Herinneringen De Kegelsport deed bij Ajax haar intrede Ajax mars Reisbureau Maarse Kroon Overtoom 477 bij de Zocherstraat - Tel. 85252 12 Dank zij redacteur De Vlieger, specialist in het interviewen van Oude Glorielezen we de laatste jaren plezante voetbalverhalen en belevenissen tussen en langs de lijnen uit lang vervlogen tijden. De Vlieger weet zijn nummer goed en gekruid te verkopenmaar daar het natuurlijk onmogelijk is de hele Ajax-familie onder het redaction nele mes te nemen, zou het wel aardig zijn, als de redactie van ons blad enige ruimte afstond voor een rubriek, laten we zeggen: Her inneringen Iedere voetballer heeft gedurende zijn „traploopbaan" wel een of ander voorval meegemaakt, dat de moeite van het vertellen zeer zeker waard is. Waarom zou hij het dan zijn clubgenoten onthouden? Zo herinneren wij ons een gevalletje, dat wij U gaarne willen voor- zetten. Circa vijf en dertig jaar geleden stonden we met een paar vrienden op de staantribune van ons oude veld te genieten van het spel der toen nog in opkomst zijnde „gouden Ajax-ploeg"Door de enorme belangstelling en ook doordat er niet zoveel plaatsruimte was, be tekende het vertoeven in het Ajax-huis feitelijk „staan als haring in een ton". Ook die Zondag waarop het nu volgende gebeurde, puilden de tribunes uit. We stonden, of beter, we hingen gewoonte getrouw dat zal nu nog wel zo zijn op onze vaste plaats. Gedeeltelijk naast, gedeeltelijk achter ons hing, te oordelen naar zijn kleding, een schip per. Hij droeg de onmiskenbare bijzonderheden van z'n stiel; op zijn verweerde kop de platte, blauwe pet, het zogenaamde Rotterdammer- tje, onder zijn jasje de wollen trui met het witte ankertje en hij pruimde. Pruimde als een routiniersterker, als een ouwe snoeper, bedachtzaam, met verstand, met overleg en om in het métier te blijven zonder te kwatten. Echt een man, die genoot van z'n B.Z.K.-tje. Een levend stuk reclame voor de arme Wed. Van Helle cum suis. De pruim rolde om de paar minuten je kon er de klok op gelijk zetten van de ene naar de andere wang en viel nu nooit eens uit zijn mond. De schipper leefde intens met de strijd mee en stond soms tochj evenals vele andere tribuneklanten, met open waffel naar het spel te kijken, maar de pruim bleef binnenboord. Nu is het U natuurlijk bekend, dat iedere misdadiger eens een fout maakt en op een bepaalde dag het noodlot bij hem aan de deur klopt. Als dat geen vast evan gelie waskon Scotland Yard de tent wel sluiten. De fout van de schipper moest dus komen. Hij kwam. OnafwendbaarNu zouden we niet gaarne willen beweren hij zag er helemaal niet naar uit dat de schipper een misdadige inslag had, maar dat die morgen het nood lot op de deur van zijn komboffie getrommeld moet hebben, stond even later onomstotelijk vast. Bij een ingenieuze Ajax-aanval ging het etensbakje van de schipper open. Te wijd. De pruim verloor het rhythme, of zo men wilde cadans van haar deinende gang en viel. Viel in de afgrond, die gaapte tussen des schippers lip en de houten vloer van de staantribune. Every cloud has a silver lining, daar hebt 11 natuurlyk van gehoord, dus ook voor de vallende pruim was er een wolk met een zilveren randje, oftewel een mazzeltje bij een on gelukje. Haar val werd gebroken door de openstaande hand van een bezoeker, die het twijfelachtige genoegen had vlak voor de schipper 'te staan. De reactie van de valbreker was verbluffend. Als door een adder gebeten kneep de man zijn hand dicht. De pruim werd plat gedrukt. Drabbig tabakssap sijbelde tussen en langs zijn vingers. Ge agiteerd trok de man van bolle zeilenwater en wind zijn zakdoek. Een bonte. Hij veegde de hand er mee schoon. Lang en nadrukkelijk. Ajax voetbalde rustig verder. Wij keken geamuseerd toe. Cnallum d'Rover. Geen gek idee van de heer De Rover. Wie volgt(Red. A.N.) Enige weken geleden werd Ajax uitgenodigd om in Het Brouwerswapen tegen „Alle acht om de Lange" te komen kegelen. Al was het zeer moeilijk kegelaars voor Zaterdagavond bij een te krijgen moeder de vrouw heeft ook wat te zeggen - toch is het een mooie kegelpartij geworden. Er werden die avond in De Doofpot misschien veel moppen verteld, maar onze gast Walvisch heeft van 2024 uur zijn mond niet dichtgehouden. Aan deze eerste kegelmatch namen van onze kant deel: Vunderink, Schubert, P. van Deyck, Cornelisse, Rompelman, P. Marcelis, Meinders en de ondergetekende. Wij hebben ons best gedaan, maar tegen de gebroeders Bindt, Liebregs en Van der Schalie van de club van Bertus Verwoest viel niet op te tornen. Deze heren speelden zó sterk (de negens waren niet te tellen), dat onze nederlaag reeds na twee ronden vast stond. J. Bindt gooide 272 tegen onze beste man Rompelman 252, Schubert 239, Vunderink 216, Meinders 200, Cornelisse 197, Marcelis 167, A. de Wit 161 en Van Deyck 133. De wedstrijd eindigde dus in een overwinning van „Alle acht om de Lange"; 1403 tegen Ajax 1295 punten. Na afloop vond de prijsuitreiking plaats, waarbij de beker die driemaal achtereen moet worden gewonnen tijdelijk in het bezit kwam van de club van Bertus Verwoest. Deze laatste ontving het Ajax-visserskruis, waarmede hij echter niet over het Rembrandtplein behoefde te lopen. Vrienden, nogmaals bedankt voor de gezellige avond en tot bij ons thuis! Indien er in onze vereniging nog goede kegelaars zijn, gelie ven zij zich op te geven aan A. DE WIT, Meidoornweg 8. Woorden van D. Knegt. Muziek van E. Painparé. I Een juichtoon dav're langs de velden Voor ons dierbaar rood en wit, De schaar der dapp're Meerse helden Onze vreugd en trots bezit, Gevreesd, geducht in heel den lande, Glorie onzer Amstelstad, Ieder draagt ze op de handen, Wie gaat niet op Ajax prat Refrein: Heil Ajax, heil, rood-witte schare, Dapp're strijders fier en koen bis Bevestigt Uw roemrijke mare, Driewerf heil, onz' kampioen! II Ziet onze spelers pijlsnel draven, Fiks zich werpend in de strijd! En nooit bereid tot overgave, Vol van vastberadenheid! In vurig willen, ernstig streven, Naar de overwinningseer, Deed zij menig club reeds sneven, 't Roemrijk Ajax uit de Meer! Refrein: III De goede clubgeest zal ons schragen, D' eendracht maakt ons hecht en sterk, D' Ajax-vaan steeds hoger dragen Zij ons allerschoonste werk Ons mooie spel vol fris bekoren, Te spelen in het rood en wit, Dat zij ons jaren nog beschoren, Vol geest, animo en pit. Refrein: Voor Uw uitwedstrijden in Europa

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1954 | | pagina 12