Weet je nog? Klaverjastournooi van Blauw-Wit 13 Het Bestuur geeft met groot leedwezen kennis van het overlijden van mevrouw A. J. van OsGersteling, echtgenote van de heer P. J. M. van Os, van onze vereniging. Zij ruste in vrede. Op 21 October j.l. bereikte ons het ontstellende bericht van het verscheiden van mevrouw J. H. van ReenenRenes, echtgenote van ons lid van verdienste, de heer P. Van Reenen. In het besef, hoe zwaar deze slag Piet en zijn beide kinderen heeft getroffen, wensen wij hun de kracht toe dit grote verlies te kunnen dragen. Moge zij rusten in vrede. HET BESTUUR. Met leedwezen maken wij bekend, dat onze trouwe donateur, de heer J. G. Mittemeyer Sr., is overleden. Rust zacht. Met leedwezen geven wij kennis van het overlijden van Mevrouw Sophia DammenGobetz, echtgenote van onze donateur H. Dammen. Dat zij ruste in vrede. Toen wij na afloop van de wedstrijd tegen Oosterparkers het oude terrein van Ajax voorbijgingen, zeiden wij tegen elkaar: ,,Weet je nog?" Verhalen kwamen los van de goede, oude tijd van Ajax. Bij iedere wedstrijd genoten wij van het prachtige spel, dat ten beste werd gegeven. Onwillekeurig werd het ver geleken met de armelijke vertoning, die wij zo juist hadden aanschouwd. Waaraan is het toch toe te schrijven, dat het eerste elftal van zo'n bloeiende vereniging als Ajax, met het spelersmateriaal dat zij bezit, de laatste tijd zulke slechte wedstrijden speelt? Ongetwijfeld is de vermenging een der oorzaken. Men ziet tegenwoordig ploegen, die het van enthou siasme en, helaas, van fors spel moeten hebben. Nu is enthou siasme een nuttige eigenschap. Veelal verzucht men: „Waar om kan het Ajax-elftal die geestdrift niet opbrengen?" Maar het forse spel dat verschillende ploegen ten toon spreiden, komt het spelpeil niet ten goede. De scheidsrechters moeten hier streng tegen optreden. Is het niet tekenend, dat in ver schillende voetbalverslagen gewaagd wordt van fors spel en dat gewonde spelers moesten worden vervangen? Het vol gende krantenberichtje spreekt voor zich zelf „Zondag zijn tijdens een voetbalwedstrijd twee spelers met elkaar in botsing geweest, waardoor de zestienjarige J. F. J. een gebroken enkel opliep. Hij werd naar het W.G. vervoerd. Op andere voetbalterreinen werden nog zeven spelers zodanig gewond, dat zij in ziekenhuizen moesten worden opgenomen of door de G.G.D. moesten worden behandeld." (Om de zaak zuiver te stellen, mogen wij niet alle ongelukken aan ruw spel wijten. Red. A.N.) Ook de wedstrijd tegen Oosterparkers was, vooral in de tweede helft, te fors. Maar laat men vooral bedenken, dat ver schillende Ajax-spelers, hoewel onbewust, van botsingen de oorzaak zijn. Zij houden de bal te lang bij zich, met het gevolg dat de tegenspeler tracht de bal te bemachtigen, waardoor botsingen dikwijls onvermijdelijk zijn. De Amsterdamse corres pondent van „De Sportkroniek" schreef over de wedstrijd tegen Oosterparkers o.a. het volgende: „Er zat geen tempo in, er werd tegen de bal getikt en nog eens getikt, waarbij de spelers prijs schenen te stellen op persoonlijk contact met de tegenstander." Is dit geen vingerwijzing voor de spelers Ook valt het op, dat de Ajax-spelers, indien zij de bal aan een tegenstander kwijt raken, weinig moeite doen om weer in het bezit van de bal te komen. Zij staan volkomen stil en blijven afwachten wanneer de bal weer in hun richting komt. Zij kiezen geen positie en blijven rustig bij de tegenstander die hun dekt. Mag ik in dit verband wederom „De Sportkroniek" aan halen Een artikel van de deskundige Dirk Lotsy, waarin deze de ook in ons land bekende trainer Jimmy Hogan het vol gende laat zeggen: „Oefen, oefen, oefen met de bal met beide voeten. Leer gehecht te raken aan een bal. Leer een pass zuiver te plaatsen. Volg hem onmiddellijk voor het mogelijke terug spelen, in plaats van stil te blijven staan in bewondering voor een half afgewerkte handeling." Deze opmerkingen moeten de spelers van Ajax ter harte nemen. De gewraakte tekortkomingen kwamen vroeger bij Ajax niet voor, Ajax heeft in de voetbalwereld een zeer goede naam, niet alleen door zijn krachtige organisatie, maar vooral door de prachtige techniek van de verschillende elftallen, die een streling voor het oog was. Laten'de tegenwoordige spelers er voor zorgen, dat deze goede naam gehandhaafd wordt! P. Onze vereniging nam met vijf koppels deel aan het jaarlijkse klaverjastournooi van Blauw-Wit in de restauratiezaal van het Koninklijk Instituut voor de Tropen. Moesten wij het 29 September tegen Livro, Fokker en Ont waakt opnemen, 20 October trokken wij ten strijde tegen Ford, C.D.W. en P.W. In de eerste ronde wist Ontwaakt ons met 150 punten de baas te blijven, doch Fokker kreeg met 3150 punten achter stand geen wiel aan de grond. In de volgende ronde viel echter de grote klap. Twee koppels verzamelden in de eerste partij 1767 resp. 1755 punten. Dolf van Kol en Jaap Hordijk vormden het slechtste duo, dat in de laatste partij maar tot 898 punten kwam, terwijl de andere koppels meer dan 1500 punten behaalden. Wij hebben Dolf er dus weer moeten doorslepen. Onze wedstrijden droegen alle een prettig en sportief karakter. Ajax eindigde op de eerste plaats met het respectabele pun- tenaantal van 45779 en een voorsprong van 1600 punten op nummer twee, Schinkelhaven. Dat onze kaartspelers ook grote leugenaars zijn, bleek na de vraag van een der Blauw-Witters, of dit de sterkste koppels van Ajax waren. Het antwoord luidde namelijk: „Neen, vriend, dit is het B-team; de A-ploeg komt als wij om de Marathon toren gaan spelen." Wij danken de organiserende vereniging voor de twee gezel lige avonden en gaan alvast in training voor de finale. TIWEDA. Kantoor-artikelen Zoek niet langer Weteringschans 223, Tel. 39596-31842-36890 Amsterdam

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1953 | | pagina 13