jgjj^WEDfrftui). ^|jgr ftAGEN 4 D.W.S.A J AX 0—2. De partijen zullen na afloop misschien van mening hebben verschild over het feit, of de einduitslag precies de verhouding in speelsterkte weergaf. Over een ding zullen ze het wel spoe dig met elkaar eens zijn geweest, nl. dat dit de slechtste derby tusséh beide rivalen was. Het begin was anders zo bemoedigend. De gastheren zagen hun eerste aanval reeds met een corner beloond en bij de tweede moest onze keeper alle krachten inspannen om zijn doel schoon te houden. Vier minuten na de start keek D.W.S. al tegen een achterstand aan, toen een ragfijne combinatie van MichelsDe Groot en Huis, laatstgenoemde na Kil te hebben gepasseerd, in schotpositie bracht en de uitlopende Richter geen kans gaf (01). Wij bleven nog even in de aanval, maar twee goede kopballen van Michels (op halve kracht) konden geen genade vinden bij de D.W.S.-doelman. De thuisclub nam het initiatief over en speciaal door Wiertz, die vooral m de tweede helft een prima partij speelde, werden in combinatie met linksbinnen Vonhoff enkele aanvallen opgezet. Reeds in dit stadium van de strijd zullen de elftalcommissieleden van D.W.S. wel tot de ontdekking zijn gekomen, dat middenvoor Loermans en linksbuiten Koot de capaciteiten van hun voor gangers niet bezaten. In de veldmeerderheid van de Spaarn- dammerdijkers zat echter weinig gevaar, daar onze midden linie, backs en keeper in prima vorm waren. Toch deden zich voor ons doel nog een paar angstige momenten voor. De actie ve en agressieve D.W.S.-middenvoor maakte het onze uit lopende doelman bij een hoge bal eens lastig. Eddie raakte het leer maar half, maar achter hem stond Krist, de centrqle figuur in onze defensie, klaar om redding te bréngen. Een droom van een kans kreeg echter linksbuiten Koot van zijn collega op de andere vleugel, Pitters. Veel van het lang niet slechte spel van deze jongeman ging verloren door slecht voor zetten. Nu kwam er een over onze gehele verdediging bij de linksbuiten. Je hoorde de gilletjes van de Ajax-dames. Koot deed echter precies wat hij niet moest doen en schoot ontzet tend hard naast. Onze aanvallen waren minder in aantal, doch beter verzorgd en de kans om de 2 op het scoringbord te brengen, miste Boskamp (geen linksbuiten) na een goede pass van De Groot. Rust 01. D.W.S. begon de tweede helft in een hoger tempo, wat ech ter na tien minuten reeds afzakte en onze hechte defensie met voor grote moeilijkheden plaatste. De oorzaak, dat de pogin gen der blauw-zwarten om de achterstand in te halen, mis lukten, lag bij hun beste voorhoedespeler Vonhoff, die niet op tijd afstand van de bal kon doen. Er bleef wel enige druk op ons doel en Pieters Graafland moest tweemaal snel reageren met uitlopen, maar er behoefde geen paniekvoetbal te worden gespeeld om deze artillerie de baas te blijven. In onze tegen aanvallen zat ook niet veel stootkracht en een 01-overwin- ning was het vermoedelijke resultaat. Omzettingen in de D.W.S.-ploeg brachten ook geen verbetering, doch plotseling hing onze zege aan een zijden draad. Bouwens viel de nu rechtsbuiten spelende Loermans in het strafschopgebied wat te stevig aan. Penalty? De waarneming van de goed leidende scheidsrechter was echter anders. Vrije schop tegen D.W.S. Kort voor het einde werd het uit een prima pass van Huis door Leeser 02. Toen wij op de Spaarndammerdijk in de mist liepen, waren wij deze klassieker, die geen klasse had gebo den, al bijna vergeten. C. E. DE V. AJAX—ZWOLSE BOYS. Toen Ajax na een bliksemoffensief met 20 leidde, leken de Zwollenaren een grote nederlaag te gemoet te gaan. Achteraf zou blijken, dat er in een zo vlot verkregen voorsprong ook een gevaar kan schuilen, want in stede van stevig door te zetten, gingen de onzen het wat kalmer aan doen en zich aan onnodige franje bezondigen. Daardoor konden de groenhemden, wier spel overigens simpel van opzet was, wat meer aan bod komen. In de