot de hoge uitzonderingen, want wij hebben twee wagens van een goede onderneming. Het is mis schien slechts twee- of driemaal voorgekomen. De moeilijk heden waren dan altijd betrekkelijk snel opgelost. Wij konden in zo'n geval voor rekening van de ondernemer een andere bus huren. Komen er veel supporters naar de lagere elftallen kijken als Ajax 1 niet speelt Bij de opening van het nieuwe clubhuis op Voorland heb ik toegezegd, dat ik de supporters zou aansporen ook bij de jeugd van Ajax te gaan kijken. Bij een van mijn laatste bezoeken waren er 10 op Voorland aanwezig. Wanneer het 2e, 3e of 4e elftal om 12 uur aan de Middenweg speelt, staan er vóór de wedstrijd van het eerste elftal altijd een aantal supporters langs de lijn geschaard. Zij zouden het echter op prijs stellen, indien deze reserve-ploegen in het gunstige jaargetijde wat meer een voorwedstrijd op het hoofdveld konden spelen. Hoe is de band tussen Uw bestuur en dat van Ajax Ik kan niet anders zeggen dan zeer aangenaam. Ik wil er hierbij de nadruk op leggen, dat ik ook met de ex-penningmees ter Volkers altijd op een prettige wijze heb samengewerkt. Thans is dit het geval met de heren Dukker en Leentvaar. Hoe lang bent U scheidsrechter Direct na de oorlog ben ik met fluiten begonnen. Er was toen een groot tekort aan scheidsrechters. Het was voor een jaar bedoeld, doch nu doe ik het nog, ofschoon ik de „pensioen gerechtigde" leeftijd al lang bereikt heb. In de A.V.B. is dit echter geen bezwaar. Welke functies bekleedt U nog meer? Ik doe o.a. dienst als consul, welke taak meebrengt, dat ik Zondagsmorgens om half acht uit het bed moet stappen. De meeste spelers zullen dan nog wel op één oor liggen. Verder ben ik lid van de Terreincommissie en bestuurslid van de C(entrale) O(rganisatie) van V(oetbal) S(cheidsrechters), onderafd. Amsterdam (de z.g. S.V.A.), als hoedanig ik ook met het Ajax-bestuur in aanraking kom. Wanneer ik op het

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1954 | | pagina 13