.WedStrudl Verslagen ASBEEK BRUSSE vanaf 197,50 v.a. fl 3** p. week Borneostraat 8-14 - Tel. 54251 ERKEND PHILIPS SERVICE 5 wedstrijd hielden zij een O1 score over, waardoor weer twee kostbare puntjes werden binnengehaald. Bravo, luitjes! Ook aan het vierde elftal een saluut. De knapen van dit elftal be stonden het om De Volewijckers 2, een team met kampioens aspiraties, in eigen huis een punt afhandig te maken. Met een bril moesten de groen-witten genoegen nemen. Knap werk, vrienden Hiermede hebben we U weer verteld, wat we te zeggen hadden. BROWN. ELINKWIJK—AJAX 0—2. Dat Michels en de zijnen op het gezellige, ietwat kleine veld van Elinkwijk een lastige wedstrijd te gemoet zouden gaan, was te verwachten, want de gastheren hadden in lange tijd op eigen grond geen nederlaag geleden. Inderdaad heeft het de onzen veel moeite gebost de overwinning te behalen. In de eer ste helft zag het er voor ons niet gunstig uit. Nadat Ajax de eerste vijf minuten het spel in handen had gehad, kwamen de blauw-witten naar voren en zetten onze aarzelende achterhoede tal van malen met hoog naar voren getrapte ballen onder druk. De Utrechters bleken echter niet over een schutter te beschik ken. Zo liet de linksbinnen een prachtige kans ongebruikt. Een door Michels naar Bouwens gekopte bal had een goal moeten betekenen, doch Co liet het afweten. Ons doel ontsnapte aan een doorboring, toen Van Beek buiten het bereik van Pieters Graaf land tegen de paal schoot. Onze niet zo heel talrijke aanvallen werden meestal over Leeser geleid, die meermalen goed door brak, doch zijn voorzetten waren nogal eens aan de lage kant. Het plaatsen was in deze wedstrijd trouwens toch niet onze sterkste zijde. Nadat Van Dijk onklaar was geraakt, liet de thuisclub ook tijdelijk een speler uitvallen. Gerard keerde nog wel in het veld terug, doch liet zich na de thee door Van der Wel vervangen. In de tweede helft trapte onze ploeg uit een ander vaatje, al kwam ze niet tot grootse daden. Onze defensie maakte nu een heel wat solidere indruk. Vooral Boskamp bleek zich na een zwak begin volkomen te hebben hersteld. Bovendien besteedde Hans thans veel meer aandacht aan de aanval. Het was geen mooi, maar wel een kostbaar doelpunt, waar mede Ajax de leiding nam. Bij een voorzet van rechts miste de overigens uitstekende doelman Van der Schilden, zodat Bou wens die zich als linksbinnen niet op zijn plaats zal hebben gevoeld maar het beslissende tikje behoefde te geven. Bij een kleine overtreding van een tegenspeler werd de voordeelregel niet toegepast. Van Mourik belastte zich met de vrije schop. De hoog voor het doel geplaatste bal knikte Michels naar Bou wens, die Van der Schilden op listige wijze verschalkte. Arend van der Wel slingerde zich naderhand door de verdediging der tegenpartij, doch hij stuitte op de keeper. Intussen zat Elink wijk ook niet stil. Harde schoten vonden o.a. Haarms en Krist op hun weg. Gerrit toonde zich ook nu weer een geduchte sta- in-de-weg. Over het geheel was onze zege niet onverdiend, al zou 12 de verhouding beter hebben weergegeven. ETÊ. N.E.C.—AJAX 2—2. Evenals de vorige maal hebben beide ploegen de punten ge deeld. Jammer was het echter, dat de strijd door een buitenge woon groot aantal vrije schoppen werd ontsierd. Het fluitsignaal van de scheidsrechter was niet van de lucht. In dat licht bezien is het niet zo verwonderlijk, dat diens beslissingen wel eens betwistbaar waren. De N.E.C.-ers zaten zeer fel op de bal. Daar is uiteraard niets tegen. Integendeel, ook bij Ajax zouden wij gaarne zien, dat er wat meer werd „doorgebeten". Het moet bijvoorbeeld niet kun nen voorkomen, dat een speler telkens weer de gelegenheid krijgt bij een ingooi de bal naar zijn doelman te werpen. Waar wij echter wel bezwaar tegen hebben is, dat wanneer een speler bij een duel het leer aan zijn tegenstander ontfutselt, deze laatste zonder kans te hebben de bal te raken onbe- Ruime sortering Velie gashaarden, Kolenhaarden (div. merken), Kachels, enz. De nieuwste serie Radio's, Gramophoons en kasten. Televisie, Rijwielen, Gasfornuizen, Stofzuigers, Keukenuitrustingen, Wringers, Meu belen, Woningtextiel, Electrische klokken, Kinderwagens, Scheerapparaten, Inphraphil en hoogtezon apparaten Tevens Speciale Reparatie-inrichting voor Radio, Haarden, Kachels, Rijwielen enz. Desgewenst op termijn

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1954 | | pagina 5