Leve de Koningin! 11 Er is in dit clubblad al heel wat geschreven over de sportpers, zoals U wel weet. Ik heb in mijn niet meer zo heel jonge leven reeds heel wat gehoord wat de pers al zo deed. En ook wat zij niet deed en naar men beweerde, zij juist op dit punt wel behoorde te doen. Maar hoe het ook zij, 't is de pers die regeerde, dat zal zij steeds doen, doet zij thans deed zij toen. Dat kan ook niet anders, de pers is zeer machtig. Haar mening wordt over de wereld verbreid. De pers is een „zij" niet zwak dus, maar krachtig. Zo'n „zij" waar de man, die maar zwak is, door lijdt. De pers is een Vrouw en, dat zult U beamen, een vrouw is gesteld op haar eer en fatsoen. Zij is pretentieus soms en grillig, die dame. Maar iets onfatsoenlijks zal 'n dame nooit doen. Natuurlijk, er zijn onfatsoenlijke vrouwen, zo zeker als dat men een deel van de pers (maar niet in ons land!) als onnet mag beschouwen; zo'n pers is pervers soms, dat zeg ik per vers. Doch zoals de vrouw dit: par droit de naissance meest eerbaar en kuis en fersoendelijk is, zo laat ook de pers niet pardon met zich sjansen, zij is (in ons land) op dit punt lang niet mis. Zij is Koningin en zij kent hare waarde. Zij weet wat zij waard is en handelt er naar. Men noemt haar niet zo maar „De Koningin der Aarde". Zij weet, zei ik U, te regeren voorwaar. Zij is Koningin en zij laat zich beminnen gelijk een vorstin, naar aloude trant. Door huldebetuiging wat zoudt ge beginnen wanneer ge eens niet in Uw bus vondt de krant t Wat, als gij eens niet meer door haar zou vernemen hoe, 't is nog familie van haar, pas dus op hoe Oudoom King Soccer, de man met de lemen en kwetsbare voeten, weer kreeg op z'n kop Maar nu serieus, geen vorst kan regeren indien niet het volk (het vrije, maar dan met twee kleine v's) dit wil tolereren. Geen vorst in de eeuw van de krant die dit kan. Wij laten ons immers niet langer meer knechten. Dat hebt U in dit blad al dikwijls gehoord. Maar hij die er tegen de bierkaai wil vechten, die mag bij het sneven nooit roepen van moord. Nochtans zullen wij graag de pers willen wijzen op wat in ons oog zij verkeerd heeft gedaan. Maar ook zullen wij haar niet schromen te prijzen zo vaak als zij spijkers met koppen zal slaan. Zo'n spijker met kop heb ik ditmaal gevonden, hetgeen nog iets meer dan een kopspijker is. Het ware van deze gelegenheid zonde als ik nu de kop van die kopspijker mis. Welnu, ik heb vier jaar geleden geschreven hoe slecht in ons landje het wel was gesteld met wat voor de radio toen werd gegeven, wanneer ons Oranjeteam kwam in het veld. Nog altijd is dit niet om over te schreeuwen, maar toch is er kentering nu hier en daar. Zo von'k het verslag van de heer Aad van Leeuwen bij NederlandBelgië thans lang niet raar. Thans konden wij die aan de luidspreker zaten steeds volgen de bal die van man ging tot man. Wij hadden het spelverloop goed in de gaten en iedere spelsituatie sloeg an. Slechts toen de reporter ons uit wilde leggen hoe spelers en speldoch meteen was het raak. Want juist toen hij aanving ons dit eens te zeggen: Die uittrapen prompt was die goal in de maak. 't Was jammer, nu moesten wij later vernemen, dus n a het gejuich, hoe het al was gegaan. En jammer temeer daar die uitleg, die ene, de enige was voor de rust ons gedaan. Nog eenmaal na rust werd een uitleg gegeven. Maar ov'rigens was deze uitzending af. Dit is de manier om goed mede te leven. Da's luistergenot en geen luisteraarsstraf. Nu nog een Charles Buchan, ook die vindt erkenning als hij ons na afloop zijn overzicht geeft. Eveneens in de rust als Nêerlands Glendenning ook recht op wat-rust-met-een-borreltje heeft.1 B. S. LE MARCHÊ. SINT EN PIET KOMEN WEEIi OP BEZOEK. Zaterdagmiddag 5 December a.s., om 3 uur precies, zullen onze juniores en adspiranten weer van het traditionele Sint- Nicolaasfeest kunnen genieten. De jeugd ontvangt hierover nog nader bericht. Voor de goede orde zij hier medegedeeld, dat alleen degenen die daartoe een uitnodiging hebben ontvangen, toegang kan worden verleend.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1953 | | pagina 11