flflarius for ever Borneostraat 8-14 - Tel. 54251 ERKEND PHILIPS SERVICE 5 (1913 30 October 1953) 't Is niet mijn gewoonte op rijm te verklaren welk echtpaar getrouwd is zo'n veertigtal jaren. Doch ditmaal wil ik een exceptie toch maken. Voor één keer voor één hier een jubelkreet slaken. Dat is voor Uw Praeses, de voorman der maats. Zo'n praeses bezet in Uw club d' éérste plaats En zeker wanneer deze Marius heet. Van wie U dat dacht U allang alles weet. Maar weet U dan ook van de Deventer koek Die Deventer koek in de oorlog! was zoek. Die koek lag vergeten in 't net van de trein. En U weet hoe wij mensen in d' oorlog dan zijn. Maar optimist Koolhaas toog naar het station en vroeg naar de trein van het derde perron Van kwart over zeven C.S. Amsterdam. Die trein waar ik mee van „De Zwaluwen" kwam. Daar kreeg ik een koek waar je 'n week van kunt eten. Helaas, ik heb hem in dat treintje vergeten. Met „water-in-mond" sprak die van't loket: Ik heb hem, heer Marius, apart al gezet En kent U ook deze (Nog steeds was het oorlog) Retour U.V.V. met de trein o, dat spoor toch 't Was weer „ouwe jongens" en de stemming dus moppig Maar toen kwam de vaak want de wijn was wat koppig Ze sliepen als rozen en pitten maar door. De trein stond inmiddels allang op dood spoor. Een ijverig poetser heeft de heren ontdekt. En heeft ze, flink schuddend, ten slotte gewekt. Er reed toen geen taxi. Duswas het snel dag, omdat dat „dood spoor" in de Rietlanden lag! Nee, dan dat geval van de zwartlaken jas waar Marius' vrouw steeds zo zuinig op was. 't Was kort na de oorlog, textiel was bar schaars. Maar „Maar" moest hem an. Hij lapt 't aan z'n laars als Door het hem afraadt: „Ze pikken hem vast." Ze zucht: Hing dat ding maar alweer in de kast. 'n Dag later aan tafel zegt Maar tot zijn vrouw: Zeg weet je, die jas is niet zwart, maar is blauw Ze kijkt als in Keulen, blijft eerst sprakeloos. Maar plots veert ze op als zo'n d ing uit een doos. Als stond er de melk op overkoken, als ware zij door een galwesp gestoken, zo vliegt ze de gang in Wat daar hangt is blauw! „Wat heb ik gezegd die is niet van jou!" Uit de kamer schiet Maar rechtstreeks in de jas. Wat krap! en ook hij trekt een zuinig grimas Door jammert, die jas is je stukken te krap. „Ben zó terug," roept hij onder aan de trap. Belt aan waar hij pas nog dat naambordje las. 't Is de man die met hem op vergadering was. Hallo! (bij de kapstok): Als 'k mij niet vergis, geloof ik dat deze van Marius is D a t is lucky Koolhaas, van wie ieder zegt: Spreek eerst eens met hem, dan komt het terecht! 't Kan nauw'lijks verbazen na veertig jaar, dat hij nog nooit met zijn Door één woord heeft gehad. En hééft hij eens pech, is het nog loos alarm. O, weet U dat niet? Hij trapte zich warm op z'n rood-witte bromfiets, die niet aanslaan meer wou. Benzine was op, dus hij trapte voor louw Na et'lijke mijlen het pompstation kwam. Waar hij, goede klant, zo'n half-liter nam. Maar dan zegt de tankbaas f Uw tank is nog vol Was de gaskraan nog dicht! En die Marius een lol Toch, als hij eens bromt, is 't alleen op die fiets. Dat ding is per saldo geen bromfiets voor niets. U weet het, hij kreeg deze brommer omdat hij door zijn pensioen „niets" om handen meer had. Ha, la-me-nie-lache! Wie heeft ooit gehoord van Maar en niet-werken Kom ons niet aan boord met zulke verdichtsels. Hij werkt als een paard En van dat pensioen hij alleen nog maar spaart Wilskrachtig tot in zijn vingertoppen: Een kringroker die met roken kon stoppen Zo zal het dan feest zijn op 30 October! NIET: „Allen Daarheen"; want ze houden het sober. Tóch vieren ze dertig October een feest, zoals er in VEERTIG JAAR niet is geweest! Nog jaren na deze voor Door en haar „Maar" Dat wensen wij allen dit Koolhazen-paar! B. S. LE MARCH®. Wasmachines ASBEEK BRUSSE vanaf 197,50 v.a. fl 3.- p. week Ruime sortering Velie gashaarden, Kolenhaarden (div. merken), Kachels, enz. De nieuwste serie Radio's, Gramophoons en kasten. Televisie, Rijwielen, Gasfornuizen, Stofzuigers, Keukenuitrustingen, Wringers, Meu belen, Woningtextiel, Electrische klokken, Kinderwagens, Scheerapparaten, Inphraphil en hoogtezon apparaten Tevens Speciale Reparatie-inrichting voor Radio, Haarden, Kachels, Rijwielen enz. Desgewenst op termijn

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1953 | | pagina 5