F. DAZERT Blijft Bladvulling Dankbetuigingen Paleisstraat 3 ENGELS SCHOEISEL 10 We kletsen gewichtig en gaan in debat. Poneren voorzichtig, verwoed of gevat. A zegt: Die vermenging was géén gekke zet. Hij is voor verlenging, maar B vindt het pet. Dan C hij gelooft pas dat alles marcheert wanneer er een hoofdklas straks wordt geformeerd. D maakt voor een fooi meer bij 't trainen tamtam. E vindt dat niet mooi meer; het hek van de dam. F ziet wel iets goeds in dat semi-geprof. G roept: Alles oets! En H: Wat een sof De een opponeert tegen overschrijfdwang. En d' ander beweert 'r Is geen wachttijd te lang. Hier is men gedegen, ginds ratelt men door. Doch d' een blijft er tegen en d' ander er voor. Zo zal het steeds blijven; is 't altijd geweest. De kunst van het kijven insportieve geest! Ze hadden 't zo nodig eens stoom af te blazen. 't Was niet overbodig eens heerlijk te bazen. Want A heeft een baan waar hij niets mag beweren. Dus grijpt hij dit aan; moet afreageren. Voor B is 't geval weer anders te stellen. Heeft thuis o, U snapt 't al geen pte vertellen. Maar hoe 't ook mag wezen, zo'n spreker of schrijver beluist'ren en lezen wij steeds weer met ijver. Wij hebben voor 't woord onverflauwbare achting. Zo zegt het dus voort en zijt vol verwachting. Maar wat ge ook zegt en wat ge ook schrijft: De clubmin is hecht, De clubliefde blijft! B. S. LE MARCHË. Drie dagen Zeeland zitten er weer op en we gaan vanavond in een luie stoel zalig zitten niksen. Geen zakelijke besognes, 't clubblad bij de drukker en als er tijdens onze afwezigheid met het blaadje wat loos is geweest, wel, dan hebben De Vlieger en Van Tuyl dat varken gewassen. Dus de brand in een vers ge stopte pijp en seffens in de krant kijken hoe het met A.-, H.-, zure en andere bommen staat. Nou, dat zit wel weer rustig! Een paar proefbommetjes moeten het uitstekend hebben ge daan. Kilometers in de omtrek, zelfs geen zand- of watervlo meer te bekennen. Over profvoetbal geen lettertje. Dat vonden we wel een beetje gek, want in een Zuidelijk blaadje lazen we van de week nog, dat alles zo goed ging. Een pepermunt-fabri kant had zelfs zijn privé-voetbalveld beschikbaar gesteld. Zo maar! Of je een emmer met pepermuntolie leeggooit! En de krant aan het juichen. Binnenkort kwam er een elftal uit Oos telijke richting een wedstrijd spelen. Alle spelers ontvingen zegge en schrijve honderd gulden. Wat de ondernemers mee brachten of ontvingen stond er niet bij. Net zaten we daar over te piekeren, of rrrrtde telefoon. Collega Van Tuyl aan de draad. Beleefd verzoek van drukkerij Grafica, of we nog even let op dat even voor anderhalve pagina copy wilden zor gen. Het blad was nog niet vol! Van de week kwamen we uit en de baas, de heer Van Steenbergen, rekende er op, dat mor genochtend een paar volgeschreven vellen papier op z'n bureau lagen. We zijn begonnen met iets te zeggen, dat je per se niet in een net blaadje kan zetten. Van Tuyl vroeg, of we misschien iets beters konden bedenken, 't Clublied, stelden we voor, want er zijn maar heel weinig Ajacieden, die dat geestesproduct van „Vlokkie" zou die zijn pen verloren hebben, want we lezen nooit meer wat van hem? volgens de letter kunnen kwelen. Een pracht idee, vond de stem aan de draad, maar ehhet staat er al in! Een luie avond viel aan scherven! Als troost kregen we te horen: „ik zal ook wel wat bij elkander liegen!" „En vanavond wordt er misschien nog verteld, hoe onze clubgenoten het er tegen de Zuid-Amerikanen hebben af gebracht." „Ik blijf wel wat langer op." „Nou, aju, je redt je wel en gooi het morgenochtend om acht uur maar in mijn brie venbus." Rang!, toestel op de haak en daar sta je dan. Weg, luie stoel, weg, zalig niksen! Pak je rammelkast en flans iets in elkaar. Maar wat? Over het tweede, dat met 02 van D.W.S. 2 verloor en daardoor de kampioenskans een lelijke optater gaf Over het derde, dat Zeist 2 met 70 de les las, of over het vierde, dat door een 02 nederlaag tegen H.V.C. 2 angstig dicht de onderste plaats is genaderd Neen, daar valt niets van te vertellen, want we waren er niet bij. De kansen van het eer ste Ja, daar zit wat in, maar dat is zo'n moeilijk probleem. De eindstreep is nog zo ver en de weg er naar toe nog zo akelig lang. Vol voetangels en klemmen. Natuurlijk, die liggen op de weg van onze concurrenten ook en als die daar nou intrappen, winnen wij de pot. Maar daar kan je niet over schrijven. Wacht eens even! Het clubblad! Dat we daar nu niet eerder aan ge dacht hebben. Het ei van Columbus! Mannen, broeders, als jullie in het vervolg een clubblad willen hebben, zonder „blad vulling", zullen jullie in je pen moeten klimmen. Wij, de redac tie, nemen het niet langer! Schrijven, of we beginnen een „sit- down", beter, een „write-down" staking! ('t Is voor dit blad be slist ons laatste woord BROWN. Nu ik na een langdurige ziekte in Amsterdam ben terug gekeerd, wil ik langs deze weg mijn oprechte dank uitspreken voor de belangstelling, die ik van het bestuur heb mogen onder vinden. P. C. VAN HOFWEGEN. Hiermede betuigen wij onze hartelijke dank voor de vele bewijzen van belangstelling, die wij mochten ondervinden bij de geboorte van onze dochter. H. A. Smit. F. Smitv. d. Brom. Het bestuur en de leden die na het mij overkomen ongeval te Aalsmeer van hun belangstelling en medeleven hebben doen blijken, zeg ik van deze plaats hartelijk dank. Bijzonder erkentelijk ben ik het E.C.-lid, de heer Knijn, voor de hulp en morele steun, die ik van hem heb mogen ondervinden. Nogmaals, mede namens mijn vrouw, bedankt! A. GERRITSEN.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1954 | | pagina 10