MAX SMEER Voor Dames- en Herenstoffen Verzekering 1 lage prijzen Sint Antoniesbreestraat 98 Teief. 43363 10 maar tot de vooroorlogse wereldsuccessen komt ons land niet meer. En generaal wil ik je overigens over al die door jou ge noemde sporten wel het volgende zeggen, maar dan ook strikt vertrouwelijk. Ik was bij de Olympische Spelen in Londen en in Helsinki en heb daar zeer veel titels zien winnen in heel wat sporten, maar ik ben er zeker van, dat ik heel wat lieden heb zien zegevieren die zeker nooit aan onze eisen betreffen de amateurs zouden voldoen. Zodat ik maar zéjggen wil, zou er toch iets moeten gebeuren om weer tot grote sportsucces- sen te geraken? De resultaten van ons eerste zijn de laatste weken weer dik in orde. Na Haarlem de derby tegen D.W.S. gewonnen. Nu die club uit Nijmegen even Neccen, dan gaan wij met vertrouwen de verdere Nee aan Nec-race om het afdelingskampioenschap tegemoet. Er zit weer een beste kans in. De wedstrijd tegen Haarlem heb ik gezien. Eerlijk gezegd vond ik het niet zo groots als vele van mijn vrienden deden voorkomen. Het was een gezellige, spannende partij voetbal, maar men komt er zo vaak toe om spannende wedstrijden met goede wedstrijden te verwisselen. Ajax was m.i. een tikje sterker, maar had toch ook nog een paar zwakke punten. Wat mij hier te lande steeds zo sterk opvalt, is niet zo zeer het slechte plaatsen als wel het onvoldoende vrijlopen van de spelers. Niet alle elf spelen de volle negentig minuten mee. Ik geloof dat men door dit te verbeteren al een stuk op de goede weg is. Scheidsrechter Karei v. d. Meer vond ik opvallend goed, vooral bij het toe passen van de voordeelregel. Zijn marineblauwe pull over met witte strepen vond ik ook prachtig. Alleen had hij moeten weten, dat cognac en anthracietgrijs de modekleuren zijn voor dit seizoen. Verder allemaal prettige Kerstdagen en een voorspoedig 1954. JAMES Daar de viering van het Sint Nicolaasfeest bij ons dit jaar slechts uit wat klein schoenwerk bestond en wij de verjaardag van de goedheiligman niet achteloos voorbij wilden laten gaan, hadden mijn wouw en ik besloten het vieren van des grijsaards feest in een bioscoop te doen plaatsvinden. Nadat ik op z'n Zondags gekleed was en onze hond Pom- pernickel met een stuk taai-uit-de-schoen in zijn mand had gewerkt, doolde ik de gang door in afwachting van het tijd stip waarop mijn gade haar hoed zo had geplaatst als door een zekere Fath is voorgeschreven. Juist toen ik voor de derde maal op enige spoed wilde aandringen omdat wij anders het nieuws zouden missen, ging de bel. Tot mijn grote verrassing bleek de bellist Oom Frits te zijn, en terwijl dit familielid van moederszijde bezig is op de hem eigen luidruchtige wijze de trap op te stommelen, haast ik mij hem aan U voor te stellen. Oom Frits behoort tot het type mensen die, of nooit komen, of op de gekste dagen voor je neus staan. Bovendien weet je nooit van te voren wat het voor een avond wordt, want de ene keer geeft hij de première van een paar scheurbuikver- wekkende moppen en bij een andere gelegenhe'd begint hij direct na zijn binnenkomst de zaag te zetten in een serieuze boom, die hij nog niet heeft doorgezaagd als hij een geeuwen de familie in de prille ochtendstond achterlaat. Inmiddels is Oom Frits bovengekomen en haasten mijn vrouw en ik ons hem te verzekeren dat het zo leuk is dat hij is gekomen, want dat we juist niets aan Sinterklaas doen. Toen hij van zijn garderobe was ontdaan en zuchtend in onze leunstoel zakte, pijnigde ik mijn hersens om een goede mop te ontdekken uit angst dat het vanavond weer een boomavond zou worden. Oom Frits was mij echter voor want hij had iets moppigs te vertellen. Zijn gezicht vertoonde echter geen enkel spoor van luimigheid en wij wachtten dan ook in spanning op wat er komen zou. Nu was het een mop en een goede ook al is het een ver drietige. Oom Frits is namelijk op zoek naar een levensverzekerings maatschappij welke zijn leven wil verzekeren. Nadat ik drie maal misgeraden had, vertelde hij mij dat hij bij 17 verzeke ringsmaatschappijen nul op het request had gekregen. De laatste maatschappij weigerde hem zelfs te verzekeren toen Oom Frits in zijn wanhoop aanbood een dubbele premie te betalen. Ik snapte er niets van, Oom Frits, een goeierd als er weinigen zijn, wilde men niet verzekeren! Zijn beroep is ook geen beletsel want hij is van professie doodkistenmaker (hij staat bekend om zijn conisch gezwaluwde doodkisten, enig in den lande!) en dus vroeg ik hem waar het in zat dat men geen verzekering op zijn leven wilde afsluiten. „In mijn hobby, jongen, anders niets." Daar ik van Oom Frits alleen zijn vlinder verzameling kende en ik daar niets gevaarlijks in zag, beschreven mijn wenkbrauwen de vragen de boog en mijn handen het gebaar van onuitgesproken ver twijfeling. „Oom Frits, ik schenk U een borrel, maar schenkt U dan klare wijn, want het gaat mij boven de muts waarom men een eerzaam doodkistenmaker annex vlinder verzamelaar niet wil verzekeren." Oom Frits keek mij verbouwereerd aan en zei: „Maar jon gen, het gaat niet om de doodkisten of de vlinders, maar om mijn Zondags plezier." „Kijk, hier staat het" en hij haalde een brief te voorschijn van de „Groot Zuid-Limburgse van 1672en citeerde: „Tot onze spijt is het ons niet mogelijk ver zekeringen af te sluiten op het leven van leeuwentemmers en op dat van mensen, die er een liefhebberij op na houden waar mede onze maatschappij te grote risico's loopt." Triomfantelijk keek hij ons aan en riep: „Zie je het nu, zelfs de Groot Zuid-Limburgse van 1672" durft het niet aan en dat alleen omdat ik scheidsrechter ben." SNIESMANS. Overgenomen uit de A.P.G.S.-Kroniek

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1953 | | pagina 10