Zeg, heb je al hobbel gehad? 6 Dat was de vakterm, die liet vorige jaar geregeld over het Kanaal tussen Calais en Dover klonk. Het is een gebruikelijk gezegde, wanneer de vissen niet erg willen bijten, wat toen voor de heren W. F. Volkers en A. R. Strikkers nochtans geen bezwaar was om de grootste baars resp. het grootste aantal vissen uit het wel zeer woelige en koude water te slepen. Tjonge, tjonge, wat is Ajax toch een club. Buiten vele experts op allerlei gebied in het bezit te zijn van een kamer van vis water, zal waarschijnlijk wel een unicum in de voetbalwereld zijn. Kent U hem niet? Onbegrijpelijk, Ome Toon Vrenegoor! Deze volbloed amateur heeft met zijn eigen slee (Hupmobile) ons landje enige dagen verkend en daarna het comité Levendig Schroder geadviseerd in Broek op Langendijk de hengels te laten uitwerpen. Van onkostenvergoeding wilde hij absoluut niets weten en U zult begrijpen, dat het comité deze sympathie ke geste niet onbeloond wilde laten voorbijgaan. Bij monde van zijn speaker Wim Volkers werd Ome Toon na afloop een enorm groot „zilveren" kruis aangeboden, onder dankzegging voor de bewezen diensten. Alle aanwezigen stelden dit gebaar op hoge prijs en het klaterend applaus was misschien voor Ome Toon net iets te veel om in zijn dankwoord de tranen te kunnen bedwingen. „Kleine oorzaken hebben soms grote gevolgen." De voornaamste reden, dat de keuze op Broek op Langendijk was gevallen, was dat er voor de grootste prutser toch nog kansen bestonden om wat aan de haak te slaan. Bedroeg de vangst het jaar tevoren misschien 50 stuks, nu moesten de surveillanten 220 keer hun papier en potlood ter hand nemen. Deze onbaatzuchtige helpers waren ditmaal de heren Zwang en Wiep Volkers, welke laatste tevens de fotoreportage voor zijn rekening nam. Beide heren werden na afloop met hartelijke woorden voor dit keurige werk bedankt en zagen zich daarvoor met een keurig geschenk beloond. Voordat de gehele visclub bij elkaar is, moet er het een en ander geschieden. Om te beginnen wil ik alle werkgevers, die personen in dienst hebben welke lid zijn van het Ajax-viscollege, van harte complimenteren met een dergelijk bezit. Deze heren behoeven niet de minste angst te hebben, dat hun personeel op een eventueel zeer vroeg aanvangsuur niet aanwezig zal zijn. De touringcar was deze keer om 5.30 uur gestart met de ge wone jongens uit Zuid en arriveerde om 5.45 uur reeds op de Ringdijk om schrijver dezes en Ome Jan Sedelaar op te halen. Laatstgenoemde is ook nog altijd in staat de gezelligheid te verhogen. De stemming zat er al direct in en er ontstond alleen vlak over de Berlagebrug even consternatie, toen Keereweer (clean shaving) ontdekte, dat de wormendoos kapot was gegaan. De lieve beestjes kropen nu over de grond. Het geval was spoedig opgelost. U hebt in een circus misschien wel eens een slangen bezweerder gezien. Ik kan U verzekeren, dat zulks nog maar een slechte imitatie moet zijn geweest van wat Wim Addicks Levendig aanzien van een hobbelig terrein presteerde. Met Arabische blikken dwong hij de wormen naar de doos terug te gaan. Dit was alleen al 2.75 waard. Nou ja, 2.75, het werd in Broek op Langendijk verhoogd tot 3.Je moet daar, om in de polders te mogen vissen, nog een dagvergunning van een kwartje hebben. Je hebt toch altijd en overal kwaaddenkende lieden! Er waren er nu alweer, die meenden dat het handschrift op die vergunningen verdacht veel overeenkwam met dat van Ome Toon. Kunst, dat hij die benzinekosten niet vergoed wildé hebben Bij de wolkenkrabber stapte het „betere genre" van Zuid in en onder aanvoering van Wim Volkers kwam de ware gijn er pas goed in. Hij lanceerde een nieuwe schoonmoedersjapon, waar de heren Fath en Dior vast en zeker met jaloerse blikken naar zouden hebben