SPORT Jeugdvoetbal Goede prestaties 12 „Het mooie weer houdt aan" is de titel van een prettig ge schreven, interessant vacantie-reisverhaal. Na het lezen van deze van waardering getuigende recensie zal men allicht ver wachten, dat we dit boek aan een beschouwing gaan onderwer pen en ons reeds in spanning afwachtend jonge volkje met de daarin beleefde avonturen kennis doen maken. Niets is evenwel minder waar. Daar de titel zo uitermate past als weergave van onze mening over het in de laatste weken genoten fraaie weer hebben wij hem in onze aanhef vermeld. Ofschoon de vacantie- tijd reeds lang achter de rug is, zou ons toch haast opnieuw de lust bekruipen er nog eens een paar dagen op uit te trekken om nog wat extra te genieten van de vrije natuur en te profiteren van de zeldzaam zachte weersomstandigheden, waaraan we in ons grillige klimaat, althans in dit jaargetij, in het geheel niet gewend zijn. In voorafgaande jaren, als regen of wind dan wel sneeuw en ijs de boventoon voerden, is deze gedachte nimmer bij ons opgekomen en we zullen er ook nu maar niet al te lang bij stilstaan, want we kunnen bij voorbaat wel aannemen, dat een en ander ongetwijfeld tot de wensdromen zal blijven behoren. Dit neemt echter niet weg, dat we zeer tevreden zijn over de houding der weergoden, die tot nu toe geen enkele spaak in het voetbalrad hebben gestoken, dat dan ook op volle toeren heeft gedraaid, tot vreugde van allen die iéts met de voetbalsport te maken hebben. Ook de training is er wèl bij gevaren, want de genen die zich anders wel eens lieten afschrikken door de min der gunstige weersgesteldheid, zijn nu geregeld op het appèl verschenen en hebben ook profijt kunnen trekken van de voor lichting van Walter Crook, die daarbij de conditietraining, als een belangrijke factor, niet verzuimt toe te passen. Al met al heeft het mooie weer, dat naar we hopen nog enige tijd zal aanhouden, zijn voordelen opgeleverd en er zeer zeker toe bij gedragen, dat op de verrichtingen van onze elftallen met vol doening kan worden teruggezien. Dat er van onze 10 elftallen, na het spelen van 10 tot 12 wedstrijden, nog 5 ongeslagen zijn, bewijst wel, dat er ook dit jaar met onze rood-witte shirtdragers rekening zal moeten worden gehouden. We zijn vooral benieuwd te weten, met welke clubelftallen onze juniores 1 en adspiran- ten 1, die onder bovenstaande categorie vallen, zullen worden ingedeeld, daar het voornemen, te gelegener tijd tot schifting over te gaan, nu wel spoedig tot uitvoering zal komen. Maar dan zal de tijd voorbij zijn, dat Drewes en zijn mannen met 14 en 150 winnen; dan zullen Van der Werf en zijn makkers alle zeilen moeten bijzetten om in de kopgroep te komen en daarin te blijven. Elke misstap zal dan funest zijn, want dan komen de sterkste ploegen tegen elkaar uit en iedere wedstrijd zal als een kamp der Titanen moeten worden beschouwd. We hebben ech ter vertrouwen in onze jeugd. Meermalen hebben zij bewezen hun beste spel te spelen tegen de sterkste tegenstanders. We zijn er van overtuigd, dat dit ook nu het geval zal zijn. Jongens, zet jullie beste beentje voor en zorgt er voor, dat Ajax niet alleen in de voorste gelederen eindigt, maar ook voor de eerste zijn slechts mogelijk als U in het bezit bent van een perfecte lichamelijke conditie en uitsteken <1 schoeisel en kleding (Leo v. d. Kar) weet wat U nodig heeft Ceintuurbaan 149-153 Telefoon 28987 tegenover Rialto theater prijs in aanmerking komt! Daar heeft Sint Nicolaas, die ons Zaterdag 5 December met zijn bezoek vereerde, ook op gezin speeld en allen nog eens bijzonder op het hart gedrukt de Ajax- vaan in alle opzichten te dienen en hoog te houden. Onze jeug dige Ajacieden, vooral de kleinsten, hebben de goede Sint met grote vreugde begroet en al waren er dan ook enkelen, die voor zijn rechterstoel moesten verschijnen, in het algemeen was de Bisschop over hun gedrag en spel tevreden, hetgeen tot uiting kwam in met gulle hand gegeven beloningen. M. Volkers Jr., Helffer en een beroepsmusicus zorgden voor toepasselijke mu ziek. Piet Paternotte, als steeds de trouwe