Ajax-R.C.H. Ajax-R.C.H. 4 een voorhoede van ons eerste elftal zo agressief, zo „aange brand" zagen. Niets was de knapen te veel. Waar de een tekort schoot, kwam de ander te hulp. Coöperatie tot en met. We heb ben het tot ons genoegen geconstateerd, maar wat ons het meest deugd heeft gedaan is, dat het met een „geladen" Ajax nog altijd een kwaad balletje trappen is. De mannen die in de „Gouden Koets" naar huis rolden, weten er nu ook van mee te praten. Dat het Kerstdinertje die avond best smaakte en de stem ming aan tafel uitstekend was, kunt U zich vermoedelijk wel indenken. Jan Ditmeyer zong met Tino Rossi-stem Italiaanse serenades, John Roeg gaf een paar voetballiedjes weg en Hans Boskamp het bloed kruipt nog steeds waar het niet gaan kan vertelde met veel flair een serie anecdotes. Ze sloegen in. Over voetbal hebben we het ook nog gehad. Het volkomen met elkander eens, dat er nog een paar overwinningen nodig zijn om uit de buurt van de degradatiezone te blijven. En wat de hoog ste eer betreftmisschien gaat N.E.C., misschien gaat Haarlem er mee schoot, maarook ons eerste elftal blaast in het favorietenkoor nog een deuntje mee. En een goed deuntje ook. Mocht een van genoemde clubs het kampioenschap op eerlijke en sportieve manier behalen, wel, we zullen er niet om treuren. Integendeel, we zullen het als good sports voor die clubs prettig vinden. Komt de titel weer eens in de Meer te recht, wel, dan vinden we dat natuurlijk leuk, maar ons er druk over maken doen we beslist niet. We geven elkander een stevige poot, maken er een gezellige avond van misschien komen er van de 1200 leden, zegge en schrijve honderd opdagen maar daarmee is de lol dan volkomen „opgesoupeerd". Een kampioen schap is dus voor een club wel aardig, maar het belangrijkste is het beslist niet. De fundamenten waarop zij staat, zijn slechts belangrijk. Zijn die gaaf, dan is een club gezond. Een kampioen schap van een club zonder backbone is in wezen waardeloos. De voetbalgeschiedenis kent voorbeelden te over. Éénmaal juichte men hemelhoog om een kampioenschap, maar die terugslag die weerbots, die gelijk de terugvloeiende golf, onherroepelijk kwam enniet opgevangen kon worden, omdat de club geen backbone bezat. Daarom vrienden, wat heeft men aan een kam pioenschap, als de club geen ruggegraat heeft? M.a.w., wat heeft een club aan een eerste elftal, dat in feite zweeft, dat geen latente reserve achter zich weet? Bitter weinig! Wat heeft een club aan reservespelers, die meer dan een klasse lager spelen, die qua capaciteiten niet aansluiten bij hun grote broers Nog maals, bitter weinig en de gevolgen blijven dan ook niet uit als de terugslag komt, indien de opengevallen plaatsen moeten worden aangevuld. Wij voor ons lopen dan ook niet zo heel erg warm voor een kampioenschap, steken amper de vlag uit, blij ven doodnuchter, bijna zo nuchter en droog als wijlen de heer Droogstoppel uit Multatuli. Waar we wel warm voor lopen, is de pyramidale vorm van onze club. Blijft die harmonisch, blijft die hecht en sterk, dan zullen we practisch nooit, kampioen schap of geen kampioenschap, voetbalzorgen kennen. Een brede basis, gevormd door een stevige jeugdgroep (jeugdcommissie, houdt die hecht en sterkvolumineus uitlopend naar een kei harde, stompe top, is het bouwsel, dat een club in alle stormen staande houdt. Zo'n club, geleid door een kloek bestuur, ge steund door commissieleden gehard in het vak, zal nooit kampioenschap of geen kampioenschap terugzakken in de zee der middelmatigheid. Hebt U hèt formulier nog ingevuld? Welk formulier, vraagt U As-je-me-nu Het formulier voor de beste sportvrouw of -man van het jaar natuurlijk! Neen? Schande over U! Wij wel! Eerst wilden we een paardeman invullen, maar dat vonden we flauwekul en hebben ons bedacht. Weet U wie het geworden is? U raadt het precies„Jan-met-de-bolhoed". Ha, ha, laat ie fain zijn, volle neef! Van het reserve-front valt ook nu weer weinig te vermelden. Ajax 2 handhaafde zich aan de top, door Haarlem 2 op eigen veld met 13 te kloppen, wat altijd een moeilijk karwei en dus een keurige prestatie is. Voor de rust, met een keiharde wind mee, wilde het niet erg vlotten, maar niettegenstaande dat slaagden onze forwards er toch in twee doelpunten te fabrice ren. Het zag er, gelet op de storm, dus niet al te best voor ons team uit. Hoe anders is het echter gelopen. Met werkelijk zeer behoorlijk spel werd Haarlem in bedwang gehouden, zodat de roodbroeken het niet verder brachten dan één doelpunt. Onze voorhoede leverde die prestatie ook, zodat het eindsignaal met een 13 zege kwam. Well done, boys! Ajax 3 verloor in het begin van deze competitie op eigen ter rein van een goed spelend Hilversum 2. In de Radiostad hebben onze drielingen revanche geonmen. Aan een prima gespeelde Pieters Graafland lastig gevallen door een schot van Biesbrouck Foto Desmit de R.C.H.-veste gelopen. Gevolg: de zoveelste hoekschop. Leeser nam hem volgens het boekje. Precies op de lokken van Huis. Een Haarlemse back gaf het laatste zetje (71). Elf vrolijk gestemde Ajacieden stonden even later zingend onder de douches. Wat onze spelers individueel presteerden? Van Eddy hebben wij U al verteld. Hij gaf o.i. in het begin van de strijd de stoot, die naar de grandioze zege leidde. Boskamp (vooral na de rust) en Van Mourik speelden een prima wed strijd. Fel en zonder een ogenblik te verslappen. Krist was zon der enig beding de beste man van het veld. IJzig kalm en bijna niet te passeren. Van de jonge Bob Haarms hebben we veel plezier beleefd. Hij werkte als een paard, was overal te vinden en de internationale aanvoerder der Haarlemmers had vrijwel niets tegen hem in te brengen. Bravo, BobCo Bouwens speelde zoals altijd een rustige partij, deed geen daverende dingen, maar leverde vaak heel nuttig werk. En de voorhoede! Wat zullen we er nog van zeggen? Alleen dit. 't Is lang geleden, dat we Michels doorbreekt Lasschuits (c.s.) barrière Foto Desmit

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1954 | | pagina 4