MAX SMEER Voor Dames- en Herenstoffen lage prijzen Sinl Antoniesbreestraat 98 - Telef. 43363 Uit andere clubbladen Nieuwj aarswensen O, kom er es kijken! Nieuwjaarswensen uit het buitenland Prijsuitreiking klaverjastournooi Blauw Wit 1 14 heden. Het was een prettige, faire wedstrijd, waarin van kick and rush geen sprake was. We zullen de Volendammers graag nog eens terugzien en dan trachten revanche te nemen. Ten slotte memoreren we nog het jaarfeest der welpen, dat Woensdag 23 December in het Odeon-Theater werd gehouden. In de eerste plaats nogmaals een woord van hartelijke dank aan de heren Van Sligter en Ouwehand, die de prille voetbal - jeugd van Amsterdam-Oost weer een onvergetelijke middag hebben bereid. Ruim 500 voetballers in spé, onder wie 25 Ajacieden, waren in de zaal aanwezig, toen de heer Kupers, Inspecteur van de Lichamelijke Opvoeding, met enige welgekozen woorden het feest inleidde. Nadat de jongens zich aan koek en coca-cola te goed hadden gedaan, werd het Wereldnieuws vertoond, ge volgd door een grappige tekenfilm. Vervolgens traden een Me xicaanse zanger en zangeres op, die hun melodieuze liedjes met de gitaar accompagneerden. Het glanspunt van de mid dag was echter de komische film „Ingerukt mars", waarbij het jonge volkje de grootste pret beleefde. Toen er op het laatst een flinke knokpartij plaats vond, was het hek van de dam en kende de vreugde geen grenzen. Een en ander werkte zo aan stekelijk, dat Robbie P. Graafland en zijn vriendje Tommy Vree op een gegeven ogenblik ook een robbertje ten beste gaven, maar aan dat spiegelgevecht hebben we gauw een einde ge maakt. Na een slotwoord van de heer Ouwehand behoorde deze geslaagde feestmiddag weer tot het verleden. Voldaan keerden wij huiswaarts. Wel jongens, dit was het dan weer en we zullen dus maar zeggen: „tot de volgende keer". P. VAN OS. In „Chantecler", het clubblad van „Quick", Den Haag, lazen wij het volgende: „Ja, er wordt hier (Nieuw-Guinea, Red. A.N.) gevoetbald. We hebben zelfs een echt voetbalveld; natuurlijk niet daverend. Het heeft de eigenschappen van het „moerasje" bij nat en die van het Julianakamp bij droog weer. Kalklijnen zijn er natuur lijk niet. Een bal is pas out of corner na onderling overleg. Goal- palen van boomstammetjes gemaakt, een voetbal en twee en twintig Papoea's zijn de attributen voor een wedstrijd. Ze spelen op blote voeten, shirts hebben ze niet, alleen een lendedoekje om. Een uitzondering op die naaktloperij maakt één persoon. Die bezit namelijk een verschoten Ajax-shirt. Hoe hij daar aan gekomen is, is me een raadsel. Ik vermoed, dat hij het van een of andere matroos gepikt heeft! In ieder geval is hij er hardstikke trots op en alleen al op grond van dat voet- balhemd fungeert hij als aanvoerder!" Onze faam is toch wel ver doorgedrongen. Zelfs een Papoea is trots op ons clubtenue of zou hij met het shirt ook een oud- Ajacied achterover hebben gedrukt Jan Elzenga, kijk even na, of in die contreien soms een clubgenoot spoorloos is! (Red. A.N.) Onder de vele Nieuwjaarswensen, die we mochten ontvangen, waren er ook uit Bleijerheide en Winschoten. Jeugdcommissie leden die met ons junioresteam in genoemde plaatsen zijn ge weest zullen zich de gastvrijheid van deze voetbalvrienden zeer zeker nog herinneren en evenals wij met vreugde consta teren, dat men ons niet vergeten is. Ook Karei van der Lee zond ons (uit Den Haag) een groet, inclusief de beste wensen, die we gaarne reciproceren. Hoe maak je het, oude sobat Zien we je in Maart weer op het feest van de Bordjesclub O, kom er es kijken naar die vuile voetbalschoen Wat is dat een smerig, viezig, vunzig ding, De kledder kleeft er nog tegen aan, De doppen zijn alle naar de maan, De muizen die vraten de veters kapot, De schimmel zit dik op de neuzen, O, kijk es die zolen, de modder zit een meter dik, Hij die zo een schoen heeft, is een viezerik O, kom er es kijken naar die vuile voetbalschoen Wat is dat een smerig, viezig, vunzig ding, Boen af de modder vlak na de strijd En zet je kiks in de vettigheid, Let steeds op de doppen, de spijkers goed vast, Neem lange en soepele veters, Ja, zo moet het wezen, zuinig zijn op je bezit, Dan heb je een schoentje, dat je lékker zit! J. ROEG. Deze werden ontvangen van: „Racing Club de Paris" Frankrijk. „Valur" IJsland. „Waldor" Blackburn. „Hapoël" Israël. „South Vale Glacier" Barnes. Cor van der Hart Rijssel. L. P. Verwoerd Canada. Fam. Maaswinkel Canada. Fam. Van Feggelen Canada. A. Estié Djakarta. Wij wensen hun eveneens een voorspoedig 1954 toe en zijn erkentelijk voor de attentie. Na het wederom zeer geslaagde klaverjastournooi van Blauw Wit volgde in het Minerva-paviljoen een feestavond, tijdens welke de prijzen aan de winnaars werden uitgereikt. Onze vertegenwoordiger ontving uit handen van de heer Van Doesburg de eerste prijs van de afdeling en de marsenprijs. Deze trofeeën hebben de bezoekers van onze kienavond kunnen aanschouwen. Organisatoren, nogmaals hartelijk dank voor de uitnodigin gen en de gezellige avonden. Wij zien al weer met spanning naar de volgende invitatie uit, wantAjax zou de fraaie Marathontoren ook gaarne eens in eigen kring laten bewon deren. A. DE WIT. COPY VOLGEND NUMMER. Copy voor het volgende nummer wordt gaarne uiterlijk Woensdag 10Februari ingewacht.Redactie-adres: Molenkade 9, Duivendrecht.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1954 | | pagina 14