Televisie Café „Populair" Café VERWOEST Happy Sacksioni Reguliersbreeslraal 51, lel. 31996 SPUI 6 Amsterdam Telefoon 35614 Alles op gebied van Radio en Gramophones t MEUBELPALEIS nieuwendijk 164-170amsterdamtel. 49209 Michels en Van der Wel) naar een nederlaag te drijven. Dank zij enige scheidsrechterlijke beslissingen, die in onze onmiddel lijke omgeving geen fiat konden krijgen, zijn ze er zelf ter nauwernood aan ontkomen. Nu zouden we niet gaarne willen beweren, dat qua spel het Amsterdamse team recht op de over winning had. Daarvoor zaten er te veel zwakke plekken in de ploeg. Van een sluitend geheel was daardoor geen sprake. Dat de Brusselaren met een gelijk spel nog heel blij mochten zijn, was dan ook voor betaald voetbal beslist geen reclame. Echt jammer! Krist, Bouwens en Michels een pluim. Na de ongewilde vrije voetbaldagen zouden we dan nooit wijzer worden? stond Zondag 8 November dan eindelijk weer een prettige competitie-match op het programma. Ajax Oosterparkers De weergoden waren in een goede bui, het publiek verdrong zich helaas niet om de loketten (zou het er de lucht van hebben gehad?) en een groot deel van de naam der tegenpartij riep visioenen op van bloemen, bladeren en zonneschijn. Kortom, het beloofde een voetbalfeestdag te worden. Toen de match een kwartier oud was, begonnen de bloemen te verdorren, de bladeren af te vallen, konden de zomerspullen wel worden opgeborgen en de winterjassen van de kapstok worden gehaald. Het werd guur (niet goor, zetter!) op ons veld. Zeer guur. Een ijzige Noorderstorm gierde over de voetbalvlakte en maaide alles weg, dat op de been wenste te blijven. Ook lieden die met de gedachte „verbeter de voetbal wereld en begin bij Uzelf" het veld waren opgestapt. Een heer met een fluit, voor zijn plezier een dagje uit, deed goed be doelde maar zwakke pogingen dat tegen te houden. Het weg maaien, bedoelen we. U zult zeker wel willen geloven, dat de fluitheer thuis aan tafel geen glunderende familieleden aan zijn lippen had hangen, toen hij van zijn Zondagmiddag geneugten een film draaide. De jongens zullen er stil van zijn geworden en vast niet hebben gevraagd: „Pa, mogen we, als we groot zijn, ook eens meedoen?" Als ze het tegen de verdrukking in toch vroegen, heeft pa beslist geantwoord nietwaar, heer Hoven? „ik ken geen bestuurslid van de K.N.V.B., wiens zoon aan voetbal doet. Zo'n jongeman gaat hoogstens op een vrijkaart naar een interland-match. Dus jongens, als gij sterk op de voeten staat per slot van rekening sta je niet op je benen gaat gij in gesloten gelederen naar de basketball zaal, of met een Cor du Buy-batje naar de tafeltennistafel. De atmosfeer is daar gezonder en dat moeten jullie vooral goed onthouden wat ik vroeger over en van voetbal ver telde, is letterlijk en figuurlijk voltooid verleden tijd. Dat be staat niet meer in ons land. Dat hangt gelijk het beroemde paardenhoofdstel aan een spijker om met vriend Desmit te spreken achter een Haags gordijn. We zijn aangeland in de periode van het „plan-voetbal". Dat wil zeggen, raak wat je raken kunt, al is het een hoofd, maag of ander lichaamsdeel van een tegenstander, want iedere club uit het Walhalla moet al hebben de trappers„U bedoelt spelers, pa" „neen, zoon, trappersvan „Voetbal" geen kruimeltje kaas gegeten in de eerste klasse blijven. En als de Bondsvergade ring op het onzalige idee komt om over een „hoofd-", beter een „Zonderhoofd-klasse", te debatteren, moeten zij toch vooral op de eerste rij zitten. Geef nu mijn fluit maar; ik ga voor voetbal de „Last Post" blazen." Na afloop van de match zijn we nog even in de kleedkamer geweest. Er was een wonderschone serie schrammen te bezich tigen. Voor de statistiek delen we nog mede, dat Leeser en Theo de Groot (in samenwerking met Van der Wel) scoorden en dat Pieters Graafland, Van Mourik, Bouwens, Haarms, Krist, Waldeck, Leeser, Michels, Van der Wel, De Groot en Bartels hebben getracht winnend en toch onbeschadigd van het veld te komen. Dat eerste gelukte moeilijk, het laatste niet, zelfs lang niet voor de volle honderd procent. Maar dat wist U al. Tegenwoordig staan we in ons voetbalwereldje niet zo bijster De supporters van Ajax, die vindt U beslist na afloop van de wedstrijd bij Verwoest voor de kist. Rembrandtsplein 16 - Telef. 33423 - Amsterdam-C. U koopt toch ook Uw Rokertje voor de St. Nicolaas bij RIJNSTRAAT 63 - TEL. 26558 Thuisbezorgen door de gehele stad Verkoop van Ronson aanstekers (diverse modellen) en Denicotea Sigaretten- en Sigarenpijpjes. Speciale feestverpakking. Een Ajaxman drinkt na de sport Ook graag een borrel, bier of port Hij weet dan ook waar hij moet zijn 't Is „Populair" bij het Rembrandtsplein Hij kiest tijdens z'n dronk zijn eigen plaat Op het nieuwste Amer. Wurlitzer apparaat H. Fleijsman vriendschappelijk meer tegenover elkaar. In vroegere jaren was er ook wel eens wat aan de knikker, dat niet zo'n prettige lucht verspreidde en toen werden er ook spelers door de ref voortijdig naar de kleedkamer gefloten, zult U misschien tegen werpen. Accoord, maar na het kanongebulder van 1940 is er toch meer dan iets veranderd. Op het veld, achter de groene tafel en op het papier. Er gaat geen week voorbij, of er valt het een en ander te lezen of te horen over sportlieden die zich op de kaalgeschoren sprieten eens écht hebben uitgeleefd. Stem s A. J J i A. ZWARTEPOORTE

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1953 | | pagina 3