Wist U? 12 dat bij de oprichting van Ajax (18 Maart 1900) iemand wel als keeper van het elftal wilde fungeren, mits hij tot aanvoerder werd benoemd? dat de overige leden hiermede niet accoord gingen en de jongeman een schop met het voetje kreeg dat de huurprijs van ons eerste terrein de kapitale som van 100.bedroeg? dat de toenmalige penningmeester het eerste verenigingsjaar afsloot met een batig saldo van 4.31% dat het maar gelukkig is geweest, dat die halve centen toen niet afgeschaft waren, daar wij anders van ons kapitaal hadden moeten afschrijven dat het tweede levensjaar gepaard ging met een verdubbe ling van het ledental dat het seizoen 19021903 ons het eerste kampioenschap bracht, waaraan ons jeugdcommissielid P. van Os nog zijn medewerking verleende dat in de eerste drie seizoenen in de tweede klasse steeds de vierde plaats ons deel was dat de rode lantaarn ons in het seizoen 19061907 benauwd boven het hoofd hing dat er een ommekeer kwam in het seizoen 19071908, dat ons wel het kampioenschap van de afdeling, maar een laatste plaats in de kampioenscompetitie opleverde? dat er, behalve een fusie met Holland, enkele jaren niets ge beurde om over naar huis te schrijven dat het seizoen 19101911 ons een kampioenschap en Am sterdam een eerste klasser bezorgde? dat de heren F. Schoevaart, K. van der Lee, J. Schoevaart en J. J. Grootmeyer van dit elftal deel uitmaakten en nog steeds lid van onze vereniging zijn dat we in de seizoenen 19111912 en 19121913 steeds be nauwend dicht bij de fatale laatste plaats waren dat wij in de competitie 19131914 de onderste plaats niet konden ontlopen en naar de tweede klasse degradeerden dat er in Juni 1914 drie avonden lang vergaderd werd om schoon schip in de club te maken? dat de noodcompetitie 19141915 het begin is geweest van een glorietijdperk in onze vereniging? dat de seizoenen 1916—1917 en 1917—1918 tot de glans seizoenen behoren, waarin wij het eerste klasserschap herover den, respectievelijk het kampioenschap der Westelijke eerste klasse behaalden? dat wij destijds reeds met 11 teams aan de competities deel namen dat Jack Reynolds veel tot deze successen heeft bijdragen en in 1915 aan de hervorming van ons team begon dat tien spelers van de gouden ploeg U nog alles „haarfijn" uit de doeken kunnen doen dat alleen Frits Terwee niet meer in leven is dat deze wapenfeiten overgenomen zijn uit een boekje, dat in Mei 1918 verscheen en door de toenmalige redacteur van het Ajax-Nieuws" was samengesteld? dat diverse bijdragen in dit boekje werden geleverd door de heer J. Hoven, de man die nu nog geregeld de pen hanteert voor de verzorging van het Ajax-programmablad, dat U vóór de wedstrijd kunt kopen dat het Ajax-leven na 1918 volledig werd beschreven in ons Gouden Boek en het aanbeveling verdient dit op een verloren avond of Zondagmiddag weer eens door te lezen dat het hoog tijd wordt dat wij weer eens een gouden periode in de club beleven? dat wij bij het behalen van een volgend kampioenschap van Nederland tevens recordhouder op dit gebied zouden zijn? dat de heer Elzenga U misschien nog aan een „Gouden Boek" kan helpen, zo U dit nog niet mocht hebben dat de overlevenden van de Gouden Ploeg reikhalzend uitzien naar het Ajax-elftal, dat hun prestaties overtreft en dit team dan dolgaarne de titel van „diamanten ploeg" willen verlenen? dat de Bordjesclub binnen enkele weken wel weer een oproep tot de oude getrouwen zal richten en dan bij voorbaat op hun komst rekent dat de leden van deze club allen meer dan 25 jaren lid zijn en verschillenden van hen al in het bezit zijn van het bordje voor het 40-jarig lidmaatschap dat dit het beste bewijs is, dat zij het in onze club naar hun zin hebben? dat wij U gaarne een 10 op Uw rapport geven, indien U deze vragen zonder boekenhulp bevestigend hebt kunnen beant woorden Dan moogt U ook nog weten, dat deze regels werden ge schreven door C. E. d. V. Kantoor-artikelen Zoek niet langer Weteringschans 223, Tel. 39596-31842-36890 Amsterdam

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1954 | | pagina 11