Brief van James 5 moeite hield hij zich nog staande, doch een dreun van Huis in de bovenhoek was hem te geleerd, zodat de kostbare voorsprong weg was. En toen hij even later oog in oog met Draayer stond, kon hij de hoop op het meenemen van één puntje afschrij ven. Een keihard schot sloeg hem kansloos. Dat een naar de zege hunkerend Ajax de Volendammers niets meer toestond, valt te begrijpen. Met een 21-nederlaag konden dezen de dijk, de netten en de haven weer opzoeken. Tegen U.V.V. 2 verloren we dik. Liefst met 14. Als troost kunnen we vermelden, dat het heus zo slecht niet was, maar door het missen van dotjes van kansen ging de winst naar de Utrechtenaren. De eerste plaats zijn we door deze nederlaag kwijt. D.W.S. 2 heeft de leiding met één punt voorsprong. Daar valt aan te tornen, luitjes. We rekenen op jullie. Ajax 3 verloor op eigen veld van Velox 2 (13). Daar ver telt collega Van Tuyl iets van. Hier komt het. De paar weken rust bleken ons derde elftal geen goed te hebben gedaan, want het tegen Velox 2 vertoonde spel was pover, vooral in de eerste helft. Er werd aan onze kant veel te peuterig gespeeld, terwijl het tempo zeer laag was. Ook in tactisch opzicht waren er heel wat tekortkomingen. Meer dan eens stonden beide backs en de spil op één lijn. De Utrechtenaren hadden enkele niet meer zo heel jonge spelers in hun gelederen, die overigens nog tot de besten behoorden. Door de snelle, overrompelende aanvallen der geel zwarten kwam ons doel dikwijls onder druk te staan. Vooral de rechtsbuiten kon nog goed uit de voeten komen en had een groot aandeel in de zege van zijn ploeg. De tweede goal der gasten ontstond uit een dekkingsfout. Ongeveer vijf meter van de hoekvlag wierp een speler van Velox de bal over onze achterspelers naar een geheel vrij staande clubgenoot, wiens voorzet in een doelpunt eindigde. Keeper Van 't Kruys dient vooral op uittrappen te oefenen. Na de rust was Ajax meestentijds in het offensief, al waren de uitvallen der bezoekers stellig niet van gevaar ontbloot. Deels door de goede afweer der Utrechtse verdediging met de spil aan het hoofd deels door veel pech konden de onzen hun meerderheid slechts in één treffer uitdrukken. Vooral een kopbal van rechtsbuiten Dukker had een beter lot verdiend. Ook ons heiligdom ontkwam enkele keren nauwelijks aan een doorboring. Toch had de tegenpartij nog eenmaal reden tot juichen. Een buitenspel staande Velox-man ontving het leder via linksachter Van Dijk en liet vervolgens het net trillen (13)iets te veel, doch niet onverdiend. Mannen van de drie, bij een volgende gelegenheid hoop ik een rooskleuriger verslag te kunnen geven. Zet 'm op! Ajax 4 hield zich haaks. Om D.W.V. 2 oud-reserve-eerste- klasser op eigen terrein een punt afhandig te maken, valt niet mee. Onze boys speelden het klaar. Knap werk! Niettegen staande de zware afdeling geloven we wel, dat onze vierde- elftallers het redden. Volhouden, mannen! Op ons hoofdveld leed het vierde elftal tegen De Vole- wijckers 2 een onverdiende 21 nederlaag. Na 7 minuten gaf Waayer ons de leiding, doch de linksbui ten der gasten zorgde voor de gelijkmaker. Ook na de rust was ons team zeker niet minder. Individueel waren onze jongens zelfs een tikje beter. Jammer, dat enkele voorwaartsen niet over een snelle start beschikken. De groen-witte doelman haalde er heel wat moeilijke ballen uit, doch zou toch nog enkele malen zijn gepasseerd, als zijn backs niet op zeer fraaie wijze op de doellijn redding hadden gebracht. Ook onze goal ontsnapte een keer aan ernstig gevaar. Het was voor Timp c.s. wel bijzonder sneu, dat twee minu ten vóór het einde een tam schot via een der backs langs keeper Kluft verdween. Een gelijk spel zou de verhouding in ieder geval beter hebben weergegeven. Vooral linksback Geel huizen en spil Veen kunnen op een goede wedstrijd terugzien. BROWN. Amsterdam, 10 Nov. 1953. Beste Brown Je laatste stukje was nu echt gezellig en ik haast mij hierop even te antwoorden. Ik had je inmiddels wel kunnen schrijven, doch ik was af wezig en geloof toch, dat het voor het zieleheil van sommige clubvrienden beter is als ik mijn memoires in Amsterdam in de trambus mik. Weet je Brown, je krijgt zo'n gedrang van post uit verre landen