SPORT Jeugdvoetbal Goede prestaties 10 Het fraaie weer dat de maand October kenmerkte, is de afwerking van het wedstrijdprogramma in niet geringe mate ten goede gekomen. Najaarsstormen of plasregens zijn ons ditmaal gelukkig bespaard gebleven. De voetbaljeugd werd niet door afgekeurde terreinen teleurgesteld en er behoefden geen vergeefse reizen te worden gemaakt. Integendeel, we hebben een complete nazomer beleefd en het was een genoegen te vertoeven op de velden, waarover de zon haar gouden stralen schoot. De jonge generatie heeft van dit buitenkansje ten volle geprofiteerd en met grote ijver de gelegenheid te baat genomen om haar geliefde sport te beoefenen. Het was als altijd een lieve lust de knapen, vooral de. kleinsten, aan het werk te zien, waarbij him slechts voor ogen stond de vijandelijke achter hoede te overrompelen en de voorhoede der tegenstanders het scoren te beletten. Met welk een enthousiasme werd er weer gestreden, al ontbrak op kritieke momenten wel eens de zelf beheersing. Opgelegde kansen werden soms niet benut en pas sen van medespelers niet altijd begrepen, maar geen tegenslag was in staat de geestdrift te temperen. Tot de laatste minuut werd het uiterste gegeven en mocht het tóch niet gelukken, dan was de gedachte aan de return-match, waarbij de schade zou kunnen worden goedgemaakt, een troost, die, als een pleister op de wonde, werd aangegrepen om het leed van de nederlaag te verzachten. Dan werden tevens de fouten, die de oorzaak van het falen waren geweest, ingezien en in gedachten hersteld. Dan werd er vast besloten de wenken die de trainer had gegeven, voortaan zonder mankeren op te volgen en voorgenomen tot betere prestaties te komen. Ja, jongens, zo gaat het nu een maal: door schade en schande moeten jullie leren en daarbij moeten jullie niet vergeten, dat alleen de aanhouder wint. Zoals we reeds hebben opgemerkt, is er schot in de com petitie gekomen. In vergelijking met het vorige jaar, toen er omstreeks deze tijd van geregeld voetbal nog geen sprake was geweest, staan we er heel gunstig voor en hopen, dat het res terende programma op dezelfde vlotte wijze zal kunnen wor den afgewerkt. We denken daarbij vooral aan het gesloten seizoen, dat steeds een fictie bleek te zijn, maar thans wer kelijkheid zou kunnen worden. Het is ons daarom tegengeval len, ja, het heeft ons zelfs bevreemd, dat er op de dag waarop de wedstrijd NederlandBelgië werd gespeeld, geen enkele jeugdwedstrijd was vastgesteld. In vorige jaren is dit nimmer voorgekomen; de wedstrijden gingen toen gewoon door. We zien er de noodzaak niet van in, dat deze dag nu onbenut werd gelaten. Op die manier gaat de verkregen voorsprong weer geheel verloren en komen de zomersporten beslist weer in het gedrang. Tot dusver hebben onze elftallen zich kranig geweerd. Ad- spiranten 6, met 6 verliespunten, heeft het er nog het minst afgebracht. Het staatje hieronder geeft de algemene verrich tingen tot en met 8 November weer. gesp. gew. gelijk verl. Juniores 1 8 7 1 0 Juniores 27 6 0 1 Juniores 35 5 0 0 Adspiranten 1 8 5 3 0 Adspiranten 2 7 6 0 1 Adspiranten 3 8 8 0 0 Adspiranten 4 7 6 1 0 Adspiranten 5 8 5 2 1 Adspiranten 6 8 4 2 2 Adspiranten 7 8 6 1 1 Juniores 1, 2 en 3, alsmede Adspiranten 1, 2, 3 en 4, zijn de laatste vier wedstrijddagen ongeslagen gebleven. Hier volgen de diverse uitslagen: Juniores 1 versloeg D.W.S. met 140, R.K.A.V.I.C. met 20 en Zeeburgia met 4-1. Alleen Blauw Wit wist ons een puntje te ontfutselen. De eindstand was 11. Juniores 2 liet zich van zijn beste zijde zien en boekte vier overwinningen in successie. Slechts de zege op