KI EN AVO ND Dinsdag 22 December a.s. 9 In het vorige nummer hebben wij er al gewag van gemaakt, dat de traditionele kienavond enkele dagen vóór Kerstmis zal worden gehouden. De leden van de Clubavondcommissie hebben intussen niet stilgezeten. Voordat hun patronen in het geweer konden komen, hadden zij het hazenpad gekozen. Aanvankelijk bewogen zich niets dan kniesoren in hun gezichtskring. Later ging het echter beter, met als eindresultaat menig haasje over. Ofschoon dit eigenlijk nog niet mocht worden vermeld, menen wij U met het oog op de korte tijd van voorbereiding toch te moeten mededelen, dat de organisatoren ook reeds enige bokken hebben geschoten. Maar dit is nog lang niet alles. Het unieke feit doet zich voor, dat een der fortuinlijken een gier kan krijgen. Mits daartoe vergunning wordt verleend, loopt U ook de kans met een hazenwind te worden beloond. Er staat nog veel meer tam wild op het programma, o.a. uiltjes, pantertjes, kippen neen, niet weer hanen!tijgerrag, leeuwenbekjes en muiltjes. Voorts zijn er enige boeken met titels, die U beslist van voren naar achteren en in omgekeerde volgorde wilt lezen. Wij doen slechts een greep: De golf en de zeven weitjes, De dop op de kleur en de Avonduren van Bietje Peil. Enige heren die vaak voor de vrolijke noot zorgen, zullen alles op haren en snaren zetten om tijdig een paar goede vleugels af te leveren. Een artikel in een weekblad deed ons besluiten geen ganzeleverpastei ten toon te stellen. Wel kunnen er een aantal ganzeveren worden gewonnen. Mocht U tot de gelukkigen behoren, geeft U van Uw tevredenheid dan blijk door ons clubblad van enige interessante artikelen te voorzien. Evenals dat een jaar geleden het geval was, bevinden zich onder de prijzen weer enige fraaie tassen, waarin U met goed fatsoen een grote boodschap kunt doen. Al is deze opsomming zeer onvolledig, toch menen wij Uw belangstelling voor deze kienavond te hebben gewekt. Komt U dus met Uw dame naar het Ajax-stadion. Mogen wij U echter dringend verzoeken niet later dan acht uur in de zaal aanwezig te zijn? Anders zijn de kaarten wellicht uitverkocht. Indien U door het schenken van een of meer prijzen de uitstalling een nog fleuriger aanzien wenst te geven, zullen de heren A. de Wit, Meidoornweg 8, telefoon 61849; F. Louwaard, Tijl Uilenspiegelstraat 10, telefoon 87837; A. Zwang, Sarphatistraat 110, telefoon 53347; L. Volkers, Lekstraat 124, telefoon 98317 en natuurlijk ook de bezoekers van deze bijzondere clubavond, dit zeer op prijs stellen. Zonder diploma kan er geen toegang worden verleend. Adspiranten kunnen op deze avond niet worden toegelaten. Hartelijk dank voor de oproep, gericht tot de lezers om de pennen te grijpen aangaande hoofdklassen enz. in andere sporten. Laat ik allereerst even vaststellen (zonder profge- drens), dat vergelijkingen met voetbal mank gaan, omdat die duivelse „man met de bolhoed" misschien zonder het te weten of te willen, een belangrijke factor blijft. Maar dit terzijde. Misschien kunnen de lezers iets over andere sporten vertellen. Laat ik er nu eens een sport uitpikken, waarvan ik toevallig wel een beetje verstand meen te hebben, nl. de ruitersport. Onze vooroorlogse ruiters waren zo'n beetje de vaste afschrij vers voor „gouden plakken". Maar nu eens vertrouwelijk on der ons, beste Brown, kwamen deze ruiters eigenlijk al niet voort uit het kringetje, dat wij tegenwoordig zo gaarne met „hoofdklasse" of „ere-afdeling" betitelen? Het waren stuk voor stuk beroepsofficieren, die een groot deel van hun inko men aan paardrijden te danken hadden. Dit was zelfs zo sterk, dat beroeps-onderofficieren niet als amateur mochten uit komen. Officieren echter wel; m.i. een volkomen onjuiste situatie. De burgerruiters fungeerden een beetje als figuran ten en kwamen met uitzondering van een enkeling (Eddy Kahn, Berlijn 1936) nooit aan een officiële uitzending toe. Nu beschikken wij hier niet meer over militaire cavalerie, doch het buitenland nog wel (officieel of uit traditie) en de resul taten weet je. Wij hebben in deze sport pur sang amateurs,

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1953 | | pagina 9