„PALERMO" Door een rammelende bus gegrepen Kin Joj zang 9 (Van onze weer kundige medewerker.) Dinsdag 22 December 1953 bestond er voor de traditionele kienavond weer grote belangstelling. Of dit nu een gevolg was van de aanlokkelijke prijzen dan wel van het feit, dat de dames die avond de gangen van hun echtgenoot of aanstaande moch ten nagaan, moet ik in het midden laten, maar de Clubavonden commissie stelde het in ieder geval zeer op prijs (vrij naar M. J. Koolhaas), dat er zoveel clubgenoten van de „étalage- wedstrijd" getuige wilden zijn. Kwalitatief deed deze wildavond of neen, kienavond is tegenwoordig een beter woord niet voor die van het vorige jaar onder, al waren er toen nog meer prijzen. Arie de Wit (kent U hem?) riep weer om, maar ondanks de hulp van een microfoon trad hij nogal eens in herhalingen, 't Zal wel nodig zijn geweest. Het duurde niet lang, of de eerste lotgenoot kwam naar voren, gaf zijn kaartje af en nam iets mee om thuis (zelf?) tot stofverwijdering te kunnen overgaan. Er waren echter dames natuurlijk tegen de draad in die juist kwamen om stof te halen. Zowel onder de schenkers als winnaars bleken specialisten in het opmaken van fruitmanden te zijn. Al kan er maar één haantje de voorste zijn, kammen waren er genoeg. Een lid kreeg de genoegdoening zijn fietswiel te kunnen behangen als hij eens uit de band springt. Verscheidene heren kwamen met menig ei over de brug (neen nog geen brug over het Y!). Van brug naar bridge is slechts een kleine stap. Een liefhebber van schoppen bood twee harten en het wierp nog vruchten af ook. Een speler die vaak voorzet, kreeg met een kleine inzet een grote uitzet. Wat zal dat een vrolijke keuken worden! Evenals de vorige keer ging een vrouwspersoon met een paar hengels schoot. Als het een beetje tegen zit, kunnen onze „vis sers" hun fijn daggie naar buiten wel afschrijven, want dan hebben de dames hèn tuk. Iemand in de zelfbindersbranche liet zich zowaar strikken. „Das vuil", was zijn bescheid. Diezelfde meneer niet zo gauw tevreden kreeg ondersteuning om boeken bijeen te kunnen garen. Walnoten op sap en niet erg pittige mandarijnen hadden aftrek. Een bezoeker, die er al warmpjes bij zat, geraakte in vuur en vlam door een „goed" driepits petroleumstel. Een gentleman met een net voorkomen werd een komfoor rijker. Een mevrouw won een prachtige bout. Het is dus wel uit gesloten, dat wij haar man met een papieren puntjesboord nummer 15 in de krul zien. Ook de rokerij had zich niet on betuigd gelaten. De een voelde voor Pa Ling, de ander iets voor Ma Ling, d.w.z. voor een koffiemolen. Een moeder dacht voor haar zoontje een voetbal (no. 1) in de wacht te hebben gesleept, doch bij nadere beschouwing bleek het een kokosnoot te zijn. Nadat de bloemetjes buiten waren gezet, ging een fraai servies met een gelukkig echtpaar mee. Toen een lieftallig meisje in haar enthousiasme iets te dicht met de klavieren bij de uitstalling kwam, riep een der com missieleden haar met een zacht „Pia, back!" tot de orde. Een donateur, wetende dat er ook voor hem een prijs gereed lag, had eens gegluurd naar wat hem ten deel was gevallen. „Demi cadeau", verstond zijn gade. In werkelijkheid was het een grammofoonplaat: De Mikado. Dobbelman zag zijn wens in rook opgaan en de dobbelstenen werden in beslag genomen. Menigeen voelde zich geflest. Een gegadigde bracht zijn kaart om zeep. Dat nette tafelkleed verhuisde naar een gedecideerde huis vrouw, maar haar dankwoord in de vorm van morsetekens was veelzeggend. Een blondine, die naar verluidt weer kaatsen wil, verkreeg een prachtige kapspiegel. Hotel - Café - Bar - Dancing REMBRANDTPLEIN 40-42 TELEFOON 37329 Vanaf heden Johnny Milstone m.m.v. Zondag mat. 4-6.30 uur Daar men niet zoals enige jaren terug -zijn prijs mag uitkiezen, kan het natuurlijk gebeuren dat men iets krijgt uit gereikt waaraan meh niet direct behoefte heeft. De man die een paar handschoenen in ontvangst had te nemen, was even wel zeer in zijn nopjes, want hij liet zich ontvallen: „Ze komen wel erg van pas, want die van mij waren veile, man!" Iemand, die in zijn vrije tijd ook veel aan magnetiseren doet, gaf een frappant staaltje ten beste. Hij kocht een loodje en laat er nu een worst aan blijven hangen. Wij zagen echter ook mensen, die met hangende pootjes terugkeerden. Sommigen toonden lange vingers (pardon oren), maar bij enkelen was het oor lam. In Ajax staat een Huis. En zo'n Huis kiest weer een bóek. Jij bent een insider, Wim! Hoe was het? Neem maar geen blad voor je mond! Voorts prijkten er verschillende Keurige Luchtige Maand- kalenders. Een reflectant schuifelde discreet naar een doos, schoot op eens uit zijn slof en smeerde 'm met een schuier enz. Bij zijn thuiskomst had hij inderdaad een glimmende neus. De speaker maakte ook gewag van een goede krantenbak. Toen Arie de Wit een advocaat aansprak, werd hem onder woorden gebracht dat hij vooral goed moest schudden. Hoe gereserveerd ik hem ook aankeek, 42 wilde maar niet komen. Een mooi nummer, vindt U niet? Jammer dat ik niet in de stemming was. Een jeugdig lid dat niet bepaald kieskeurig was, zal voortaan een borstel met haar op zijn tanden zetten. Er waren natuurlijk nog meer bekoorlijkheden, maar hier boven heb ik toch wel het voornaamste van die schat verteld. O ja, bij het uitloten van het laatste nummer waren er meer sollicitanten dan verrassingen. Geen nood echter, want de on- fortuinlijken werden van een waardevolle handtekening van een vriendelijk heer voorzien. Eind goed, al plastic. Een andere „Kerstman" had zoete broodjes gebakken en menigeen zal hebben gesmuld van sun maidenspeech. Dat het er als koek was ingegaan, toonden Michels en de zijnen op die avond en naderhand opnieuw. Na afloop van het voetbalseizoen wacht een der jeugdige leden nog een surprise. De jongeman die zich tijdens de com petitie op en buiten het veld in alle opzichten een voorbeeldig Ajacied heeft getoond, zal zulks ter beoordeling van de Jeugdcommissie over een nieuwe voetbaluitrusting mogen beschikken. Ik geloof wel, mede namens U, te mogen zeggen, dat de organisatoren met deze clubavond voor dames en heren zeer veel succes hebben gehad. De heren Zwang, L. Volkers, Louw aard, A. de Wit, Schuuring en de dames die bijstand verleenden, verdienen daarvoor alle hulde. Hebt U er wel eens bij stilge staan, hoeveel tijd er in gaat zitten om zo'n tafel aangekleed te krijgen? Mag ik dan besluiten met alle gevers hartelijk dank te zeggen voor hun zeer gewaardeerde medewerking Kantoor-artikelen Zoek niet langer 2&OC< Weteringschans 223, Tel. 39596-31842-36890 Amsterdam

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1954 | | pagina 9