V.V.A. was niet bepaald overtuigend. De resultaten waren: D.W.V. 41, De Spartaan 71, V.V.A. 32 en A.F.C., schrik niet, 191. Juniores 3 speelde slechts twee wedstrijden en behaalde daar bij de volle buit. De cijfers waarmede gewonnen werd, laten aan duidelijkheid niets te wensen. D.W.V. kreeg met 40 en De Volewijckers met 60 klop. Adspiranten 1 leed aan hetzelfde euvel als Juniores 1: er werden drie wedstrijden gewonnen, maar ook nu weer was het Blauw Wit dat ons een puntje afsnoepte. De volgende uit komsten werden verkregen: Z.S.G.O. 41, Heemskerk 30, De Spartaan 31 en Blauw Wit 00. Adspiranten 2 toonde zich ongenaakbaar in vier opeenvol gende wedstrijden. Met 20 goals voor en 4 tegen bleef dit team meester op de verschillende gevechtsterreinen. De doelcijfers waren: De Spartaan 50, Zeeburgia 42, Swift 61 en D.W.V. 5—1. Adspiranten 3 heeft nog geen enkel verliespuntje te betreu ren. Met vier nieuwe overwinningen heeft deze ploeg haar eerste plaats op de ranglijst verstevigd. D.W.S. moest met 40, Swift met 70, De Volewijckers met 41 en De Spar taan met 54 de kracht van dit elftal ondervinden. De laatste wedstrijd was echter een dubbeltje op zijn kant. Grosman en zijn mannetjes waren onbetwistbaar de sterksten, maar bij de gevaarlijke uitvallen van De Spartaan verloren de achterspelers wel eens het hoofd. Met een beetje meer overleg en door tastendheid hadden Pelser en Wiesener de tegenscore zeer zeker lager kunnen houden. Adspiranten 4 heeft het ook lang niet gek gedaan. Tot nu toe slechts 1 puntje verspeeld, en dat nog wel met 10 man tegen S.N.A. 2. Als het elftal van Jan de Boer compleet was geweest, zou de overwinning rood-wit zeker niet zijn ontgaan. De uitslagen waren: D.W.S. 90, V.V.A. 3 90 en S.N.A. 2 22. Lassooy was degene die mankeerde. Wij hopen, dat dit de eerste en tevens de laatste keer zal zijn dat een onzer spelers op het appèl ontbreekt. Adspiranten 5 heeft niet aan de verwachtingen voldaan; met één overwinning, twee gelijke spelen en één verloren partij zijn Böhne en zijn medespelers onder de maat gebleven. We verwachten in het vervolg betere resultaten! De uitslagen waren: Blauw Wit 14, De Volewijckers 11, Zeeburgia 4 22 en A.F.C. 4 40. De laatste uitslag geeft ons nieuwe moed. Adspiranten 6 krijgt van hetzelfde laken een pak. Ook dit elftal heeft teleurgesteld; althans in zekere mate, want Hille- brand en zijn makkers moesten meer dan eens tegen veel gro tere jongens optornen. Ook hier één overwinning, twee gelijke spelen en één verloren wedstrijd. De resultaten waren: D.W.V. 11, T.O.G. 3 13, Watergraafsmeer 4 11 en Swift 5 40. De laatste verrichting doet onze hoop herleven. Adspiranten 7 heeft eenmaal het loodje moeten leggen, maar heeft door drie gedecideerde overwinningen weer veel goed gemaakt. Aanvoerder Schnitker, dit was de eerste verloren wedstrijd, zorg er voor, dat het daarbij blijft! De scores luidden: D.W.V. 30, De Spartaan 5 14, Zeeburgia 6 92 en De Volewijckers 40. Wel jongens, veel heb ik hieraan niet toe te voegen; jullie weten nu weer zo'n beetje hoe de zaken er op het ogenblik voor staan en we zullen dus maar zeggen: ,,Tot de volgende keer". P. VAN OS. zijn slechts mogelijk als U in het bezit bent van een perfecte lichamelijke conditie en uitstekend schoeisel en kleding (Leo v. d. Kar) weet wat U nodig heeft Ceintuurbaan 149-153 Telefoon 28987 tegenover Rialto theater Manfield Hotgpur schoenen Engels Import Wist U dat wij een speciale afdeling hebben voor le klas sportieve kleding? Voor Uw wintersportreis slaagt U bij ons stellig

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1953 | | pagina 10