Ons Clubblad Annie Brokmann f 7 binnen de lijnen te krijgen, als er Zondagsmorgens berichten van verhindering waren binnengekomen en het een uitwedstrijd betrof. Er heeft zich eens een geval voorgedaan, dat alle be schikbare reserves als zodanig waren uitgenodigd en er voor een uitwedstrijd, die om 11 uur zou aanvangen, nog een speler nodig was. Een op ons veld gereedstaande reserve werd toen naar de uitwedstrijd gestuurd. Gelukkig had dit voor ons thuis spelende elftal geen nadelige gevolgen. Het komt zelden voor, dat een elftal incompleet is, evenals het tot de uitzonderingen behoort dat de boetepot van Ajax wordt gespekt. Minder dan 12.50 (twee cent per week) in 12% jaar mag geen naam hebben. Alvorens afscheid te nemen van onze jubilaris, die met de vereniging uitstapjes naar Noorwegen. Zweden, Denemarken, Zwitserland, Oostenrijk en IJsland heeft gemaakt, stelde ik nog enkele vragen. 1. Kun je schatten hoeveel aanschrijvingen en wedstrijd formulieren je hebt verzorgd en hoeveel commissievergade ringen je hebt bijgewoond Na een kleine berekening kwam hij tot de volgende respec tabele getallen: 30.000, 2500 en 500. 2. Zijn er nog dingen die je gaarne veranderd zou zien Na enig nadenken kwam het antwoord, waarvoor de K.N.V.B. en de onderafdeling Amsterdam misschien nog eens hun vol ledige belangstelling zullen tonen. Hij hoopte het namelijk nog eens te beleven, dat de indeling van onze reserve-elftallen wat „begrijpelijker" wordt. Een wel zeer duidelijk voorbeeld in dit seizoen is Ajax 3, dat in de reserve tweede klasse tegen H.V.C. 3 speelt terwijl ons vierde elftal het in dezelfde klasse tegen H.V.C. 2 moet opnemen. Toen ik de straatdeur achter mij had gesloten, keek ik nog even naar het naambordje. Er stond alleen maar W. F. C. Bruynesteyn op. Hebben Potasch en Perlemoer op hun naam kaartje „in textiel" staan, onze secretaris der E.C. mag op zijn bordje gerust laten zetten: In aanschrijvingen Wedstrijd Formulieren en Commissie Be sprekingen. Wim, proficiat! C. E. de V. HULDIGING W. F. C. BRUYNESTEYN. Ter gelegenheid van het feit, dat de heer Bruynesteyn thans 12% jaar als secretaris der Elftallencommissie optreedt, zal hem Zaterdag 23 Januari a.s. te omstreeks drie uur in de boven zaal van het Ajax-stadion een huldeblijk worden aangeboden. Wij zijn er van overtuigd, dat het deze noeste werker die dag niet aan belangstelling zal ontbreken. Alvorens het nieuwe jaar met frisse moed te beginnen, acht de Redactiecommissie het nuttig nog even een terugblik op 1953 te werpen. Of de inhoud van het Ajax-Nieuws in dat jaar naar wens is geweest, ligt allereerst te Uwer beoordeling. Zelf zijn wij niet ontevreden, doch evenmin voldaan. Naar onze bescheiden me ning dient er in ons lijfblad nog veel meer variatie te worden gebracht. Dat kan o.a. worden bereikt, als het aantal mede werkers belangrijk wordt uitgebreid. Intussen verdienen de heren Van Os, W. Schoevaart, Le Marché, James en de „onbe kende" uit de Achterhoek onze welgemeende dank voor hun veelvuldige inzendingen. Daarnaast mochten wij dan nog enige incidentele bijdragen ontvangen, welke eveneens op prijs wer den gesteld. Ook de foto-leveranciers willen wij hier even in het zonnetje zetten. Als wij echter in aanmerking nemen hoeveel leden en dona teurs Ajax heeft, is het aantal correspondenten, dat de Meer- club telt, wel zeer gering. De Redactiecommissie koestert al jaren de wens, dat de voorzitter maandelijks over een actueel onderwerp schrijft. Van heel wat zusterverenigingen is het periodiek juist daarom zo interessant, omdat de president daarin een werkzaam aan deel heeft. Tot onze spijt moesten wij tot dusver uit andere sportbladen vernemen, hoe het er b.v. bij een algemene ver gadering van de K.N.V.B. was toegegaan. O.i. heeft de vereni