tweede helft werd onze nochtans verdiende overwinning zelfs nog bedreigd. Reeds na 2 minuten plaatste Van Dijk het leer keurig naar Michels, die vervolgens goed doorzette en ondanks felle tegen stand de score opende (10). Nauwelijks was er weer afge trapt, of Leeser mocht een hoekschop nemen, waaruit Huis on gehinderd kon inkoppen (20). Na missen van Krist knalde middenvoor Dijkslag net over de lat. Boskamp speelde niet altijd geconcentreerd. Meermalen ging hij geheel overbodig een duel met een tegenspeler aan. Een achterspeler mag zich daartoe niet laten verleiden. Toen er een half uur verstreken was, kopte Haarms de bal uit een voorzet voor het Zwolse doel, waarna Michels eveneens met zijn hoofd voor de rest zorgde (30). Goede schoten van Dijkslag en rechtsbuiten Ten Velde maakte Pieters Graafland onschadelijk. Leeser wist zijn belagers heel wat keren in snel heid te kloppen, doch het effect was niet evenredig, doordat Rolf met voorgeven wel eens te lang wachtte. Dat de wedstrijd niet erg interessant was, bewijst wel het feit, dat de jongens op de staantribune bij het uittrappen van de keepers steeds „boem" riepen. Slechts enkele minuten na de hervatting had linksbinnen De Vries uit een voorzet van Ten Velde succes (31). Uit een we derom van rechts komende bal zag linksbuiten Hendriksen in vrije positie nog kans langs de buitenkant van de paal te trap pen. Aan de andere zijde bood Michels een opgelegde kans aan Van Dijk, doch deze miste grandioos. Een pass van Leeser naar Rinus resulteerde in een voorzet, waaruit onze linksbuiten vele meters over knalde. Ook Huis zocht het doel te hoog. Een boog- bal van Leeser kopte de vrij staande Michels over. Een lelijk misverstand bij een terugspeelbal kon Eddie door tijdig uitlopen nog juist oplossen. Na een goede combinatie met De Groot loste Huis een felle schuiver, die door Borgmeyer prachtig werd ge houden. Weer kwam de knikker goed voor het hok, nu van links, maar Wim mikte precies in de handen van de doelman. De gasten wisten hierna op een vrij fortuinlijke wijze hun achterstand te verkleinen. Zo ongeveer in het midden van het veld werd de bezoekers een vrije schop toegekend. Spil Duim trapte het bruine monster hoog en ver in de richting van ons heiligdom. Doordat Pieters Graafland te veel aandacht aan de twee op hem afstormende voorwaartsen besteedde, zeilde het leder over hem heen (3—2). In de resterende 25 minuten had het spel heel weinig meer te betekenen. Wel verwisselden Michels en De Groot nog van plaats, doch dit was op de uitslag van geen invloed meer. Het bezwaar van De Groot is, dat hij te weinig loopt als hij de bal niet heeft. Probeer het tempo te ver hogen, Theo! Wel gaf Van Dijk menige pass, doch de dribbles die men van een vleugelspeler mag verwachten, bleven achter wege. Michels en Huis waren ook nu de besten in de voorhoede. Haarms zat er dikwijls goed tussen, al kan zijn plaatsen nog iets zuiverder geschieden. Toegegeven moet echter worden, dat het vrijlopen onzer spelers nogal eens te wensen laat, waardoor het voor degene die de bal heeft, moeilijk is goed af te geven. Krist was wel niet in zijn D.W.S.-vorm, doch hij ruimde achter toch nog heel wat op. Van de backs was Bouwens vooral vóór de rust m.i. de beste. Behoudens die ene fout wist Eddie in fraaie stijl menige bal te keren of uit de lucht te plukken. Scheidsrechter Schot leidde zeer rustig. Ons team bestond uit: Pieters Graafland, Bouwens, Boskamp, Haarms, Krist, Bakker, Leeser, Michels, De Groot, Huis en Van Dijk. ETË. COMPETITIESTAND EERSTE KLASSE AFDELING A. N.E.C 11 7 3 1 17 Ajax 11 7 2 2 16 Haarlem 11 6 3 2 15 Wageningen 11 5 3 3 13 Leeuwarden 11 6 1 4 13 Stormvogels 11 6 1 4 13 Enschedese Boys 11 4 4 3 12 D.W.S 11 5 2 4 12 Elinkwijk 11 4 3 4 11 Heracles 11 3 4 4 10 Oosterparkers 11 3 1 7 7 11 2 3 6 7 Zwolse Boys 11 1 3 7 5 R.C.H 11 0 3 8 3

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1953 | | pagina 4