medewerker, hield met zijn assistenten de jeugd op aangename wijze bezig. Aan versnaperingen was er evenmin gebrek, mede dank zii de bij dragen van de heren Boudri (V.A.M.I.) en De Boer. Pieterman knecht was eveneens in een bijzonder goede bui en strooide de pepernoten met kwistige hand. Bij het vertrek van het Hoge Gezelschap hadden de aanwezige dames van de schoorsteen- beklimmer ook nog een souvenir in ontvangst te nemen. Vreemd genoeg waren zij daar niet erg op gesteld, maar door aanhouden van Zwarte Piet werd dit, uit beleefdheid, ten slotte maar aan vaard. Het was een zeer geslaagde feestmiddag. (Een woord van dank aan bestuur en Jeugdcommissie mag hier evenmin ontbreken. Red. A.N.) Dat het bezoek van Santa Claus goede vruchten heeft afge worpen, blijkt wel uit het feit, dat er de volgende dag geen enkele wedstrijd werd verloren en slechts één gelijk spel moest worden genoteerd. Thans zullen wij tot het zakelijke gedeelte van ons verslag overgaan. In de afgelopen vier weken werden er door onze jon gens in totaal 31 wedstrijden gespeeld; daarvan werden er 24 gewonnen, 2 gelijk gespeeld en 5 verloren. Er werden 172 doel punten gescoord, terwijl onze keepers 33 maal het nakijken hadden. Juniores 1 maakte geen fout en sleepte 8 winstpunten in de wacht. V.V.A. werd met 6—0, D.C.G. met 5—1, R.K.V.V.A. met 151 en D.W.V. met 31 verslagen. In laatstgenoemde, moei lijke wedstrijd, hebben de invallers voor Arie Worst en Theo Kapper, n.l. Lodewijk Dollee en Rob Tielrooy, het hunne tot deze zwaar bevochten zege bijgedragen. Juniores 2 deed het iets minder goed en moest eenmaal in het zand bijten; Blauw Wit was hier de triomfator. De uitslagen waren: AjaxD.W.S. 70, De VolewijckersAjax 110 en AjaxBlauw Wit 35. De achterhoede van ons elftal liet in laatstgenoemde wedstrijd nog al eens een steek vallen. Vooral Bennie Bos, die we de laatste maanden slechts sporadisch op de training zagen, schoot meer dan eens in snelheid en balbehan deling tekort. Rust roest, Bennie, vergeet dat niet! Juniores 3 heeft deze maand zijn eerste verliespunt te boeken gehad. Van Zeeburgia werd met 52 en van Heemskerk 2 met 211 gewonnen. V.V.A. wist onze jongens echter een gelijk spel (44) af te dwingen. Ook hier toont de achterhoede een enkele zwakke plek. De voorhoede heeft wel laten zien, dat zij doel punten kan maken. Adspiranten 1 heeft drie achtereenvolgende overwinningen behaald. De zege op V.V.A. was evenwel lange tijd twijfelachtig, maar de 10 voorsprong werd gehandhaafd en bleek ten slotte toch voldoende te zijn. De overige resultaten waren: Ajax Z.F.C. 41 en AjaxWatergraafsmeer 50. Adspiranten 2, dat niet minder dan vier overwinningen be vocht, moest door onvoorziene omstandigheden de wedstrijd tegen N.F.C. met 10 man en ten slotte met 9 man uitspelen. Niettemin hebben Wim Jesse en zijn dapperen de Zege uit het vuur gesleept. Bravo, jongens, jullie zijn blijkbaar voor geen klein geruchtje vervaard! De returnwedstrijd tegen Blauw Wit werd met dezelfde cijfers (21) gewonnen als waarmede de uitwedstrijd verloren werd. Schinkelhaven kreeg met 70, D.W.S. met 40 en N.F.C. met 21 klop. Adspiranten 3 speelde slechts twee wedstrijden. Deze lever den echter een 230 score op. Aanvoerder Bob Grosman en zijn medespelers maken de goaltjes schijnbaar aan de lopende band. Vooral Nico Kuiper heeft er de laatste tijd schik in. Nog een beetje meer komen trainen, Nico! Met nog wat meer techniek zal je het nog ver kunnen schoppen. De slachtoffers van dit elftal waren A.F.C. en D.W.V., die met 110 resp. 120 ver loren. Adspiranten 4, met captain Johnnie de Boer, toonde zich al even ongenaakbaar. Ook dit elftal heeft reeds een prachtige staat van dienst en wist nu weer in twee wedstrijden 200 op het scoringbord te toveren. O.V.V.O. en De Volewijckers moes ten nu het trotse hoofd voor hen buigen; 150 en 50 zijn Manfield Hotspur schoenen Engels Import Wist U dat wij een speciale afdeling hebben voor le klas sportieve kleding Voor Uw wintersportreis slaagt U bij ons stellig

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1953 | | pagina 12