De Oester Bar SPORT W. F. C. Bruynesteyn 6c o ede prestaties 6 De Parel van bet Eeidseplein en Visrestaurant EEIDSEPEEttf ÏO, Tel. 32988 heerst zijn been uitsteekt. Uit dien hoofde valt het wel te begrij pen, dat de onzen zich niet volledig in de strijd durfden werpen, al bezondigden zij zich natuurlijk ook wel eens aan een over treding. De rood-groenen, wier techniek zeer behoorlijk is en die een veel sterkere indruk maken dan in het vorige seizoen, gingen terstond op onze veste af. Spoedig verlegde Ajax het spel echter naar de andere kant, al bleven de uitvallen der Nijmegenaren, meestal over links, uiterst gevaarlijk. Na 9 minuten trok Huis er plotseling tussenuit en loste van tamelijk grote afstand een schot. De bal had door de schuin over het veld staande wind blijkbaar meer vaart gekregen, want keeper Jansen werd er volkomen door verrast. Deze wist even later een goed schot van Ditmeyer die voor de gebles seerde Leeser meespeelde ten koste van een hoekschop on schadelijk te maken. Toch had Jan meer moeten profiteren van het feit, dat linksback Van Ringelenstein de bal nogal eens ver keerd raakte. Een prachtig schot van de dartele Meyers dwong Pieters Graafland tot een fraaie save. Nadat de uiterst agressieve middenvoor Willemsen langs Krist was geglipt, trapte hij in een zeer gunstige positie ken nelijk in de grond. Aan de overzijde kwam Bakker iets naast het doel tegenover Jansen te staan. Klaas trachtte hem te omspelen, hetgeen echter mislukte. Uit een voorzet van Ditmeyer kopte onze linksbinnen in, doch opnieuw wist Jansen het gevaar te be zweren. Toen Willemsen weer eens was doorgebroken, wierp Pieters Graafland zich op waarlijk schitterende, schoon gevaarlijke wijze als een panter op zijn prooi. Toch maakte de thuisclub, die de laatste 10 minuten van de eerste helft sterker werd, gelijk. Een door Meyers op links genomen corner resulteerde in een kopbal, doch Boskamp weerde af. Willemsen stond echter ge reed om het leer over onze doellijn te deponeren. Eddie's han den kwamen nog wel in actie, maar de arbiter was ter plaatse en wees resoluut naar het midden. Na de thee is N.E.C., gesteund door de wind, het meest in het offensief geweest. Weldra kreeg onze goalie een hard schot van linksbuiten Bosch te verwerken, wat hem goed afging. Toch hernam Ajax de leiding. Er waren 12 minuten gespeeld, toen Ditmeyer de knikker naar Michels dirigeerde. Hoewel Rinus door stopper Cuyten zwaar gehinderd werd, slaagde hij er in laag voor te zetten. De toegesnelde Huis had slechts een fractie nodig om in een schietpositie te komen en kogelde ver volgens onhoudbaar in. Dit was voor de „groenbanden" aanleiding er nog een schep je op te gooien. Met ferme aanvallen, waarin de rechtervleugel nu veel meer betrokken werd, werd ons heiligdom in het nauw gebracht. Meermalen stonden de backs der tegenpartij op de middellijn. Onze verdediging had er echter uitstekend het oog in. Daarom was het voor ons uiterst pijnlijk, dat Krist een kwartier voor het einde bij het „terugspelen" op Eddie de bal verkeerd raakte, waarvan de waakzame Bosch handig profi teerde (22). Na al het goede, zand er over, Gerrit! Maar even later mocht ons team werkelijk niet klagen, want uit een voorzet van Willemsen knalde Bosch op enkele meters van ons doel tegen de onderkant van de lat. Als Bakker na een lange pass van Bouwens niet net even te lang met schieten had gewacht, zou hij ons op de valreep nog de overwinning hebben kunnen bezorgen. Met het gelijke spel mochten wij niettemin tevreden zijn. Ons elftal bestond uit: Pieters Graafland, Van Mourik, Bos kamp, Haarms, Krist, Bouwens, Ditmeyer, Huis, Michels, Bak ker en Van der Wel. ETE. Secretaris Elftallencommissie 15 Juli 194115 Januari 1954. Lid van verdienste. Toen Wim op 4 Mei 1917 lid werd, heeft hij waarschijnlijk niet bevroed medio Januari 1954 een jubileum te zullen vieren in de meest ondankbare functie van een voetbalvereniging. Nog minder zal hij zich hebben voorgesteld een uniek clubrecord te vestigen, dat vermoedelijk nooit zal worden verbeterd. In zijn voetbalperiode, n.l. van 1917 tot 1933, heeft hij nimmer aspiraties gehad om het tot de hoogste regionen te brengen. Hij was er mee tevreden als aanvoerder van het zesde en zeven de elftal, waarin o.a. onze huidige penningmeester uitkwam, de Ajax-kleuren te mogen verdedigen. Als topprestatie staat een wedstrijd Ajax 4Blauw Wit 4 geboekt, die in een rood-witte zege eindigde. Aan zijn wedstrijden met het vroegere speciale vriendenelftal 6 B, met Overeem, H. Dabrock, Visser, Hekman en anderen, bewaart hij de aangenaamste herinneringen. Na vier jaar practijk in de Elftallencommissie B te hebben opgedaan, nam Bruynesteyn het secretariaat der gehele E.C. van A. de Wit over. De eerste twee seizoenen werd dezelfde functie in de Jeugdcommissie er en passant bij waargenomen. In zijn ambtsperiode heeft hij met ongeveer 17 leden op pret tige wijze in de elftallencommissie samengewerkt, waarbij Theo Brokmarm het grootste gedeelte als voorzitter dezer commissie voor zijn rekening heeft genomen. Wanneer de spelers hun aanschrijvingen en de bestuurs- en commissieleden de opstellingen der elftallen thuis gestuurd krijgen, heeft hij al het een en ander verricht. Op Zaterdagavond en Zondagmorgen ontvangen afschrijvingen wegens blessures, ziekte of niet toegestaan verlof aan militairen brengen echter het nodige werk mede. Uiteraard variëren deze afschrijvingen elke week in aantal. Het record van 20 stuks op een Zondag dateert uit de bezettingstijd. Het toen splinternieuwe beroep van „onderduiker" was aan dit aantal niet vreemd. De secre taris moet er dan wel eens op uit om invallers voor uitvallers te zoeken. Op die momenten verschijnt er een invalster de vrouw des huizes voor de tijdelijke uitvaller op het toneel. Deze volledige medewerking wordt natuurlijk niet alleen door haar echtgenoot geapprecieerd. Ook op elke jaarvergadering wordt daarover door onze voorzitter en secretaris met waar dering gesproken. Het was niet verwonderlijk, dat een bestuursvoorstel om Bruynesteyn tot lid van verdienste te benoemen, met algemene stemmen werd aangenomen. Het leverde wel eens moeilijkheden op een team voltallig zijn slechts mogelijk als U in het bezit bent van een perfecte lichamelijke conditie en uitstekend schoeisel en kleding (Leo v. d. Kar) weet wat U nodig heeft Ceintuurhaan 149-153 Telefoon 28987 tegenover Rialto theater Manfield Hotspur schoenen Engels Import Wist U dat wij een speciale afdeling hebben voor le klas sportieve kleding Voor Uw wintersportreis slaagt U bij ons stellig

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1954 | | pagina 6