AjaxHaarlem match met traditie heeft dan eindelijk weer eens gebracht, waar U en wij al zo lang op zaten te wachten. Goed competitie-voetbal! Als er soms nog een bewijs nodig was, dat er aan de huidige competitie-indeling flink moet worden gedokterd, dan konden we simpelweg naar deze match verwijzen. Helaas, dat bewijs is allang niet meer nodig, maar dat dokteren, tja vriendenthat's an other story! We komen er straks nog even op terug. We hadden gedacht heimelijk aan de strijd tegen de Haarlemmers de eerste plaats op de competitieladder over te houden. Het is bij die heimelijke gedachte gebleven. Haarlem had namelijk ook plannen in die richting en het heeft zelfs een baby-haar gescheeld of we waren een stuk de diepte ingetui- meld. Dat zou, gezien het spelverloop van deze strijd, bijzonder sneu voor onze ploeg zijn geweest. Een der roodbroeken vond dat schijnbaar ook en was zo attent even voor het eindsignaal een strafschop cadeau te doen. Krist werd geroepen om de Ajax-familie uit de put te halen. Een naar karwei. Gerrit veegde zijn schoen af, haalde zijn kousen op en schoot vervol gens doodbedaard langs de Haarlemse doelman. Je moet maar sterke zenuwen hebben. Haarlem, dat volgens vele voetbalverslagen en geruchten over een prima elftal beschikte, viel naar onze smaak tegen. In ieder geval hebben de roodbroeken het in de strijd tegen ons team niet voor het zeggen gehad. Integendeel! Van de aftrap af namen onze jongens het spel in handen en de Haarlem-voorhoede kwam er op een enkele gevaarlijke aan val na bijna niet aan te pas. De eens zo gevaarlijke Roozen is geen schijn of schaduw meer van wat hij vroeger was en de oud-international Groeneveld is eveneens hard achteruit gegaan. Wie er kampioen zal worden, weten wij natuurlijk niet, maar dat er met het Nijmeegse N.E.C. meer rekening zal moeten worden gehouden dan met de Haarlemmers, daar zijn we van overtuigd. De roodbroeken spelen beter voetbal, maar de Nijimegenaren hebben een enthousiaste ploeg, noudan weet U het wel. Dubbel jammer is het dan ook, dat we de strijd tegen Haar lem niet heben kunnen winnen. Kansen zijn er meer dan ge noeg geweest. Vóór de rust twee (Huis en De Groot) en na de thee ten minste drie. Zes ininuten na half time kreeg Theo een kans uit duizenden. Een simpele center naar de geheel vrij staande Van Dijk er was geen roodbroek te bekennen had voldoende geweest om doelman Snijders kansloos te laten. Onbeheerst schoot onze middenvoor in het zijnet. Een paar minuten later kreeg hij de gelegenheid zijn fout goed te maken, maar weer faalde hij jammerlijk. Een kwartier voor het einde kwam het voor ons zo fatale W/////A Directie CAREL C. KAMLAG en TOM MANDERS moment. Bij een van de sporadische uitvallen der Haarlem mers ging het in onze verdediging al te rustig toe. Doets, de rechtsbinnen der gasten, kreeg de bal vrij en schoot meteen op ons doel. Eddie, die weer éen behoorlijke wedstrijd speelde, stompte de bal terug, precies voor de voeten van de Haarlem mer en nu was het raak. Ontmoedigd speelde onze ploeg ver der. We leken verloren. Deeser, zwaar gehandicapt door een knots van een negenoog, wilde er echter niet in geloven. Hij perste er een sprint uit, die een hoekschop opleverde. Met een keurige boog plaatste Rolf de bal voor het doel. Er vloeide het bekende knokkie om de bal uit voort. De ver opgedrongen Bouwens wilde er een einde aan maken. Hard schoot Co de bal in of er naast Boeree hield er zijn hand voor. Dat mocht niet van de „Grote Karei''. Penalty!!, juichten wij. Wat Gerrit Krist toen uithaalde, weet U al. Of Haarlem geheel volledig was, weten wij niet. De beste man uit de ploeg vonden wij De Voogd, de international Oden- thal zeer