F. DAZERT Paleisstraat 3 ENGELS SCHOEISEL Reserve-elftallen K.N.V.B. 4 op Zondagmiddag zo tegen half vijf of tegen zes uur op Hil versum af en gij weet de nieuwste nieuwtjes op het gebied der onsportiviteit. Grijp op Maandagmorgen een ochtendblad en tien tegen één, dat U kond wordt gedaan van voetbalheren, die getornd hebben aan de gezondheid van sportbroeders, die zij misschien voor het eerst van hun leven zagen. Sportvrienden, met de klemtoon op vrienden, tegen wie of was het mis schien met wie? ze volgens de plannen eens écht gezellig zouden voetballen. Ook in clubbladen lezen we zo nu en dan, dat er reuze pret is geweest, maarin die bladen bleven we tot nu toe een enkele uitzondering daargelaten sportief. Van de week hebben we, helaas, onze ogen toch even moeten uitwrijven. In het clubblad van W.V.V. schreef de heer ZNAB, sportjournalist van professie en erelid van drie verenigingen, het volgende: „Wij voor ons kijken in de uitslagenlijsten van tweede en derde klasse altijd even naar de resultaten van Robur et Velocitas, Z.A.C. en U.D., die we in onze Vitessejaren zo goed hebben leren kennen, naar de prestaties van Frisia als oude fanatieke tegenpartij van W.V.V. in de Wilhelminabaanperiode, en naar S.D.W. en J.O.S. als Amsterdamse derde klassers, waaraan we alle goeds toewensen. Het doet ons altijd genoe gen, als dat halve dozijntje oude bekenden gewonnen heeft, evenzeer als het ons genoegen doet wanneer A.F.C. en De Meer verloren hebben, omdat de opvattingen omtrent sportiviteit, die men in deze beide Amsterdamse clubs heeft, nu niet be paald de onze zijn." („Hap," zei Le Marché.) Over sportiviteit gesproken! Zover zijn we dus al afgezakt. Ook op papier wordt na getrapt. Door een erelid nog wel. Misselijk! Zouden we er niet verstandiger aan doen, de hele beweging te liquideren? Zondagavond laat nog even een telefoontje over de succes volle match tegen Be Quick, Groningen. Bestuurslid Vunde- rink aan de draad en natuurlijk in de beste stemming over de binnengehaalde twee punten. Over het vertoonde spel beslist niet in de wolken. Leeser en Michels prima, Theo de Groot (twee goals) iets minder en Eddy voor de rust zwak, daarna uitstekend. Linkervleugel, Van Dijk (twee doelpunten), Huis, onder de maat, soms ver, en halflinie ook niet in gewone doen. Van beide backs Van Mourik veruit de beste. Grensrechter Woltering een heel beste beurt, door een over het hoofd ge zien doelpunt in nadeel van Be Quick door ref te laten toekennen. Warm applaus van Gronings publiek. Voor de goede orde; het scoringbord wees op dat moment 00 aan. Well done, Jan! De nog ontbrekende goal scoorde Leeser. Het was nummer twee; de eerste had Theo uit een pass van Rinus ge maakt. Ook nummer drie nam Theo voor zijn rekening. Een prachtige kopbal. Vier en vijf kwamen dus van de voet van Gé van Dijk, waarmee de zaak rond is. Voor het archief: in Groningen werd Be Quick verslagen door Pieters Graafland, Van Mourik, Boskamp, Haarms, Krist, Bouwens, Leeser, Michels, De Groot, Huis en Van Dijk. We worden oud! Onze collega-redacteur, de kleine man met de grote sigaren (goede), wordt deze maand een halve eeuw. Wij feliciteren hem (en natuurlijk ook zijn vrouw en kinders) daar van harte mee en wensen onze interviewman bij uitstek nog vele jaren in voorspoed en gezondheid. Cheerio, Cor! BROWN. Van het „reserves-front" valt niet zo heel veel te vermelden. In drie weken tijds werden zegge en schrijve vier wedstrijden gespeeld. De jongens mochten eens oververmoeid raken. Het tweede elftal had het nog het drukst. Het nam twee van de vier matches voor zijn rekening; thuis tegen Volendam en uit tegen U.V.V. De strijd tegen de palingvangers hebben we gezien. We hadden veel goeds gehoord van de Volendammers, zodat onze verwachtingen enigszins aan de hoge kant waren, 't Viel tegen. Hun achterhoede met uitzondering van de doelman was niet groots en hun spil werkelijk zwak. Technisch waren onze spelers hun tegenstanders ver de baas. Alleen trapten de wijd- broeken harder en hielden daardoor het spel meer open. De onzen zochten het zoals gewoonlijk in kort spel en in indivi duele pogingen. Dat laatste zette weinig zoden aan de dijk, omdat de Volendammers stuk voor stuk een hoofd groter waren dan Huis, Standaar en Bouquet en niet te vergeten ook Een der hoogtepunten bij AjaxOosterparkers Doelman Pieters Graafland levert hier een „top"prestatie Foto Desmit krachtiger, waarmee we niet willen zeggen, dat de oranje hemden het in kracht zochten. Integendeel, ze speelden zeer sportief. Over het verloop van de strijd nog het volgende. Ons team startte met veel élan, waardoor de doelman der Volen dammers direct zijn handen uit de mouwen kon steken. Schoten van Standaar, Bouquet, Draayer en een knoert van Huis stopte hij keurig, waarbij zoals een doelman betaamt kijk op de bal hem niet vreemd was. Keepersgeluk had hij een paar maal ook, maar dat hoort er bij. Tegen de verhouding in zag Jan van Drecht een fraai en onhoudbaar schot in zijn net ver dwijnen. De Aaltjes en de Sytjes op de tribune ze zaten met hun beste spullen, de sjaals en de bloedkoralen zo gezellig op een rijtje juichten. Hadden wij ook gedaan. Het gaf hun Teunen en Klazen op het veld de stimulans om door te gaan. Klopper, Wolterink, Behrens, Elzer en Velder voelden daar niet zo heel veel voor en daar Post en Draayer bij tegenaanvallen geen schietgrage voeten vonden om hun voorzetten af te wer ken, gingen we met ongewijzigde score bij de heer Boudri op de koffie. In de tweede helft hebben onze jongens hun slag geslagen. Een kwartier lang ging de strijd gelijk op. Jan van Drecht hield er een paar beste ballen uit, wat de Volendam- doelman hem nadeed, maar toen onze voorhoede plotseling erg aggressief ging doen, begon voor hem de narigheid. Met veel

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1953 | | pagina 4