Broodje JEUGDVOETBAL van Kootje ipm 't MEUBELPALEIS NIEUWENDIJK164-170AMSTERDAMTEL.49269 13 De optimistische klanken, die we in ons vorig verslag lieten horen, blijken, nu we vijf weken verder zijn, ietwat voorbarig te zijn geuit. De fraaie nazomer is plotseling geëindigd en de winter heeft in, al zijn grimmigheid onze voetbalverwachtingen volkomen de bodem ingeslagen. Regen en wind, hagel, sneeuw en ijs waren er de oorzaak van, dat er op de vier achter ons liggende Zondagen geen enkele jeugdwedstrijd doorgang vond. Voorts zijn de weervoorspellingen van dien aard, dat we er rekening mede moeten houden, dat er in de komende weken van voetbal weinig of niets zal komen. De sportieve jeugd zal echter spoedig over haar teleurstelling heen zijn, want zij zal, als de vorst, die de wateren in gladde vlakten doet veranderen, doorzet, haar sportieve taak ook op dit gebied vervullen en daarbij het genoegen smaken dat iedereen ondervindt, wanneer hij de gladde ijzers heeft ondergebonden en zich met krachtige slagen voortspoedt. Zij die geen bevrediging kunnen vinden in het baantje-rijden, zullen er reeds vroeg in de morgen op uit trekken om een flinke tocht te maken, waarbij de geroutineer- den voor een afstand van 100 km of meer niet zullen terug deinzen. Welk een behagen scheppen we niet in het onder sneeuw bedolven schone landschap,, als we in snelle vaart over bevroren kanalen, vaarten of Sloten voortschieten Welk een voldaan gevoel bekruipt ons niet, wanneer we na zo'n lange dag op het ijs vermoeid, maar tevreden over de door ons ge leverde prestatie, op het punt van uitgang zijn teruggekomen Welk een vreemde gewaarwording is het, als we daarna weer de gewone grond onder onze voeten voelen. Als we dan 's avonds na een stevig maal in een luie stoel hebben plaats genomen, kunnen we terugzien op een dag, die ons niet alleen lichamelijke in- en ontspanning heeft gebracht, maar ons ook in staat heeft gesteld de schoonheid van ons vaderlands winterlandschap te bewonderen. Om zo'n schaatstocht volkomen te doen slagen, zijn er echter twee dingen van overwegend belang; de zon moet kleur geven aan het beeld dat zich voor onze ogen ontrolt en de wind mag géén spelbreker zijn! Het schaatsenrijden, dat een gezonde lichamelijke inspanning vergt, is o.i. een sport die elke voetballer moet beoefenen. Het uithoudingsvermogen' wordt er door opgevoerd, terwijl het de lichaamsconditie in het algemeen zonder twijfel ten goede komt. De dag volgende op die waarop we het voorgaande hadden geschreven, dooide het 5è 6 graden en kletterde de regen in stromen neer. Het droombeeld, dat we de ware schaatsenrijder hadden voorgetoverd, bleek een fata morgana te zijn geweest. De gedachte, onze pennevrucht nu maar te vernietigen, hebben we van ons afgezet, want de winter is pas begonnen en wij kunnen dus nog van alles verwachten. Uiteraard kunnen we deze keer over de verrichtingen op het groene veld niet veel vermelden. Slechts eenmaal, en wel op 13 December, kwamen negen onzer elftallen in het geweer. Het succes was die dag niet bepaald groot, daar vier van onze teams aan het kortste eind trokken. Wel waren we gehandicapt door het niet meedoen van een aantal geblesseerde spelers uit de hogere elftallen, waardoor er opschuivingen plaats vonden, maar we hadden toch niet verwacht, dat dit zulke ernstige ge volgen zou hebben. Een pleister op de wond was echter, dat het 3e adspiranten-elftal die dag, zonder één punt