7 met dat gestumper van ons kreeg, weet ik niet. Een feit was echter, dat hij ons tot het einde behulpzaam is gebleven met snoeren verstellen, wormen aanhaken en enkele leerrijke tips, waardoor hij voor zichzelf niet de volle tijd ter beschikking kreeg om wat te vangen. Opmerkelijk was, dat het comité deze sportieve daad direct had ontdekt. Onze speaker kreeg bij half time gelegenheid een speciaal gefabriceerde prijs van de heer Mijndert Volkers, bestemd voor de sportiefste deelnemer, aan Dirk Bos uit te reiken. Jaen wat voor een prijs! Een prachtig kunstsmeed werk aan een zware ketting, versierd met medailles en ge- Vriend Kolman, specialist in tafelversieringen droogde schar. Deze onderscheiding werd hem keurig omge hangen met de verplichting haar tot in Mokum te blijven dragen. Het gehele apparaat woog 10 pond, wat de eigenaar nu niet bepaald een sinecure leek. Hij ging dan ook gretig in op het voorstel van Meinders om deze plicht voor een paar verteringen over te doen. De wedstrijdvoorschriften luidden: 6 x een half uur. Waarom geen zesdaagse Na de eerste ronde stond W. Addicks met 9 stuks onbedreigd aan de kop, met als naaste concurrent Mittel- meyer met 5, terwijl er 2 deelnemers nog geen handgift hadden. In het volgende half uur waren de rollen omgekeerd. Mittel- meyer had de leiding overgenomen met 12, Addicks was op 9 blijven staan. Als „runners up" hadden Keereweer met 8, Kol man en Gerrits met 7 zich gemeld. Van Gerrits liepen er ge ruchten, dat hij met sukade en krenten als aas zijn geluk had beproefd. Addicks stond op een andere plaatsde vissen hadden hier zijn „throughs" niet begrepen. De kampioen 1952 was de enige die visloos was gebleven. Bij het verstrijken van de eerste helft werd de stand bekend gemaakt, evenals het totaal van de op de wal gebrachte mon sterbaarzen, n.l. 145. De lëider had zijn plaats gehandhaafd en zijn totaal op 13 gebracht. Zwaan was de nieuwe concurrent geworden met 11. Addicks was op 10 gekomen en Euwe, even overgewipt uit het schaaktoernooi, had er 9. De kansen van A. R. Strikkers om zijn titel te prolongeren, waren met een gehandhaafde 0 tot een minimum gereduceerd. De pauze verliep zeer geanimeerd. Er werd een partijtje bil jart gespeeld of een kaartje gelegd, terwijl anderen in gezellig visserslatijn de schoonste leugens aannemelijk probeerden te maken. Kolman was recordhouder met de grootste baars, n.l. een van 22% cm, wat mij wel een beetje erg vlot gemeten voor kwam. Met frisse moed werd aan de tweede helft begonnen, nadat wij door het dorp hadden gewandeld met een lachende Dirk Bos en een zwaar torsende Meinders. De vissen hadden er niet veel zin meer in en menige deelnemer had wel de een of andere leuke opmerking hierover. Zo hoorde ik iemand zeggen, dat ze waarschijnlijk naar de kerk waren, terwijl een ander de mening was toegedaan, dat ze misschien op uitsmijters gerekend hadden. Het zal wel altijd een moeilijk te beantwoorden vraag blijven, wat de oorzaken zijn, maar een feit is, dat er slechts een schamel aantal aan het totaal kon worden toegevoegd, n.l. 20 stuks. Mittelmeyer kwam op 14, Zwaan bleef op 11 staan, waar Wim Addicks hem gezelschap kwam houden en Euwe op 10. Meinders had kans gezien een collega „beet" te laten krijgen van een gedroogde schar en Uriots hengel stond finaal krom van een juweel van een pers voor de zitkamer. Hoewel het vorige totaal van 20 in de voorlaatste ronde werd opgevoerd tot 24, bleef het toch ver beneden het peil van de eerste helft. Gerrits was in deze ronde met 5 stuks topscorer. Mittelmeyer en Zwaan deelden de eerste plaats met 14, Ad dicks 13, Gerrits 12, M. Volkers en Euwe 11 en als tweede mis schien nog gevaarlijke groep Sedelaar, Exmann en H. Volkers met 9. Hengels boven water, laatste ronde! Wat voel je dan als beginneling hoe enorm veel je tekort komt. Naast mij zag ik de strijd tussen de bolleboffen Zwaan en M. Volkers. Geen seconde ging bij het verwisselen van aas verloren. Geregeld werd er „volk" geroepen en de surveillanten konden voor Volkers weer noteren. Een half dozijn in de laatste ronde was voor hem net voldoende om met een totaal van 17 stuks Zwaan met 16 op de eindstreep te kloppen, waardoor hij zich kampioen 1953 mocht noemen. In deze volgorde werden de verdere prijzen behaald: Gerrits 15, Mittelmeyer 14, H. Volkers en W. Addicks 13, Euwe 12, Exmann, Samson en Sedelaar 10, Keereweer 9, Kolman, Schro der en Vrenegoor 7, D. Bos, Knoop, De Ruyter en Meinders 6, J. Schetters en W. F. Volkers 5, Dukker en Uriot 4, Th. Bos, Potharst, v. d. Steeg, J. L. Strikkers en De Vlieger 3, Levendig 2, A. R. Strikkers 1. Enige opmerkelijke dingen in deze einduitslag zijn naar mijn mening: le. Dat de strijd tussen de internationals Volkers, Pot harst en Addicks met groot verschil in het voordeel van laatst genoemde werd beslist. 2e. Dat niemand in de tweede ronde in staat is geweest een grotere baars te vangen dan van 22% cm, waardoor vriend Kolman de eerste prijs won. 3e. Dat het comité L. S. zeer bescheiden uit de bus is gekomen. 4e. Dat de kam pioen 1952 zich pas in de laatste ronde van alle blaam kon zuiveren. Toen de officiële wedstrijd was afgelopen, werd een ieder de gelegenheid geboden verder vrij zijn geluk in het water te beproeven. Kolman zou de massa nu wel eens even tonen, wat hij waard was. Hij wist nog een prachtige snoek van ongeveer 7 pond aan de haak te slaan en leverde het bewijs, eigenlijk alleen interesse voor zware jongens te hebben. Hoewel de capaciteiten van Kolman door insiders zeer hoog worden aan geslagen, hielden enkele dezer professionals toch ernstig reke ning met de mogelijkheid, dat zijn stropersnatuur weer boven was gekomen. Zo langzamerhand was de tijd genaderd, dat deze kleine schare Ajacieden zeer nieuwsgierig was hoe het eerste elftal het er op „de Berg" had afgebracht. Meinders zou dat wel even versieren en via alle mogelijke instanties kwam het voor ons allen wel zeer verrassende resultaat. (Vervolg op pag. 10) Zij die niet alleen de vissen, doch ook elkaar wel eens tuk hadden

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1953 | | pagina 7