gekeken. Het werd een echte sightseeing-tocht, die Van der Steeg be titelde met „Paris by Night". ïk heb mijn best gedaan om Josephine Baker nog te ontdekken, maar zonder resultaat. Op de Rozengracht stapte de manager in. Gezien de minder pret tige ervaringen met deze heer in het vorige jaar, werd zijn bagage streng gecontroleerd op eventuele aanwezigheid van lodaline. Niets gevonden, dus instappen maar. De letter M, die verleden jaar met Jaap Moos in de ver traging een rol speelde, was ook nu weer de spelbreekster in de organisatie. Meinders was namelijk nog niet aanwezig, waarna de commissie op onderzoek uitging. De motivering dat hij maar een uurtje op bed was geweest, doordat hij tot 5 uur in de Bilderdijkkade had getraind, werd door het comité zonder op legging van boete geaccepteerd. Heeft Jaap Moos die boete al betaald, heren L. en S. Zo langzamerhand raakte de bus vol. Aan de Amstelveense- weg stapten Zwaan en de kampioen A. R. Strikkers in, de laatste nog geen flauw idee hebbende welke desillusie hem in Broek op Langendijk boven zijn hoofd hing. Voor de enkele voorbijgan gers en voor de aanwezigen in de bus die hem eventueel niet kenden, was er geen twijfel mogelijk. Met een echte vissnor omhangen met ongeveer 100 medailles en een kaart met het opschrift: „Viskampioen Ajax 1952" in de hand, stapte hij als een vorst in de wagen. Een vorstelijke ovatie, die rustig ver geleken kon worden met het enthousiasme van de Mokummers bij het laatste bezoek van onze Landsvrouwe aan de hoofdstad, viel hem ten deel. De laatste man die opgepikt moest worden, was Dirk Bos, die er zo opvallend netjes uitzag, dat Wim Vol kers hem vroeg of hij soms de kleding van zijn opperman had geleend. Schuier jij meneer even af, Jan. Balleefd! Onze groep was nu uitgegroeid tot 28 personen, welk aantal bij tijdige aanwezigheid van Henk v. d. Berg 29 had moeten zijn. De heer Exmann zou later op eigen gelegenheid uit Zandvoort komen om het gezelschap te completeren. Het was jammer dat een onzer donateurs, de heer Hoopman, die dezelfde plannen koesterde, hierin door een ziektegeval van een zijner kinderen wreed werd gestoord. Wij hopen dat bij het verschijnen van dit nummer de zieke weer is opgeknapt en zo dit nog niet het geval is, een spoedig en algeheel herstel zal volgen. Bij een dergelijk gezelschap zitten altijd wel een paar potsen makers, die de boel aan de gang brengen. Deze taak namen Wim Volkers en Meinders, welke laatste als parool heeft „in een doodshemd zitten geen zakken", voor de volle 100 procent voor hun rekening. De schaatsdemonstratie, die beide komie ken, gewapend met een heipaal, bij de Hembrug in het mulle zand gaven, was een scène die in de Snip en Snap-revue de han den van een uitverkocht Carré op elkaar had gekregen. Het beste bewijs dat de stemming er goed in zat, was wel, dat nie mand in de gaten had, dat wij Broek op Langendijk met onze „Vergeet-mij-niet"-touringcar al lang voorbij waren. Dit kon de pret niet drukken. Zo arriveerden wij bij het rijk der duizend eilanden (het kan er een meer of minder zijn), waar wij in Café Marktzicht, eigenaar C. Vijzelaar, een prettig en gezellig onthaal vonden. Prima consumptie en populaire prijzen. Ome Toon had ook hiermede eer van zijn werk. Na de koffie, nummers en wormen (is het soms wurmen?) in ontvangst nemen, waarna de strijdkreet losbarstte: „Op naar de arena!" Evenals mijn kaartpartner Uriot vond ik het minder prettig onze huisbaas Dirk Bos tussen ons in te hebben. Het is al erg genoeg, wanneer hij elke Maandag om de huur komt, nooit wat laat opknappen en je moet dan nog voor je genoegen vlak naast hem staan vissen. Of hij dat nu zelf heeft aangevoeld of dat hij diep medelijden

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1953 | | pagina 6