te hebben verloren, als onze eerste kampioen kon worden begroet. Hulde aan Grosman en zijn dapperen! Hieronder volgen dan de uitslagen: Juniores 1, met Rob Tielrooy en Adri Blekkenhorst als in vallers, toonde zich tegen V.D.O. met 82 gedecideerd de sterkste. Juniores 2 begon de strijd tegen V.V.A. met 9 man, doordat twee der aangeschreven spelers verstek hadden laten gaan. De adspiranten Wim Röhne en Charles Polak, die beiden goed heb- Leidseplein 20, Telefoon 32036 Spui 28, Telefoon 37451 Rembrandtsplein 12, Telefoon 36513 ben voldaan, completeerden het elftal naderhand. Ondanks de tekortkomingen aan beide zijden, hebben we zelden een wedstrijd gezien die ons zo boeide als deze. Om beurten hadden Ajax en V.V.A. de leiding, doch toen het eindsignaal klonk, was de stand 6-5 in het voordeel der rood-zwarten. Dollee en zrjn mannen gingen ten onder, maar met ere Juniores 3 bond A.F.C. met 40 aan zijn zegekar. Nijhuis en zijn getrouwen hebben tot nu toe slechts één punt verspeeld. Jongens, laat het daarbij blijven! Het kampioenschap zal jullie dan niet kunnen ontgaan! Adspiranten 1 moest met 10 de meerderheid van Zeebur- gia erkennen. Hoewel reeds driemaal gelijk werd gespeeld, was dit de eerste wedstrijd die verloren werd. Na de schifting zullen v. d. Werf en zijn ploeggenoten beter voor de dag moeten ko men. Het kan, dus het moet! Adspiranten 2 wist ternauwernood van De Volewijckers te winnen. De uitslag 21 bracht ons echter de punten, waarmede we maar tevreden zullen zijn. Adspiranten 3, het kampioenselftal, gaf Watergraafsmeer er met 40 van langs. Goede wijn behoeft geen krans! Laat het de andere elftallen tot voorbeeld strekken! De namen der spe lers zijn reeds in het vorige clubblad vermeld. Jongens, nog maals onze gelukwensen! Adspiranten 4 kon het tegen de mannetjesputters van D.W.V. niet bolwerken. Met een achterstand van 31 werd deze wed strijd afgesloten. Jammer jongens, het was de eerste wedstrijd die jullie verloren. Adspiranten 5 moest ook het gelag betalen. De Volewijckers, dat ons reeds een punt ontfutseld had, bleef nu met 21 de baas. Jongens, jullie stand op de ranglyst (3e van boven) is nog onaangetast. Zorgt er voor, dat jullie niet verder afzakken! Adspiranten 7, dat V.V.A. 6 met 80 versloeg, heeft ons toch weer een hart onder de riem gestoken. Onze benjamins, onder aanvoering van Rud. Schnitker, zijn blijkbaar niet voor de poes. Volhouden jongens, het glorieuze einddoel komt in zicht Tot zover wat de competitiewedstrijden aangaat. Vermelding verdient nog, dat juniores 1 op 20 December een vriendschap pelijke ontmoeting had met de juniores van Volendam. Met in vallers voor Arie Worst, Theo Kapper en Rinus Perlee (Jan Reitema, Hans Dukker en Wim Starreveld namen hun plaats in) en naderhand v. d. Werf als vervanger van Jan Bout, wist ons elftal het niet verder te brengen dan een 24 nederlaag. De Volendammers hebben een zeer goede wedstrijd gespeeld, waartegenover onze jongens meer dan eens tekort schoten. De vissers waren allen flink uit de kluiten gewassen knapen, van wie de meesten één hoofd, enkelen zelfs twee hoofden groter waren dan de onzen. Daarbij paarden zij trapvastheid aan een behoorlijke mate van techniek. Met verre trappen zuiverden de backs hun terrein en met snelle, zuivere passes brachten onze tegenstanders de Ajax-achterhoede onophoudelijk in moeilijk- -4 A. ZWARTEPOORTE

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1954 | | pagina 13