50 jaar U.N.I. Bandoeng Late Bloemen-Tuijl sjeest. 6 13 Adspiranten 3 toonde zich over alle linies heer en meester. Vier achtereenvolgende overwinningen, met de doelcijfers 21 voor en 3 tegen, zijn het deel geworden van Grosman en zijn teamgenoten. De uitkomsten waren: A.F.C.Ajax 07, Ajax De Spartaan 50, D.W.V.Ajax 1-2 en AjaxWater graafsmeer 72. Met belangstelling zien we de verdere verrich tingen van dit elftal tegemoet. Adspiranten 4. Ook dit elftal is nog ongeslagen. Vier over winningen met 20 goals voor en 2 tegen voorspelt niet veel goeds voor de aanstaande tegenstanders. In het elftal van Jan de Boer zitten verschillende goede krachten die kijk op het spel hebben. We zijn er zeker van, dat er nog meer successen voor hen zijn weggelegd, alleenons adspirantje Henkie Visch moet de bal eerder aan zijn vrijstaande medespelers geven. D.W.V.De Volewijckers, O.V.V.O. 3 en Blauw Wit trokken bij hen aan het kortste eind en wel met 32, resp. 6—0, 70 en 4—0. Adspiranten 5 volgde het goede voorbeeld en heeft óók nog geen enkel puntenverlies te betreuren. Wim Böhne en zijn jongens doen het tot nu toe opperbest. Alleen de zege op Z.S.G.O. 4 was een dubbeltje op zijn kant. De overige wedstrij den werden met ruime voorsprong gewonnen. Deest U maar: D.W.S.—Ajax 2—6, Ajax—V.V.A. 4 7—2, Ajax—Z.S.G.O. 4 21 en A.F.C.Ajax 03. Adspiranten 6 begon niet al te best, door van De Spartaan 4 met 40 te verliezen. Ziekte van een der aangeschrevenen was oorzaak, dat er die dag slechts tien spelers aanwezig waren. (Geen reserves? Red.) Daarna heeft het elftal van Rijk Hille- brand bewezen voor zijn taak berekend te zijn. Er werden na melijk drie opeenvolgende overwinningen genoteerd en wel: AjaxDe Volewijckers 42, V.V.A. 5Ajax 15 en Ajax Swift 4 3—2. Adspiranten 7 moest tegen Watergraafsmeer 5 met een 22 gelijk spel genoegen nemen. In de andere drie wedstrijden werd er flink op los gescoord. Aanvoerder Rud. Schnitker raakte soms de tel kwijt en dat is best te begrijpen bij de volgende uit slagen: AjaxO.V.V.O. 4 40, De VolewijckersAjax 015 en V.V.A. 4Ajax 08. Vooral de rechtervleugel van dit elftal, bestaande uit Jaap Metz en Charl Polak, doet het op het ogen blik goed en is een doorlopend gevaar voor de vijandelijke ach terhoeden. De overige spelers willen we echter niet te kort doen, daar ook zij uitstekend hebben voldaan. Wel, jongens, hiermede zal ik mijn verslag dan maar eindi gen. Gaat op dezelfde wijze voort, dan zijn we best tevreden. P. VAN OS. Van onze vrienden uit. Indonesië, de Bandoengse Sportver eniging U.N.I., ontvangen wij geregeld het clubblad „Hout- rustica", waaruit wij dikwijls hebben geconstateerd, dat de naam Ajax daar een goede klank heeft en onze club menigmaal als voorbeeld van een krachtige organisatie naar voren werd gebracht. Op het gebied van organisatie behoeft de jubilerende U.N.I. zich echter niet te schamen. In een keurig uitgevoerd „Gouden Gedenkboek" dat meer dan 100 pagina's bevat en bovendien rijk geïllustreerd is, blijkt op alle mogelijke manieren wat U.N.I. voor de sport in Indonesië betekent. Onze oud-voorzitter van de K.N.V.B., de heer Lotsy, schreef aan de vooravond van het neerleggen van de voorzittershamer van onze bond, zijn laatste jubileumbijdrage in dit boek. Voorts schreven vele autoriteiten zeer interessante artikelen. De samenstellers verdienen alle hulde voor dit buitengewoon interessante gedenkboek. U.N.I.-schare, proficiat! C. E. de V. 1928 15 Augustus 1953 We worden oud, het is een feit; wij van het voetbalspel. Een zilveren jubileum lijkt vandaag niet meer in tel. Al vele clubs zijn zestig jaar- en dat wordt pas versierd. Er is een aantal al zowaar dat drie maal zilver viert! Wat voor de clubs geldt ende bond, geldt, zij 't in mindere mate, ook voor de leden van die bond, de voetbal-sportsoldaten. Hun zilveren jubileum gaat vaak ongemerkt voorbij op welke sport-sport gij ook staat der voetbalmaatschappij. Het komt misschien ook wel doordat wij thans zo talrijk zijn. Wij van de grote voetbalstad zijn 't zand van de woestijn. Maar bij de honkbalvriendenschaar i s men nog niet zo „ver". Daar is met vijfentwintig jaar men reeds een „oude" ster. En daarom Evert H. van Tuijl wil 'k U aldus fêteren. Als honkbalman gaat gij niet schuil tussen de voetbalheren. Dus niét voor wat er heeft gestaan in 't vorig Ajax-clubblad van Vader Cats, die dicht zou slaan waar nog een open oog zat Neen Honkbal-Hoofdarbiteriaan ex-honkbalsecretaris en wat gij zoal hebt gedaan als honkbalfunctionaris. Soms staat er mijn verstand bij stil als 'k zie hoe gij 't hem levert. En 'k kijk niet door eenrose bril (al heet ge dan ook Evert). Neen 't is het ware schrijversbloed, als 'k zo Uw stukjes lees. Gedegen en toch vlot gij 't doet gelijk een Christchurch-race. Wie, zoals ik, achter het net van Ajax-(Nieuws) mag staan, weet, dat ge bergen werk verzet voor dit Uw cluborgaan. Dit moest ik even zeggen van... ...de honkbalspecialist. Maar ook van hem als clubbladman, diehier nog niets van wist. En als Van Tuijl soms zeggen mag: „Verdraaid, wel heb ik ooit Welnu, 'k wist 't ook pas deze dag: Maarbeter laat dan nooit. Het Blauwe Bord ligt voor U klaar, alsmede voor de velen die 't feest van vijfentwintig jaar bij Ajax met U delen. Dat het alsnog een feest mag zijn als het wordt uitgereikt. Ten slotte is het een f e s t ij n als 't ZILVER wordt bereikt B. S. LE MARCHÉ. Kantoor-artikelen f Weteringschans 223, Tel. 39596-31842-36890 Zoek niet langer ZT Wcx Amsterdam

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1953 | | pagina 13