en het alleenvertoningsrecht dat ik meende te hebben, raakt dan ook maar in het gedrang. Overigens moet je dat gereis van mij toch niet geheel mis verstaan. De ondergrond van alles is toch nog altijd, dat ik mijn biefstuk met aardappelen in veiligheid moet brengen; de ene peutert daarvoor in plan Zuid, een tweede maakt de pro vincie Utrecht onveilig en nummer drie zal het een beetje over de grens moeten zoeken. C'est la vie, Frederique! Tenslotte kan ik het ook niet helpen, dat een kleine dertig jaar geleden twee sollicitaties van mij, n.l. bij de Posterijen en bij de Belas tingen, zonder succes zijn gebleven, anders had ik het nu ook voor elkaar; 's avonds na 5 uur geen zorg en over een paar jaar maar lekker vissen en je pensioen over de giro. Maar ja, Frits, dat was voor mij niet weggelegd. Als ik het goed heb, zal dat bij jou wel precies hetzelfde zijn; dus reizen en trek ken maar in groter of kleiner bestek. Die brief van Adé helemaal uit Gent vond ik prima. In grote lijnen bekijkt hij het zuiver. Als Ajax-man ben ik het volkomen met hem eens; alleen ben ik bang dat die tweede en derde-klassers het niet zo prettig zullen vinden. Wat ik persoonlijk niet zo leuk van Adé vind, is, dat hij schrijft over „het profgedrens van James e.a." en later „dat James Co. iets willen suggereren". Hoe heb ik het nu? We praten bijna niet meer over al dat soort dingen en dan krijg je daar plot seling weer zo'n dreun onder de gordel. Laat ik nu nogmaals en, naar ik hoop, voor het laatst vertellen, dat prof-voetbal en alles wat daarmee samen hangt, mij niet interesseert (alleen geloof ik, dat het meer oprechte verhoudingen geeft), en precies zo denk ik over een hoofdklasse, de overschrijvings bepalingen etc. Ik ben alleen de discussie begonnenomdat het beduveld gaat en er iets moet gebeuren, aangezien stil stand achteruitgang is, en omdat iets wat krom is nu eenmaal niet recht kan worden door er alleen maar naar te kijken en door de mensen die iets willen ondernemen opzij te schuiven. Wat die 300.000 voetballers betreft, over wie jij schrijft Frits, gelijk heb je. Daar is geen speld tussen te krijgen; die be langen gaan voor alles. Maar als je nu leest, dat het ledental van de K.N.V.B. terug loopt, zal je moeten toegeven, dat je opmerking ook niet volledig was. Wedstrijden zoals hier in doorsnee in Nederland gespeeld worden, zijn geen propaganda meer voor voetbal. Laten we daarbij niet uit het oog verliezen, dat er andere sporten zijn die in ledental met sprongen voor uitgaan. Als zakenman kom je er dan toe te zeggen: „de zaak zit scheef, we moeten overstag". Erg veel respect heb ik gekregen(?) voor voorzitter Marius Koolhaas, die de pers durft zeggen: „vroeger was ik tegen een hoofdklasse, maar ik heb mijn mening herzien". Zo hoort het, iemand die zijn mening durft herzien, verdient het res pect van ieder weldenkend mens en daarom zal het misschien in Den Haag ook nog wel eens gaan dagen. Met belangstelling heb ik de Wilde avonturen van ons vis- college gelezen. Als een van de oud-oprichters van dit nobele stel leugenaars en zwendelaars spijt het mij toch wel heel erg, dat ik er niet bij was. Ik hoop, dat het de levendige be langstelling van Levendig heeft om mij t.z.t. tijdig te berich ten; dan zal ik zeker mijn uiterste best doen dicht bij honk te blijven. Het eerste is weer vrij dicht naar de kop gerukt en ik ge loof wel, dat er in dit soort moord-en-brand-competities van alles mogelijk is. Iedereen kraakt iedereen en dat houdt er in ieder geval de spanning in. Als het fraaie weer nu ook maar op de week-ends blijft aanhouden, lijkt het mij in ieder geval gezellig toeven langs de witte lijnen. Dan is het leven voor Ferry ook zoet als de voorburg van de concurrentie. Nu Frits, ik hoop je nu werkelijk eens van dichtbij te mogen bekijken. Jammer dat jullie alleen maar personen met eigen wild te dineren vragen, anders was ik misschien al eens langs gelopen. Maar in ieder geval tot spoedig ziens, de hartelijke groeten aan alle bekenden en natuurlijk de speciale groeten op de Molenkade. Je ex-collega die het clubblad zo graag als het visitekaartje van onze vereniging blijft zien. JAMES.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1953 | | pagina 5