ging er recht op te weten, welk standpunt ons bestuur in een belangrijk geval inneemt. Ook in de bestuursvergaderingen zal wel eens iets in behandeling komen, dat important en geschikt is om hier te worden vermeld. Het spreekt vanzelf, dat artikelen van de andere bestuurs leden eveneens welkom zijn. Op 6 Januari 1954 bereikte ons de droeve tijding, dat Theo's lieve vrouw, Theo Jr. en André's zorgzame moe der en onze lieve, trouwe aanhangster, ten gevolge van een ernstige ziekte was overleden. Annie was iemand die veel voor Ajax over had en gaarne klaar stond als haar club hulp nodig had. Nooit was haar iets te veel. Was er vreugde in de club, dan kon men genieten van haar gulle lach, maar was er droefheid in Ajax, dan ging dit niet zo maar aan haar voorbij. Haar wens was, dat men haar te ruste zou leggen op de vredige begraafplaats „Te Vraag", niet ver van haar woning, waarin zij met Theo en haar kinderen zoveel gelukkige jaren had mogen doorbrengen. Vele Ajacieden stonden Zaterdag 9 Januari 1954 om het onder een schat van bloemen bedolven graf. Een krans met de rood-witte kleuren van onze vereniging, die zij zo intens lief had, dekte haar laatste rustplaats. Gedurende een veertigtal jaren heb ik het voorrecht gehad deze lieve vrouw en moeder te kennen. Dat zij het met Ajax wel meende, getuigde haar bereidheid om Theo het vele en moeilijke werk in onze club te doen verrichten. Lieve Annie, we zullen je nooit vergeten en zijn dank baar jou in ons midden te hebben gehad. Rust in Vrede. M. J. KOOLHAAS, voorzitter. In dit nummer haalt een onzer leden oude herinneringen op. Ongetwijfeld zijn er nog tal van clubgenoten, in wier voetbal carrière iets is voorgevallen, dat waard is aan de vergetelheid te worden ontrukt. Onze club heeft in de loop der jaren heel wat reizen naar het buitenland ondernomen. Zouden deze nu werkelijk niet ver scheiden aardige anecdotes kunnen opleveren? En waar blij ven onze internationals? Wij zijn er van overtuigd, dat velen onzer een behoorlijk stukje kunnen schrijven. Hun ontbreekt het blijkbaar aan door zettingsvermogen. Wel werden ons meermalen toezeggingen gedaan, doch deze beloften werden niet ingelost. Komaan, vrienden, schudt die gemakzucht nu eens van U af! Wij vergen heus niet, dat U iedere maand de pen voor Uw vereniging ter hand neemt. Weest niet bevreesd voor taal fouten of een minder vlotte stijl. Wij zijn immers geen journa listen van professie Hebt U een aardig gegeven, vertelt U dit dan desnoods aan een der redactieleden, die dan zal trachten er iets goeds van te maken. Voor tips houdt het redactie-trio zich eveneens aan bevolen. De samenwerking met de zetters en drukkers was van aan gename aard. Zij en uiteraard ook wij zouden echter gaarne zien, dat de tekst duidelijk (niet met potlood!) werd geschreven en dan liefst met enige ruimte tussen de regels en een brede marge. Zulks voorkomt misverstanden en onnodige kosten. In ons orgaan wordt steeds aangegeven, op welke datum copy voor het volgende nummer in het bezit der redactie dient te zijn. Mogen wij U echter verzoeken Uw bijdrage bij voorkeur zo spoedig mogelijk in te zenden Dit vergemakkelijkt het werk der redactie. Wij wachten de uitwerking van dit artikel met spanning af. Namens de redactie, ETÉ. VIJF AJACIEDEN IN HET AMSTERDAMS ELFTAL. Onze spelers Pieters Graafland, Boskamp, Krist, Michels en Huis maakten deel uit van het „hoofdstedelijk" elftal, dat Woensdag 20 Januari j.l. in het Olympisch Stadion met 31 van de Argentijnse profclub Independiente verloor. AJAX OOK BIJ DE REGIONALE TRAINING VERTEGENWOORDIGD. Onze jeugdige clubgenoten Huis en Van Veen werden door de K.N.V.B. uitgenodigd aan de regionale training deel te nemen.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1954 | | pagina 7