MAX SMEER „PALERMO" Voor Dames- en Herenstoffen Enschedese Boys-Ajax Van de Penningmeester Onze A.V. B.-elftallen Van het Secretariaat 1 age prijzen g-nt Antoniesbreesiraai gg - Telef. 43363 14 Hotel - Cajé -Bar - Dancing REMBRANDTPLEIN 40-42 TELEFOON 37329 Vanaf heden Johnny Milstone m.m.v. Ria Joy zang Zondag mat. 4-6.30 uur Ons eerste elftal, dat in vergelijking met de opstelling van een week tevoren nogal was gewijzigd, heeft de sombere voor gevoelens van menige clubgenoot gelogenstraft. Michels en de zijnen slaagden er in, de Enschedese Boys op eigen grond te verslaan. Ditmaal speelden de onzen in een sneller tempo dan de tegenpartij. Niettemin liet het combineren nog wel eens te wensen. Mede doordat de defensie der Twentenaren niet al te hecht was, kon onze voorhoede, waarin Michels en Van der Wel andermaal de hoofdrollen vervulden, weer eens tot enige doel punten komen. Ook Bakker, Krist en onze beide backs kwamen goed voor de dag. Het was jammer, dat bij een ongelukkige botsing tussen linksbuiten Bovenius en onze rechtsachter Van Mourik, eerst genoemde een schedelbasisfractuur opliep. Wij hopen van harte, dat de jeugdige Bovenius hiervan geen blijvend nadelige gevol gen zal ondervinden en wensen hem een spoedig en algeheel herstel toe. Onze secretaris laat zich telefonisch van de toestand van de onfortuinlijke Enschedeër op de hoogte houden. Uiteraard had dit ongeval een nadelige invloed op het spel. Na ongeveer een half uur kopte rechtsbinnen Michels uit een fraaie voorzet van Van der Wel het leer in de touwen. In de tweede helft bracht Theo de Groot na goed aangeven van Leeser de stand op 02. Ditmeyer had eenmaal pech, toen hij eerst de paal en vervolgens de doelman op zijn weg vond. Ook de groen- hemden kregen een zeer goede kans. Rechtsbuiten Welink werd danig op zijn huid gezeten, doch de bal zou in het doel zijn ge gaan, als Bouwens niet op het allerlaatste ogenblik redding had gebracht. Zo eindigde onze reis naar de textielstad in een ver diende, doch niet geheel bevredigende overwinning. Onze ploeg bestond uit: Visser, Van Mourik, Bouwens, Haarms, Krist, Bakker, Leeser, Michels, Ditmeyer, De Groot en Van der Wel. Ajax 3 moest uit Zuilen met lege handen terugkeren. Elink- wijk 2 bleef met 43 in de meerderheid. Er blijken nog leden en donateurs te zijn, die hun diploma niet hebben afgehaald. Hun wordt verzocht het verschuldigde bedrag bij de eerstvolgende thuiswedstrijd te voldoen of dit per omgaande over te schrijven op postrekening 123977 ten name van de A.F.C. Ajax, Maasstraat 192-III, Amsterdam-Z. Indien betaling achterwege blijft, zal worden aangenomen, dat de betrokkenen geen deel van onze vereniging meer wen sen uit te maken. COPY VOLGEND NUMMER. Uiterlijk Woensdag 11 November in het bezit van de redac tie s.v.p. Ajax 5 begon het nieuwe seizoen met vier overwinningen. T.O.G. 3 (5—0), Schinkelhaven 2 (61), V.V.A. 4 (7—3) en de ongeslagen leider van de afdeling, H.E.D.W. 2 (53), moesten buigen voor ons team, dat echter van Aalsmeer 2 aan de Mid denweg een onverwachte 62 nederlaag te slikken kreeg. On der leiding van Harry van der Pol en met spelers als keeper Fortuin, Vrolijk, Kraan, Van den Brink, Gerritsen en de tech nicus Hannie Lambregts, zal onze ploeg zeer zeker de traditie, weer als nummer één te eindigen, voortzetten. Ajax 6, onder captain Sacksioni en met A. de Wit Jr. en Ver hoeven als coming men" streed met afwisselend succes. Ach tereenvolgens werd gewonnen van R.A.P. 2 (4—3), O.V.V.O. 4 (3—2) en Amstelzwaluwen 2 (21). Tegen A.F.C. 5 (26) en A.S.V. 2 (23) moesten de onzen echter het loodje leggen. Jongens, zorgt er voor dat ook het zesde dit seizoen weer een woordje gaat meespreken. Ajax 7 verloor thuis van Z.S.G.O. 3 met 23, doch klopte B.P.C. 2 op eigen terrein met 62. Energia moest op ons veld met een gelijk spel (22) genoegen nemen, waarna De Ger maan 3 kennis maakte met de kogels van middenvoor Vis en diens kornuiten. Tegen Wilskracht 2 hadden onze jongens blijk baar een off-day, want ze kregen er met niet minder dan 71 van langs. Ajax 8 is na vijf wedstrijden nog ongeslagen. Jan de Wit en zijn mannen versloegen eerst T.D.O. 2 met 5—3, deelden ver volgens de punten met De Meteoor 4 in Tuindorp-Oostzaan (55), waarna zij Wilskracht 3 (32), D.C.G. 6 (30) en D.W.S. 7 (42) aan hun zegekar bonden. Gaat zo voort, lui! Het negende team moest, na enige wedstrijden te hebben gespeeld, wegens een tekort aan spelers voor de hogere teams, uit de competitie worden teruggetrokken. W. Sch. Zaterdag 24 October a.s. wordt in het Ajax-stadion de wed strijd AmsterdamBrussel gespeeld. Leden en donateurs van Ajax hebben géén vrije toegang. Voorgesteld als werkend lid: F. van Wegen. Voorgesteld als junior: Y. Tuinman, J. F. Reitema. Voorgesteld als adspirant: J. Boerkoel, Th. van Haarlem, D. Portengen. Voorgesteld als welp: R. Ferwerda, R. van 't Kruis, H. L. Krop, R. T. R. Pieters Graafland, J. W. Schuurhuizen, P. Salentyn, T. Vree, J. We- beling. Hartelijke gelukwensen Geboren: Dick Roeland, zoon van D. Klopper en H. KlopperPeppels. Irngard en Michail dochter en zoon van R. Saarloos en H. SaarloosBosnak. Verloofd: Greet Jonker en Henk Twelker. Getrouwd: Adrianus Chr. Visser en Pieternalle C. de Wit. Ark ,,Nead", Jachthavenpad, Amsterdam-Z.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1953 | | pagina 14