Reserve-Elftallen K.N.V.B. Wasmachines ASBEEK BRUSSE vanaf 197,50 v.a. fl 3.- p. week Borneostraat 8-14 - Tel. 54251 ERKEND PHILIPS SERVICE 5 Ajax 2 behaalde vier overwinningen in successie. Blauw Wit 2 werd na een moeilijke strijd met 32 geklopt. In de eerste helft waren de onzen sterker. Bouquet drukte dit weldra in een doel punt uit. Nadat linksbuiten Boskamp (die als back veel meer tot zijn recht komt) de bal voor het doel had geplaatst, werd deze enige keren ingeschoten, totdat er een hand aan te pas kwam. Velder schoot de strafschop zuiver in (20). Door stug doorzetten van middenvoor Heffels werd het 21, waarmede de rust intrad. Na de hervatting was Blauw Wit het meest aan bod. Toch had Ajax weer het eerst succes. Een lage voorzet van rechts buiten Schep kon de doelman der zebra's niet voldoende onder scheppen, waarna Standaar het beslissende tikje gaf. De gasten kwamen echter terug. Onze defensie was reeds geslagen, toen een hard schot van Wijngaarden tegen de paal stuitte. Wegens een overtreding van een onzer verdedigers werd de Stadionclub een penalty toegewezen, doch het schot was slecht gericht. Een doelpunt kon echter niet uitblijven. Dit kwam dan ook, al was het er niet een van de beste soort, want twee Blauw Witters bevonden zich daarbij in strafbare buitenspelpositie. Ofschoon onze grensrechter had gevlagd, wees de scheidsrechter naar het midden. Tegen Zeeburgia 2 werd in de Kruislaan met 51 gewonnen en E.D.O. 2 rhoest er op ons veld met 42 aan geloven. Ook de zware uitwedstrijd tegen Volendam 2 hebben de onzen tot een goed einde gebracht. Na met de rust reeds met 21 te hebben voorgestaan, konden Woltering c.s. het terrein met een fraaie 31 zege verlaten. Standaar, Bouquet en Ditmeyer namen de doelpunten voor hun rekening. Zoals bekend is, wordt er dit seizoen weer om het kampioen schap van Nederland reserve le klasse gespeeld. Mannen, het is de moeite waard om daaraan deel te nemen. Hoe denken jullie er over? Ajax 3 speelde het klaar om Blauw Wit 3 op eigen bodem een nederlaag (12) toe te brengen. D.O.S. 3 moest in Amsterdam met 4—1 het loodje leggen. Door te peuterig spel van onze voorhoede bleef het doel der gasten lange tijd maagdelijk. De aanvallen der kanaries waren vrij eenvoudig van opzet, doch hielden nochtans gevaar in, door dat onze backs en stopper nogal eens op één lijn stonden (heus waar, Jan!). Al mochten wij eenmaal niet over geluk klagen, toch wisten de Utrechters zich een 10 voorsprong te verschaf fen. Pas tegen halftime begon onze vuurlinie handelend op te treden. Rechtsbuiten Groen, die inmiddels voor Dukker was ingevallen, schoot keihard tegen de uitlopende doelman aan, doch het was uitstel van executie, want Post joeg de bal in het net. Kort daarop zorgde Den Edel voor de tweede treffer. In de tweede helft drong Ajax sterk op. Toch duurde het nog vrij lang, voordat er een doelpunt uit voortkwam. Blankert liet nummer drie aantekenen. Nadat een vrije schop van Quaker- naat de lat had gestreeld, bracht de nieuweling Burgers de stand op 41. Bij een fel duel om de bal was de rechtsback der bezoekers blijven liggen, hetgeen zijn tegenspeler niet had op gemerkt. Diens voorzet eindigde in de armen van een D.O.S.- verdediger. Daar de scheidsrechter niet had afgefloten, moest hij wel naar de witte stip wijzen. Den Edel trapte het leer echter heel zacht naar de doelverdediger. Tegen 't Gooi 2 in Hilversum pikten de drielingen ook een graantje mee 11zodat zij nog een kleine kans op de boven ste plaats hebben. Volhouden, luitjes! Ajax 4 heeft na de enigszins ongelukkige nederlaag tegen De Volewijckers 2 weer een paar punten bij elkaar geschopt. Tegen O.V.V.O. 2 werd het 22 en tegen D.W.S. 3 33. Willen wij geheel uit de gevaarlijke zóne geraken, dan zullen er een paar overwinningen moeten komen, mannen! Het zal niet meevallen, doch onmogelijk is het beslist niet. Dus de tanden eens extra op elkaar. In het Januari-nummer moet ook voor jullie het sein veilig staan. RESERVE le KLASSE, DISTRICT WEST I. Ajax 2 10 8 1 1 17 D.W.S. 2 9 7 1 1 15 Volendam 210 6 1 3 13 Blauw Wit 2 10 5 1 4 11 Haarlem 2 9 3 3 3 9 U.V.V. 2 9 3 1 5 7 Z.F.C. 2 10 3 1 6 7 E.D.O. 2 10 3 0 7 6 Zeeburgia 2 10 2 2 6 6 D.O.S. 2 9 13 5 5 Ruime sortering Yelie gashaarden, Kolenhaarden (div. merken), Kachels, enz. De nieuwste serie Radio's, Gramophoons en kasten. Televisie, Rijwielen, Gasfornuizen, Stofzuigers, Keukenuitrustingen, Wringers, Meu belen, Woningtextiel, Electrische klokken, Kinderwagens, Scheerapparaten, Inphraphil en hoogtezon apparaten Tevens Speciale Reparatie-inrichting voor Radio, Haarden, Kachels, Rijwielen enz. Desgewenst op termijn

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1953 | | pagina 5