Van het Secretariaat Hartelijke Gelukwensen Wat de Hongaren er zelf van vertellen 14 Adspiranten 6: De Spartaan 4 8 8 0 0 16 T.O.G. 3 8 6 0 2 12 D.W.V. 7 7 4 2 1 10 Ajax 9 4 2 3 10 Watergraafsmeer 4 8 3 2 3 8 V.V.A. 5 10 2 2 6 6 De Vole wijekers 8 1 1 6 3 Swift 5 8 0 1 7 1 ranten 7: Ajax 9 7 1 1 15 O.V.V.O. 4 8 6 1 1 13 De Spartaan 5 8 6 1 1 13 Zeeburgia 6 9 5 0 4 10 Watergraafsmeer 5 7 4 1 2 9 D.W.V. 8 9 2 0 7 4 De Vole wijekers 9 2 0 7 4 V.V.A. 6 9 1 0 8 2 Het is jammer, dat we deze staat niet up to date hebben kunnen samenstellen, maar daar er in de laatste weken zeer goede resultaten zijn bereikt, zal er in de posities die de Ajax- elftallen innemen, niet veel gewijzigd zijn. Tot de volgende keer, jongens ONZE EERSTE KAMPIOEN IS ER. Zondag 13 December j.l. zijn onze adspiranten 3 er door een 40 overwinning in de uitwedstrijd tegen Watergraafsmeer adsp. 2 in geslaagd op de eretitel beslag te leggen. Het zegevierende team, dat invallers telde voor T. Moos, J. Vonk en A. Arends, bestond uit: D. Boering W. Pelser Wiesener Schuurman Grosman v. Boxtel N. Kuiper Wiertz K. Moos J. Ensing E.v.d. Velde Jongens, van harte gefeliciteerd met het fraaie kampioen schap, dat zonder verliespunten werd behaald P. VAN OS. Voorgesteld als adspirant: A. M. Faber, A. Fernhout, M. P. Jaspers, J. C. Molenaar. Voorgesteld als welp: W. C. Nagel, A. L. H. Brakel, A. C. Brouwer, C. J. Molenaar, B. Nieuwenhuyse, H. Schulz. GEVONDEN. In een der kleedkamers is een zo goed als nieuwe wollen handschoen gevonden. Deze is terug te bekomen aan het buffet bij de heer Boudri. Verloofd: Johanna Lutterhof en Cor Geelhuizen. Verloofd: Ada Denekamp en Henk Michels. Geboren: De heer en mevrouw C. J. van Dijk E. L. van DijkMeyer geven met grote blijdschap kennis van de geboorte van hun zoon Hans Philip. Schihin, de bekende voetbalredacteur van Sport-Zürich, die al een lange reeks van jaren de wereld rondtrekt voor voetbal, reisde naar Obergurgl in Tirol (een van de mooiste plekjes van de wereld.we waren er 37 jaar geleden nog!), waar hij de Oostenrijkse collega's uitvoerig moest inlichten over de organisatie van het wereldkampioenschap voetbal, dat in 1954 in zijn vaderland wordt ge organiseerd. Op de heenreis in de restauratiewagen zag hij een vrolijk gezelschap bijeen. Het waren de Hongaarse voetballers, die in Wembley de Britten met 63 aan hun zegekar bonden. Sdhihin had de Hongaren in Londen al ontmoet en het ijs was dan ook gauw gebroken. De grootste verrassing van de Hongaren was het gemak waarmee de Engelsen geslagen konden worden. Van een „gevecht" was geen moment sprake geweest en practisch kon al na de eerste goal, en zeker na een minuut of tien, vastgesteld worden, dat de Engelsen geen kans kregen. Afgezien van ploegverband en van tactische spelopbouw was het bepaald verrassend hoe gemakkelijk de Engelsen met individuele acties te passeren waren. Van de schijnbewegingen der Hongaren begrepen zij zelden iets en als zij het door hadden,, waren zij meestal te langzaam om te kunnen reageren. Wij hebben ons werkelijk over deze individuele tekort komingen van nagenoeg de gehele ploeg van Engeland verbaasd. Dat is niet zo eenvoudig. Dat is een technische tekortkoming die niet maar van vandaag op morgen te verhelpen is. De Engelse aanval werd met drie goals te hoog beloond. Volgens de Hongaren was de achterhoede van Hongarije niet in topvorm, wat gedurende de training al zorgen gewekt had. De Hongaren hadden sterk de indruk, dat het Engelse spel leed onder de druk dat zij te veel ingesteld worden op „hartes Fachling", fors, gedurfd voetbal. Dat is verkeerd. Zij moeten terug naar het fijnere voetbal, waarin tempo en techniek, het grote meesterschap met de bal en voorts een tactisch inzicht in de spelsituaties onmiddellijk uitgebuit worden. J. HOVEN.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1953 | | pagina 14