3 hebben er 23 hun schommelend domicilie in het Westen en de overige 33 in de andere districten. Volgens Bartjens dus ca. 40% voor de Westerlingen. Vervolgens bleek ons, dat in iedere afdeling de bovenste vier plaatsen werden bezet door 11 clubs uit het Westen, 3 clubs uit het Zuiden en 2 clubs uit het Oosten. Een week later lagen de cijfers iets anders, n.l. 9 W., 4 Z. en 3 O. Op de vijfde plaats stonden 3 Westelijke en 1 Oostelijke club, maardoor het gelijke aantal punten kwamen voor die étage ook nog 5 W., 1 N. en 1 O. vereniging in aanmerking. Een eenvoudig sommetje leert ons, dat op 6 December voor een eventuele „hoofdklasse" 17 clubs uit het Westen, 5 uit het Oosten, 4 uit het Zuiden en 1 uit het Noorden de beste papieren hadden. Dat wil dus zeggen een loterij met ca. 63% kans voor het Westen. Als we nu nog bedenken, dat van de overige ver enigingen in afdeling A. 6, in afdeling B. 6, in afdeling C. 8 en in afdeling D. 7 clubs nagenoeg kansloos zijn, ligt het voor de hand, dat de toekomstige bewoners van een eventuele „hoofd klasse" voornamelijk in het Westen zullen moeten worden ge zocht. Zondag 13 December was de stand als volgt: De vier best geklasseerden van iedere afd. W. 9 Z. 4 O. 3 Op de vijfde plaatsen W. 3 0.1 Op de zesde plaatsen W. 3 N. 1 Totaal kanshebbers W. 15 Z. 4 O. 4 N. 1 Mocht men er toe overgaan om midden in dit seizoen te decreteren, dat het volgend jaar een super-klasse van stapel loopt, wel, dan kan zelfs een sterveling zonder enige fantasie zich een voorstelling maken van de felheid van de strijd om de bovenste drie plaatsen, die na dit besluit losbreekt. Dat zouden we met het oog op de onderste twee plaatsen er nog best bij kunnen hebben! Gezien de kracht van de overblijvende Wes telijke eerste klassers en promoverende Westelijke tweede klas- sers, is de kans in het geheel niet denkbeeldig, dat in de komen de jaren alléén het Westen aan bod blijft. Dit ligt in ver band met het vooropgezette doel; spelpeilverbetering! -be slist niet in de bedoeling en het lijkt ons voor alle partijen verre weg het beste „het Plan" waarmede we nu opgescheept zitten en alle verdere plannen maar rustig te laten varen en „de weg terug" in te slaan. Dus zes afdelingen van tien clubs, met des noods een halve kampioenscompetitie. Zomersporten komen aan hun trek en de clubs die er behoefte aan gevoelen, kunnen weer contact opnemen met buitenlandse clubs. Op het binnen land zijn we schoon uitgekeken, maar van de buitenlanders valt het een en ander te leren. Met het oog op de kosten kunnen we in gezamenlijk overleg, tot nut van het algemeen, allicht iets bereiken. Kort geleden waren we bij een zakenrelatie in de provincie en vroegen hem lid van een prominente tweedeklasser hoe men in zijn club over een „hoofdklasse" dacht. Tot onze niet geringe verbazing begon de goede man te lachen en zijn ant woord luidde: „dat interesseert ons geen bal." Op onze vraag „hoe zo?" kregen we te horen: „We zitten hier tot aan het pla fond en of we nu eerste of tweede klasser zijn, meer dan 5000 bezoekers die komen bij iedere thuiswedstrijd krijgen we toch niet. 't Zal ons een zorg zijn als b.v. Ajax komt met een paar honderd supporters. Onze reiskosten zijn al hoog genoeg en je voelt toch zeker wel, dat we er helemaal geen behoefte aan hebben door het maken van verre reizen de post „Onkos ten" op onze balans nog meer op te voeren?" Doek! Ook een standpunt, waar iets inzit. Nou lui, prettige feestdagen en een Gelukkig Nieuwjaar. BROWN.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1953 | | pagina 3