zwak en de rechtervleugel prima. Bij ons speelden Krist, Bouwens, Haarms, Bakker en Boskamp een goede partij. Michels minder op dreef dan tegen Be Quick was met Huis (vóór de rust) de beste uit de voorhoede. Van Dijk en Leeser hielden het spel vaak nodeloos op, waardoor het tempo gedrukt werd. Over De Groot vertelden wij U al het een en ander. Een volgende keer meer succes, Theo! Aan de strijd tegen Haarlem namen deel: Pieters Graaf land, Bouwens, Boskamp, Haarms, Krist, Bakker, Leeser, Michels, De Groot, Huis en Van Dijk. Na afloop van de wedstrijd hielden vele prominenten de heren dr Tetzner, dr Posthuma, Kruiver, Van Balen Blanken, Dick Bessem, Dick van Rijn e.a. een gezellig praatje. Ieder een het er over eens een behoorlijke match te hebben gezien en het gelijke spel wel de juiste uitslag. Voor de zoveelste maal met een tikkeltje trots geconstateerd, dat de bestuurskamer van ons stadion zich toch bij uitstek leent voor de ontvangst van gasten. Van Frans Couton en Jan de Boer enthousiaste verhalen gehoord over de strijd van het jaar, EngelandHongarije (de Hongaren speelden een pietsie beter dan ons eerste elftal in zijn beste jaren). Als clubbladmannetje een redactioneel visje uit gegooid om EngelsHongaars kabeljauwtje te vangen. Het visje wel aangebeten, maar helaas weer laten zwemmen, zodat U geen vakkundig relaas van de grote strijd in ons blad zult vinden. Jammer, maarwe geven de moed niet op. Misschien in het volgende blad Met dr Posthuma een babbeltje over Italiaans voetbal. De „doe" had tijdens een reisje door Italië voor een paar lieve bur germanszakcenten hoe die macaroni-eters om de veertien dagen de lires bij elkander schrapen om aan een plaatsbewijs te komen, was hem een raadsel een paar ploegen Italiaanse dwangarbeiders-van-de-bal aan het werk gezien. Hoe hij het vond, leest U elders in dit blad, want we hebben natuurlijk een poging gewaagd om de sportieve dokter (voetbal, boksen, paardrijden) in zijn pen te jagen. Dat is ons dus gelukt en 'de dokter van deze plaats alsnog onze hartelijke dank voor de ge slaagde operatie. Verder met hem in debat getreden over de voetbalvraag van de dag, n.l. „hoofdklasse" ja of neen? Als onze mening te ken nen gegeven, alleen heil te zien in de oude toestand, dus het Westen bij het Westen enz. enhet snoeimes diep in de over schrijvingsbepalingen. Van dat, wat we nu hebben, zijn we alleen maar beroerder geworden en zullen we onzes inziens nooit en te nimmer beter worden. De dokter het in de verste verte niet met ons eens en naar zijn mening ons standpunt uiterst egoïstisch. Volgens hem zullen de clubs uit de andere districten (vooral Noord en Oost) door het contact met het Westen uiteindelijk beter gaan voetballen (dat geloven wij nou net helemaal niet) en door het instellen van een „hoofdklasse" dus een zeer strenge selectie eerlang het zo diep gezonken spelpeil stijgen. Tot slot nog tegengeworpen, dat door het de graderen van vier clubs uit een eventuele hoofdklasse, de strijd om het behoud per slot van rekening zijn we mensen en menen wij, dat niets menselijks ons vreemd is nog veel fel ler zou worden en bijgevolg van alle goede bedoelingen geen stuiver of nog minder terecht kwam. Zonder nader tot elkander gekomen te zijn en met de uitnodiging zijn visie betreffende deze materie eens op papier te zetten clubbladlieden zijn erg lastig afscheid genomen. 4 Maandagavond in de sportrubriek van „Het Parool" de sco res en standen der eerste klassers eens bekeken en in eens op het idee gekomen om te gaan rekenen. Van de 56 clubs, die het praedicaat E.K. voeren of ze het zijn laten we in het midden

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1953 | | pagina 2