Televisie Café „Populair" Café VERWOEST Reguliersbreeslraai 51, lel. 31996 SPUI 6 Amsterdam Telefoon 35614 Alles op gebied van Radio en Gramophones 3 vierde klasser zijn, maar als de stormbal gehesen wordt, staan we achter en óp de barricade; dan vechten we voor onze club. Dat is menselijk en dat is goed. We geloven dan ook niet, dat het hierboven omschreven standpunt in „stormweer" in prac- tijk zal worden gebracht. Of het bevorderlijk is voor een cor recte uitvoering van „het plan", laten we maar aan Uw fantasie over. Spelers van Heracles moeten volgens de dagbladen op het idee zijn gekomen een „don't play"-staking te beginnen. U hebt natuurlijk dit zwaar gekruide verhaal gelezen en van woe de Uw vuisten gebald. De pap werd ook hier wat jammer hè niet zo 'heet gegeten als moeder de vrouw het meel en melk mengsel op tafel zette. Maar, we vragen U in gemoede, is deze „binnenlandse" twist ook niet op rekening van „het plan" te schrijven Zondag 4 October is ons eerste elftal naar Leeuwar den geweest, 's Morgens om half tien stapten spelers en leiders de deur uit en 's avonds om half elf stonden zij er weer voor. Voelt U de waanzin van „het plan"? Twee keer gaat de reis nog naar Groningen en voorts naar Enschede, Almelo, Zwolle en Nijmegen. Voor de goede orde; andere clubs maken ook van die uitstapjes en enkele gaan zelfs nog verder van huis. Och, een enkele keer is zo'n tripje wel gezellig, maar op den duur worden die trein- of bustochten bar vervelend, de kosten nog maar buiten beschouwing gelaten. Tien a twaalf uur onderweg om anderhalf uur te voetballen, is dan ook te gek om los te lopen. En als dan de „betere ik" nog thuisgelaten moet worden, is het voor iedereen begrijpelijk dat zouden we met ons nuchter verstand tenminste denken dat er iets scheef moet gaan. De jongens uit Almelo schijnen dat „scheef gaan" te hebben in gezien. Ook schijnen zij de oorspronkelijke bedoeling van sport te begrijpen. Voor ons, Ajacieden, en nu spreken we met de voorzitter van A.F.C., de heer Holtzappel, is de sport nog altijd gebleven bij haar oorspronkelijke bedoeling; een ontspanning. Wel proberen we zo goed mogelijk te voetballen we hebben daar zelfs heel wat geld en opofferingen voor over maar dat is alleen omdat we meer voldoening en bevrediging in de sport vinden naarmate we die beter beoefenen. Dat zal iedereen en zelfs de laagst ge klasseerde club uit de onderafdeling met ons eens zijn. Uren in de trein of bus zitten lees hangen is noch sport, noch ont spanning (ook daar zal ieder weldenkend mens mee instem men) Daarom kunnen we best begrijpen, dat enige Heracliden ietwat obstinaat zijn geweest. Het „reinigen van een Augias stal" dat hebben we ergens gelezen lijkt ons dan ook een zeer misplaatste opmerking. Het heeft altijd tot de goede en prettige gewoonten behoord, dat in ons voetbalwereldje nie mand zich inlaat of bemoeit met interne aangelegenheden van zusterverenigingen. Ook dat standpunt schijnt geen opgeld meer te doen. Jammer! Op het terrein der liefdadigheid heeft onze club in de loop der jaren iets gepresteerd. Daar weten vele lieden, die, populair uitgedrukt, „met de collectebus rammelen" van mee te praten. Toen ons dan ook een uitnodiging bereikte om ten bate van het Sanatorium „Hoog-Laren" een wedstrijd te komen spelen, werd ze onder het motto „de onkosten zijn voor onze eigen rekening" direct geaccepteerd. Zaterdag 26 September is in enige door Ajacieden beschikbaar gestelde auto's naar het sportpark van Bussum gereden om 't Gooi, dat onder dezelfde condities naar genoemde plaats kwam, partij te geven. Onge veer 2000 bezoekers hadden eveneens hun schreden naar de kampplaats gericht. Een aantal dat ons enigszins tegenviel. Vóór de aanvang van de match sprak de heer J. Velt, als oud-voorzitter van de voetbalclub „Laren" geen onbekende in de voetbalwereld, een woord van dank tot beide verenigingen. Hij zeide o.a. het zeer op prijs te stellen, dat noch 't Gooi, noch Ajax van enige vergoeding wilde weten en was, mede namens de patiënten van het sanatorium, dankbaar, dat beide clubs De supporters van Ajax, die vindt U beslist na afloop van de wedstrijd bij Verwoest voor de kist. Rembrandtsplein 16 - Telef. 33423 - Amsterdam-C. Alle Ajacieden kopen hun Tabaksartikelen bij: Sigarenmagazijn Harry Sacksioni Rijnstraat 63, telefoon 26558 Alleen le klas Merksigaren o.a. Balmoral, Carl Upmann, La-Paz e.v.a Keuze uit ongeveer 300 merken Sigaretten Voorverkoop voor alle Sportwedstrijden Na sluitingstijd kunt U terecht in onze automaten (Geldwisselaar tot 12 uur 's-avonds aanwezig) Een Ajaxman drinkt na de sport Ook graag een borrel, bier of port Hij weet dan ook waar hij moet zijn 't Is „Populair" bij het Rembrandtsplein Hij kiest tijdens z'n dronk zijn eigen plaat Op het nieuwste Amer. Wurlitzer apparaat H. Fleijsman direct bereid waren geweest deze ere-wedstrijd te komen spelen. Als herinnering overhandigde de heer Velt beide aanvoerders een keurig vaantje. De match, die geen groot voetbal bracht en de bezoekers zeer zeker geen bevrediging zal hebben geschon ken, eindigde in een 10 overwinning voor onze boys. Tijdens de rust maakten de heren Koolhaas en Dammers van 't Gooi zich nog zeer verdienstelijk, door met de hoed rond te gaan. Deze collecte bracht ca. 130.op, zodat er een totale recette van ca. 800.aan het sanatorium kon worden afgedragen. Voor de organisatoren in ieder geval een succes. Na het laatste fluitsignaal verzamelden de scheidsrechter, linesmen en spelers

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1953 | | pagina 3